Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDecyzja odmowna dla ferm drobiu w Cielu podważona

Decyzja odmowna dla ferm drobiu w Cielu podważona

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 28 kwiecień 2018 07:53

Jedną z ostatnich decyzji zastępcy wójta Białych Błot Jana Czekajewskiego, były odmowne decyzje środowiskowe dla budowy łącznie 15 budynków inwentarskich, które miały zostać przeznaczone pod fermy drobiu. Tamtą decyzję odmowną podważyło Samorządowe Kolegium Odwoławcze.

O decyzji SKO informuje Marzanna Kreja prowadząca ,,Białe Błota Info” - Motywy decyzji SKO nie są znane. Wiceprezes SKO Tomasz Ruta odmówił w dniu dzisiejszym informacji na ten temat, wskazując, że niedobrze byłoby, żeby mieszkańcy dowiedzieli się o rozstrzygnięciu z prasy, zanim decyzje SKO zostaną przesłane organowi I instancji, tj. wójtowi gminy.

 

Nieco komplikuje to sprawę ferm. Decyzje odmowne z końca grudnia uniemożliwiały inwestorowi wystąpienie o pozwolenie na budowę.

 

Przeciwko fermom protestowali mieszkańcy sołectwa ciele, negatywne stanowisko zajęła również Rada Gminy Białe Błota. Decyzja SKO oznacza, że sprawa nadal będzie bez rozstrzygnięcia.

 

Zablokować powstanie ferm mogłoby uchwalenie planu miejscowego, to wymaga jednak miesięcy prac.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W sierpniu rusza sezon lekkoatletyczny. Za dwa tygodnie II Memoriał Ireny Szewińskiej

  Irena Szewińska to jedna z najwybitniejszych polskich sportsmenek, ale też osoba która jak przyznają lokalnie działacze, dzięki której Bydgoszcz miała szansę zaistnieć jako organizator dużych imprez lekkoatletycznych o randze międzynarodowej. 19 sierpnia odbędzie się na stadionie Zawiszy II memoriał jej imienia.

 • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

  Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Senator Ryszard Bober zarażony COVID-19

  Portal Onet.pl poinformował, że zarażenie COVID-19 potwierdzono o senatora Ryszarda Bobera, który w Senacie reprezentuje okręg grudziądzki. Z powodu potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19, przesunięto obrady Senatu i Sejmu.

  Etykiety: Ryszard Bober
 • 14 tys. mandatów za brak maseczek

  Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy już prawie 55 tys. osób, prawie 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w prawie 6 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu