Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa majówkę zabytkowym autobusem

Na majówkę zabytkowym autobusem

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 01 maj 2018 00:19

Wraz z początkiem maja w Bydgoszczy rozpoczyna się sezon na turystyczne linie autobusowe. W dniach 1,2 i 3 maja po bydgoskich ulicach będą jeździć zabytkowe Jelcze, nazywane potocznie ,,ogórkami”. Przewozy będą realizowane w ramach komunikacji miejskiej, na podstawie standardowych taryf.

W tych dniach do siatki komunikacyjnej dołączą dwie turystyczne linie autobusowe – nr 100 i 102. Pierwsza pozwoli dojechać z placu Kościeleckich do Myślęcinka, druga natomiast z placu Kościeleckich do Exploseum.

 

Rozkład jazdy można sprawdzić – tutaj

 

W autobusach turystycznych obowiązują standardowe taryfy, honorowane są również ,,sieciówki”. Jeżeli ktoś nie posiada biletu jednorazowego, to sprzedaż prowadzić będzie obsługa pojazdu.

 

Dodatkowo linie autobusowe nr 73 i 75 będą realizowały kursy do Pałacu w Ostromecku.

 

Warto pojechać do Exploseum

Dzisiaj – 1 maja – w Exploseum odbywają się obchody Europejskiego Dnia Kultury Industrialnej. Od godziny 11 do 16 przewidziano specjalne atrakcje – m.in. grę terenową ,,Tajna Fabryka”, możliwość zwiedzania zabytkowym autobusem dawnego Zachemu, a także atrakcje taneczne.

 

Zabytkowe autobusy pochodzą z Muzeum Komunikacji w Paterku pod Nakłem nad Notecią.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

  18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

  Etykiety: piłka nożna
 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

 • Tragedia pod Grudziądzem. Zginął były parlamentarzysta

  Dzisiaj w wieku 66-lat zginął w wypadku drogowym Janusz Dziecioł, któremu sławę przyniósł występ w pierwszej polskiej edycji reality show Big Brother. Zdobyta sława pozwoliła mu zostać posłem VI i VII kadencji Sejmu z okręgu toruńsko-włocławskiego.

 • Rząd przeznaczy 5,6 mld zł na reaktywację kolei w samorządach

  We wtorek Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie ustanowienia Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – tzw. programu Kolej Plus. Istotną informacją jest określenie limitu wydatków na realizację inwestycji na poziomie 6,6 mld zł do 2028 roku. Wynika jednak z tego, że istotne będzie zaangażowanie marszałków województw.

Wiadomości z regionu

Śledź nas