Jesteś tutaj: HomeBydgoszczŚwięto 3 Maja na lotnisku

Święto 3 Maja na lotnisku

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 02 maj 2018 09:25

W czwartek przypada 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, tego dnia Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2, wraz z Inspektoratem Wsparcia Sił Zbrojnych zapraszają na festyn rodzinny ,,Dla Niepodległej”, który odbywać będzie się na lotnisku wojskowym. W ubiegłym tygodniu specjalnie na te uroczystości przyleciał wielozadaniowy myśliwiec F-16.

Uroczystości rozpoczną się tradycyjnie o godzinie 11:00 na Starym Rynku od Mszy Świętej, którą sprawować będzie bp. Jan Tyrawa. Po uroczystości zainteresowane osoby będą mogły wsiąść do specjalnych autobusów, które pojadą do Wojskowych Zakładów Lotniczych, gdzie od godziny 12:30 odbywać będzie się festyn rodziny ,,Dla Niepodległej”.

 

Oprócz wspomnianego myśliwca F-16 będzie można zobaczyć również inny sprzęt wojskowy oraz pokazy lotnicze. O oprawę artystyczną zadba Zespół Pieśni i Tańca ,,Ziemia Bydgoska”.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza ma poważnego partnera

  Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

 • PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

  W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz osiągnął historyczny sukces zdobywając Puchar Polski, po pokonaniu w meczu finałowym Zagłębia Lubin. Niedługo później bydgoski klub pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa. Później dla Zawiszy zaczął się gorszy czas, a trofea zniknęły.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 • Samorządy stracą, my powinniśmy zyskać

  Obniżka podatku PIT z 18% na 17% w październiku oraz zwolnienie osób do 26 roku życia z podatku dochodowego oznacza dla samorządów mniejsze przychody, co w przypadku Bydgoszczy przekłada się na ograniczenie inwestycji, w przypadku mniejszych samorządów niekiedy są potrzebne nawet cięcia w wydatkach bieżących, czy jak w przypadku Inowrocławia planowane podwyżki opłat lokalnych. Jak to się przełoży na nasze portfele?

 • Czas pokaże, czy politycznie jesteśmy dojrzalsi jako naród

  Jak spojrzymy na temperaturę sporu politycznego przez cztery ostatnie lata, chociażby na kryzys, który zostanie zapamiętany poprzez okupację sali sejmowej, to można mieć powód do niepokoju. Jednak to jest przeszłość, którą nie musimy już żyć, czy przyszłość może przynieść nową jakość w polskiej polityce? Ostatni tydzień pokazuje, że tak, bowiem wielu polityków pokazało, że jest ku temu wola. Czas pokaże, czy była to chwilowa refleksją związana ze Świętem Niepodległości, czy faktycznie politycznie jako Polacy jesteśmy już dojrzalsi.

Wiadomości z regionu

Śledź nas