Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDecyzja odmowna dla ferm drobiu w Cielu podważona

Decyzja odmowna dla ferm drobiu w Cielu podważona

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 28 kwiecień 2018 07:53

Jedną z ostatnich decyzji zastępcy wójta Białych Błot Jana Czekajewskiego, były odmowne decyzje środowiskowe dla budowy łącznie 15 budynków inwentarskich, które miały zostać przeznaczone pod fermy drobiu. Tamtą decyzję odmowną podważyło Samorządowe Kolegium Odwoławcze.

O decyzji SKO informuje Marzanna Kreja prowadząca ,,Białe Błota Info” - Motywy decyzji SKO nie są znane. Wiceprezes SKO Tomasz Ruta odmówił w dniu dzisiejszym informacji na ten temat, wskazując, że niedobrze byłoby, żeby mieszkańcy dowiedzieli się o rozstrzygnięciu z prasy, zanim decyzje SKO zostaną przesłane organowi I instancji, tj. wójtowi gminy.

 

Nieco komplikuje to sprawę ferm. Decyzje odmowne z końca grudnia uniemożliwiały inwestorowi wystąpienie o pozwolenie na budowę.

 

Przeciwko fermom protestowali mieszkańcy sołectwa ciele, negatywne stanowisko zajęła również Rada Gminy Białe Błota. Decyzja SKO oznacza, że sprawa nadal będzie bez rozstrzygnięcia.

 

Zablokować powstanie ferm mogłoby uchwalenie planu miejscowego, to wymaga jednak miesięcy prac.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 28.03.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 37.

- liczba osób hospitalizowanych – 74.

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 7394.

- liczba osób objętych nadzorem – 1694.

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Tygodniowy raport dotyczący COVID-19

    Zrezygnowaliśmy już jakiś czas temu z codziennego raportowania o każdym nowym przypadku koronawirusa w województwie kujawsko-pomorskim, bowiem nowe zachorowania są stwierdzane każdego dnia i przez jakiś czas będą potwierdzane, ciekawostką byłby dzień bez nowego zachorowania. Codziennie natomiast aktualizujemy informacje o ogólnej liczbie – dzisiaj natomiast przedstawiamy raport z regionu, z kraju i ze świata.

    Etykiety: koronawirus
  • Sejm w środku nocy przegłosował możliwość głosowania korespondencyjnego przez osoby w kwarantannie

    Około godziny 4 w nocy głosowana była poprawka do Kodeksu Wyborczego, aby korespondencyjne mogły głosować osoby powyżej 60 roku życia oraz osoby objęte kwarantanną epidemiczną. W piątek Sejm przyjął pakiet zmian w ustawach, w ramach tzw. pakietu antykryzysowego, drugie czytanie ustawy zarządzono już północy, wtedy pojawiła się też poprawka do Kodeksu Wyborczego zgłoszona przez PiS.

Wiadomości z regionu