Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRuszają konsultacje w sprawie przyszłości Parku Witosa

Ruszają konsultacje w sprawie przyszłości Parku Witosa

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 05 czerwiec 2018 00:32

Prace związane z rewitalizacją Parku Ludowego ruszyły już na dobre, cały czas otwarta jest kwestia jak będzie zagospodarowana jego część centralna, kojarząca się z muszlą koncertową. Ratusz w tym tygodniu rozpocznie oficjalnie konsultacje społeczne.

czwartek 7 czerwca rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania Parku Witosa. A konkretnie - jego centralnej części wraz z miejscem, w którym znajdowała się muszla koncertowa. Ostateczną decyzję o funkcji podejmą mieszkańcy.

 

W Parku Ludowym im. Wincentego Witosa trwają zaawansowane prace w ramach I etapu przebudowy. Mają tu powstać dwie strefy – cześć od Pałacu Młodzieży będzie miała charakter przyrodniczo-edukacyjny, a od ul. Piotrowskiego - rekreacyjno-wypoczynkowy. Prace zakładają wykorzystanie zastanych walorów Parku, a także uwzględniają szczególną historię tego miejsca i dawne funkcje, które pełnił.

 

O tym, jak będzie wyglądać centralna część parku zadecydują mieszkańcy. Konsultacje społeczne odbędą się miedzy 7 a 30 czerwca 2018 roku i składać się będą z trzech etapów. Pierwszym z nich będzie zbieranie pomysłów do mieszkańców na zagospodarowanie tej części parku (poprzez ankietę elektroniczną i papierową). W czerwcu odbędzie się także spacer badawczy, w czasie którego będzie można zobaczyć teren, które podlega konsultacjom. Następnie, komisja ekspercka oceni przedstawione propozycje i wybierze cztery pomysły, na które będzie można zagłosować. W końcowym etapie konsultacji mieszkańcy zdecydują, co ma powstać w centralnej części Parku Witosa.

 

Ankietę można znaleźć na www.bydgoskie konsultacje.pl . Forma konsultacji została wypracowana przez Radę ds. Partycypacji Społecznej.

 

Link do formularza konsultacyjnego pojawi się po rozpoczęciu konsultacji społecznych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Co 10. dziecko wymaga pomocy psychologicznej. Podczas pandemii wsparciem dla nich jest terapia online i przez telefon

  W Polsce 9 proc. dzieci i młodzieży, czyli ok. 630 tys. osób, wymaga pomocy psychologicznej albo psychiatrycznej – wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. NIK wskazuje, że system lecznictwa nie jest w stanie jej zapewnić. – Nie ma wystarczającej liczby psychiatrów i psychologów dziecięcych. Bezpłatna pomoc bardzo się skurczyła, a nie wszystkie rodziny stać, żeby pójść do psychologa płatnie – mówi Maria Keller-Hamela z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Pandemia dodatkowo pogłębiła te problemy. W ich rozwiązaniu mogą pomóc konsultacje zdalne – telefoniczne i online. Taki projekt fundacja chce rozwijać wspólnie z firmą Huawei.

  Etykiety: psychiatria covid19
 • Pandemia COVID-19 sprzyja polskiej wynalazkości

  Od rozpoczęcia pandemii liczba zgłoszeń wynalazków w Urzędzie Patentowym wzrosła o ponad 5 proc. – Obecnie ponad 100 jest bezpośrednio związanych z ochroną przed COVID-19 – mówi Edyta Demby-Siwek, prezes Urzędu Patentowego RP. W Polsce pojawiły się już np. urządzenia dezynfekujące, które samoistnie i pod ciśnieniem rozpylają mgiełkę, od razu pokrywającą całą powierzchnię dłoni. Powstały też bramy dezynfekujące oparte na działaniu światła UVC czy namiot barierowy.

Wiadomości z regionu