Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa majówkę zabytkowym autobusem

Na majówkę zabytkowym autobusem

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 01 maj 2018 00:19

Wraz z początkiem maja w Bydgoszczy rozpoczyna się sezon na turystyczne linie autobusowe. W dniach 1,2 i 3 maja po bydgoskich ulicach będą jeździć zabytkowe Jelcze, nazywane potocznie ,,ogórkami”. Przewozy będą realizowane w ramach komunikacji miejskiej, na podstawie standardowych taryf.

W tych dniach do siatki komunikacyjnej dołączą dwie turystyczne linie autobusowe – nr 100 i 102. Pierwsza pozwoli dojechać z placu Kościeleckich do Myślęcinka, druga natomiast z placu Kościeleckich do Exploseum.

 

Rozkład jazdy można sprawdzić – tutaj

 

W autobusach turystycznych obowiązują standardowe taryfy, honorowane są również ,,sieciówki”. Jeżeli ktoś nie posiada biletu jednorazowego, to sprzedaż prowadzić będzie obsługa pojazdu.

 

Dodatkowo linie autobusowe nr 73 i 75 będą realizowały kursy do Pałacu w Ostromecku.

 

Warto pojechać do Exploseum

Dzisiaj – 1 maja – w Exploseum odbywają się obchody Europejskiego Dnia Kultury Industrialnej. Od godziny 11 do 16 przewidziano specjalne atrakcje – m.in. grę terenową ,,Tajna Fabryka”, możliwość zwiedzania zabytkowym autobusem dawnego Zachemu, a także atrakcje taneczne.

 

Zabytkowe autobusy pochodzą z Muzeum Komunikacji w Paterku pod Nakłem nad Notecią.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Przeżyjmy te chwile raz jeszcze

    Europejska Federacja Lekkoatletyczna – European Athletics – opublikował niespełna trzyminutowy film podsumowujących tegoroczne Drużynowego Mistrzostwa Europy Super Liga, których gospodarzem była Bydgoszcz. Bohaterami filmu są reprezentanci Polski, ale czemu się dziwić, skoro zdominowali oni ten turniej, odnosząc historyczne zwycięstwo.

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas