Jesteś tutaj: HomeBydgoszczŚwięto 3 Maja na lotnisku

Święto 3 Maja na lotnisku

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 02 maj 2018 09:25

W czwartek przypada 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, tego dnia Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2, wraz z Inspektoratem Wsparcia Sił Zbrojnych zapraszają na festyn rodzinny ,,Dla Niepodległej”, który odbywać będzie się na lotnisku wojskowym. W ubiegłym tygodniu specjalnie na te uroczystości przyleciał wielozadaniowy myśliwiec F-16.

Uroczystości rozpoczną się tradycyjnie o godzinie 11:00 na Starym Rynku od Mszy Świętej, którą sprawować będzie bp. Jan Tyrawa. Po uroczystości zainteresowane osoby będą mogły wsiąść do specjalnych autobusów, które pojadą do Wojskowych Zakładów Lotniczych, gdzie od godziny 12:30 odbywać będzie się festyn rodziny ,,Dla Niepodległej”.

 

Oprócz wspomnianego myśliwca F-16 będzie można zobaczyć również inny sprzęt wojskowy oraz pokazy lotnicze. O oprawę artystyczną zadba Zespół Pieśni i Tańca ,,Ziemia Bydgoska”.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Sprzedaż i zakup samochodu zgłosimy przez internet

  Po tym jak w ramach jednego z pierwszych etapów odmrażania gospodarki otwarte zostały Urzędy Miast i Starostwa Powiatowe, pojawiły się przed nimi kolejki osób chcących zarejestrować samochód lub zgłosić jego zakup. Te czynności można wykonać jednak zdalnie bez wychodzenia z domu.

 • Co się zmienia od 30 maja?

  Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od soboty 30 maja wejdzie w życie IV etap odmrażania życia społecznego. Stosowny akt prawny został opublikowany w piątek późnym wieczorem.

  Etykiety: covid19 koronawirus

Wiadomości z regionu