Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa majówkę zabytkowym autobusem

Na majówkę zabytkowym autobusem

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 01 maj 2018 00:19

Wraz z początkiem maja w Bydgoszczy rozpoczyna się sezon na turystyczne linie autobusowe. W dniach 1,2 i 3 maja po bydgoskich ulicach będą jeździć zabytkowe Jelcze, nazywane potocznie ,,ogórkami”. Przewozy będą realizowane w ramach komunikacji miejskiej, na podstawie standardowych taryf.

W tych dniach do siatki komunikacyjnej dołączą dwie turystyczne linie autobusowe – nr 100 i 102. Pierwsza pozwoli dojechać z placu Kościeleckich do Myślęcinka, druga natomiast z placu Kościeleckich do Exploseum.

 

Rozkład jazdy można sprawdzić – tutaj

 

W autobusach turystycznych obowiązują standardowe taryfy, honorowane są również ,,sieciówki”. Jeżeli ktoś nie posiada biletu jednorazowego, to sprzedaż prowadzić będzie obsługa pojazdu.

 

Dodatkowo linie autobusowe nr 73 i 75 będą realizowały kursy do Pałacu w Ostromecku.

 

Warto pojechać do Exploseum

Dzisiaj – 1 maja – w Exploseum odbywają się obchody Europejskiego Dnia Kultury Industrialnej. Od godziny 11 do 16 przewidziano specjalne atrakcje – m.in. grę terenową ,,Tajna Fabryka”, możliwość zwiedzania zabytkowym autobusem dawnego Zachemu, a także atrakcje taneczne.

 

Zabytkowe autobusy pochodzą z Muzeum Komunikacji w Paterku pod Nakłem nad Notecią.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Kończą swoją przygodę z Sejmem

    Patrząc na nazwiska posłów wybranych w okręgu bydgoskim nie sposób nie zauważyć, że mamy aż sześć nowych nazwisk, czyli aż 50% wybranych przez nas posłów przez ostatnie lata w Sejmie nie zasiadała. Właściwie, poza Iwoną Kozłowską, która była posłanką w przeszłości mamy sześciu debiutantów.

  • W okręgu bydgoskim wygrywa PiS – o tym kto został posłem, a kto nie

    Nazwiska nowych posłów przedstawiliśmy już rano. Przedstawiamy pełne wyniki dla okręgu bydgoskiego. Cały czas nieoficjalne, bowiem PKW wynik wyborów ogłosi po podliczeniu wszystkich obwodów, a w niektórych częściach kraju to się jeszcze nie udało. W okręgu bydgoskim mamy już wszystko podliczone, stąd też możemy mówić już o ostatecznych wynikach.

Wiadomości z regionu

Śledź nas