Jesteś tutaj: HomeBydgoszczAmerykański sekretarz obrony pochwalił Bydgoszcz

Amerykański sekretarz obrony pochwalił Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 29 kwiecień 2018 22:44

W piątek oczekujący przed Pentagonem na ministra Mariusza Błaszczaka, sekretarz obrony USA James Mattis postanowił podejść do polskich dziennikarzy i w trakcie pogawędki z nimi wyrażał się pozytywnie o Polsce, w której wielokrotnie jako amerykański generał gościł.

 

- Podoba mi się w Polsce: Warszawa, Bałtyk, lubię też Bydgoszcz – powiedział sekretarz obrony USA James Mattis. W dalszej części rozmowy pochwalił Polskę, iż jako członek NATO wzorowo wywiązujemy się z zobowiązań sojuszniczych w zakresie wysokości nakładów na obronność. Wydatki powinny być nie mniejsze niż 2%, z czym ma problem wiele państw. Polskę za to pochwalił również prezydent USA Donald Trump podczas wspólnej konferencji prasowej z kanclerz Angelą Merkel - Niektóre kraje płacą nawet więcej niż powinny, Polska jest takim przykładem. Jest wspaniała.

 

Sekretarz Mattis i Bydgoszcz

W latach 2007-2009 gen. James Mattis pełnił funkcję naczelnego dowódcy ds. transformacji NATO. Zdarzało mu się zatem gościć w Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO w Bydgoszczy. Informacje o obecności generała Mattisa można znaleźć w biuletynach JFTC. Ważna wizyta poświęcona zmianie priorytetów szkoleniowych, miała miejsce w sierpniu 2008 roku.

 

Co tak zachwyciło późniejszego sekretarza obrony Stanów Zjednoczonych w Bydgoszczy, że wspomniał o mieście nad Brdą w czasie piątkowej konferencji prasowej, to zostanie zapewne tylko w naszej sferze domysłów.

 

Przyjaźni dowódcy ds. transformacji

Co możemy jednak dostrzec, iż osoby pełniące funkcję naczelnych dowódców NATO ds. transformacji są dla Bydgoszczy bardzo życzliwi. Od 2015 roku misję tę pełni francuski generał Denis Mercier, który w lipcu 2016 jako pierwszy wysoki rangą oficer NATO, zaczął nazywać Bydgoszcz polską stolicą NATO. Generał Mercier przyznał również, że nie wykluczone jest powstanie w przyszłości kolejnych instytucji NATO nad Brdą.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Pracodawcy pomimo kryzysu starają się zachować miejsca pracy

  Gdy marcu podjęto strategię walki z COVID-19 poprzez lockdown zaczęły pojawiać się niezbyt optymistyczne prognozy wskazujące na znaczy wzrost bezrobocia. Kluczowa będzie oczywiście jesień, ale wszystko wskazuje, że te niezbyt optymistyczne prognozy się nie spełnią. Lipiec był w województwie kujawsko-pomorskim miesiącem, w którym liczba bezrobotnych spadła.

  Etykiety: bezrobocie
 • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

  We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

  Etykiety: matury

Wiadomości z regionu