Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDecyzja odmowna dla ferm drobiu w Cielu podważona

Decyzja odmowna dla ferm drobiu w Cielu podważona

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 28 kwiecień 2018 07:53

Jedną z ostatnich decyzji zastępcy wójta Białych Błot Jana Czekajewskiego, były odmowne decyzje środowiskowe dla budowy łącznie 15 budynków inwentarskich, które miały zostać przeznaczone pod fermy drobiu. Tamtą decyzję odmowną podważyło Samorządowe Kolegium Odwoławcze.

O decyzji SKO informuje Marzanna Kreja prowadząca ,,Białe Błota Info” - Motywy decyzji SKO nie są znane. Wiceprezes SKO Tomasz Ruta odmówił w dniu dzisiejszym informacji na ten temat, wskazując, że niedobrze byłoby, żeby mieszkańcy dowiedzieli się o rozstrzygnięciu z prasy, zanim decyzje SKO zostaną przesłane organowi I instancji, tj. wójtowi gminy.

 

Nieco komplikuje to sprawę ferm. Decyzje odmowne z końca grudnia uniemożliwiały inwestorowi wystąpienie o pozwolenie na budowę.

 

Przeciwko fermom protestowali mieszkańcy sołectwa ciele, negatywne stanowisko zajęła również Rada Gminy Białe Błota. Decyzja SKO oznacza, że sprawa nadal będzie bez rozstrzygnięcia.

 

Zablokować powstanie ferm mogłoby uchwalenie planu miejscowego, to wymaga jednak miesięcy prac.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Gastronomia ma dosyć, kolejni przedsiębiorcy zapowiadają bunt. W ten sposób jednak pandemia nie zniknie

    W połowie października rząd wprowadził zakaz stacjonarnego funkcjonowania restauracji i innych obiektów gastronomicznych – jak zapowiadano na 2 tygodnie, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań na COVID-19. Na 2 tygodniach się jednak nie skończyło, bowiem minęły już jakieś 3 miesiące, stąd też po zapowiedzi wydłużenia zakazu przynajmniej do końca stycznia, nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że może to potrwać do kwietnia, części przedsiębiorców puszczają nerwy.

    Etykiety: covid19
  • W poniedziałek uczniowie wracają do szkół

    18 stycznia do szkół wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, wracają także zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym; podpisałem rozporządzenie w tej sprawie - poinformował w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

     

Wiadomości z regionu