Jesteś tutaj: HomeBydgoszczŚwięto 3 Maja na lotnisku

Święto 3 Maja na lotnisku

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 02 maj 2018 09:25

W czwartek przypada 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, tego dnia Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2, wraz z Inspektoratem Wsparcia Sił Zbrojnych zapraszają na festyn rodzinny ,,Dla Niepodległej”, który odbywać będzie się na lotnisku wojskowym. W ubiegłym tygodniu specjalnie na te uroczystości przyleciał wielozadaniowy myśliwiec F-16.

Uroczystości rozpoczną się tradycyjnie o godzinie 11:00 na Starym Rynku od Mszy Świętej, którą sprawować będzie bp. Jan Tyrawa. Po uroczystości zainteresowane osoby będą mogły wsiąść do specjalnych autobusów, które pojadą do Wojskowych Zakładów Lotniczych, gdzie od godziny 12:30 odbywać będzie się festyn rodziny ,,Dla Niepodległej”.

 

Oprócz wspomnianego myśliwca F-16 będzie można zobaczyć również inny sprzęt wojskowy oraz pokazy lotnicze. O oprawę artystyczną zadba Zespół Pieśni i Tańca ,,Ziemia Bydgoska”.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Przeżyjmy te chwile raz jeszcze

    Europejska Federacja Lekkoatletyczna – European Athletics – opublikował niespełna trzyminutowy film podsumowujących tegoroczne Drużynowego Mistrzostwa Europy Super Liga, których gospodarzem była Bydgoszcz. Bohaterami filmu są reprezentanci Polski, ale czemu się dziwić, skoro zdominowali oni ten turniej, odnosząc historyczne zwycięstwo.

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas