Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz,,Urzędnik dla społeczeństwa jest postrzegany z perspektywy nagród ministra”

,,Urzędnik dla społeczeństwa jest postrzegany z perspektywy nagród ministra”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 28 maj 2018 17:33

Spór pomiędzy związkowcami NSZZ Solidarność reprezentującymi pracowników budżetówki a rządem coraz się zaognia. W poniedziałek przed Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim protestowało kilkudziesięciu związkowców reprezentującymi zarówno pracowników wojewody oraz jednostki podległem. Solidarność nie wyklucza podjęcia bardziej radykalnych form protestacyjnych.

Główną przyczyną organizacji protestu było nie dojście do skutku spotkania z minister Elżbietą Rafalską. Postulat organizacji takiego spotkania związkowcy kierują do wojewody od kilku tygodni, z racji tego, że został on zrealizowany w maju, pracownicy podjęli protest.

 

- Urzędnik dla społeczeństwa jest postrzegany z perspektywy nagród ministra, szefów gabinetów politycznych, dyrektorów departamentu – mówił przewodniczący NSZZ Solidarność Regionu Bydgoskiego Leszek Walczak - Z naszej strony jest dużo dobrej woli, że dziś tutaj nie ma nas kilku tysięcy, że tylko chcieliśmy zaprotestować i wskazać. Dziś jest to pikieta organizacji związkowych wchodzących w skład, ale jeżeli nie będzie woli podjęcia rozmów, będziemy bardziej radykalniej do tego podchodzić, nie wykluczając żadnych protestu. Mam nadzieje, że dobra wola z naszej strony, będziemy mieli z drugiej strony otwartość na prowadzenie rozmów.

 

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz w poniedziałek w rodzinnej Kruszwicy wraz z posłem Tomaszem Latosem podejmowali ministra Jerzego Kwiecińskiego, w związku z czym do protestujących wyszedł wicewojewoda Józef Ramlau - Państwa dzisiejszy protest jest wynikiem tego, że jeszcze ta sprawa nie została rozwiązana.

 

Wicewojewoda zaprosił delegacje protestujących do urzędu, gdzie wysłuchał informacji o niskich zarobkach - Związki zawodowe są potrzebne – przyznał Ramlau - Mieliśmy długi okres kiedy ich nie było i w sposób niecywilizowany były załatwiane sprawa w ramach kryteriów ulicznych.

 

 

Wśród protestujących byli pracownicy służby cywilnej Policji, którzy mają stanowić około 20% obsady Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy - Brakuje środków na zapłatę składki ZUS dla pracowników cywilnych. Pożycza się wtedy te pieniądze z następnego budżetu od funkcjonariuszy, a potem się je oddaje – mówił o patologicznej sytuacji przewodniczący Walczak - Pracodawca nie ma odwagi wystąpić do komendanta głównego o dodatkowe środki.

 

Komitet Protestacyjny tworzą związkowcy również z innych województw. Można powiedzieć, ze mamy do czynienia z inicjatywą o zasięgu ogólnopolskim.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Co 10. dziecko wymaga pomocy psychologicznej. Podczas pandemii wsparciem dla nich jest terapia online i przez telefon

  W Polsce 9 proc. dzieci i młodzieży, czyli ok. 630 tys. osób, wymaga pomocy psychologicznej albo psychiatrycznej – wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. NIK wskazuje, że system lecznictwa nie jest w stanie jej zapewnić. – Nie ma wystarczającej liczby psychiatrów i psychologów dziecięcych. Bezpłatna pomoc bardzo się skurczyła, a nie wszystkie rodziny stać, żeby pójść do psychologa płatnie – mówi Maria Keller-Hamela z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Pandemia dodatkowo pogłębiła te problemy. W ich rozwiązaniu mogą pomóc konsultacje zdalne – telefoniczne i online. Taki projekt fundacja chce rozwijać wspólnie z firmą Huawei.

  Etykiety: psychiatria covid19
 • Pandemia COVID-19 sprzyja polskiej wynalazkości

  Od rozpoczęcia pandemii liczba zgłoszeń wynalazków w Urzędzie Patentowym wzrosła o ponad 5 proc. – Obecnie ponad 100 jest bezpośrednio związanych z ochroną przed COVID-19 – mówi Edyta Demby-Siwek, prezes Urzędu Patentowego RP. W Polsce pojawiły się już np. urządzenia dezynfekujące, które samoistnie i pod ciśnieniem rozpylają mgiełkę, od razu pokrywającą całą powierzchnię dłoni. Powstały też bramy dezynfekujące oparte na działaniu światła UVC czy namiot barierowy.

Wiadomości z regionu