Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPolityczna dyskusja na Radzie Miasta

Polityczna dyskusja na Radzie Miasta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 20 czerwiec 2018 14:59

Rada Miasta Bydgoszczy udzieliła dzisiaj prezydentowi Rafałowi Bruskiemu absolutorium za wykonanie budżetu na rok 2017, co raczej nie powinno nikogo dziwić, gdyż taki scenariusz sugerowała proporcja sił pomiędzy koalicją i opozycją. Wcześniej odbyła się gorąca dyskusja polityczna.

 

Najpierw skarbnik miasta Piotr Tomaszewski przedstawił informację o stanie finansów miasta, które ocenił jako bardzo dobre. Jak wskazywał Tomaszewski Bydgoszcz jest wstanie spłacić wszystkie swoje długi w ciągu 4 lat, co daje dobre perspektywy do dalszego inwestowania.

 

Udzielenie prezydentowi absolutorium już przed miesiącem rekomendowała Komisja Rewizyjna Rady Miasta.

 

Reprezentująca klub Platformy Obywatelskiej radna Monika Matowska pozytywnie oceniła wykonanie budżetu w roku 2017, jednocześnie zarzucając radnym PiS iż zawsze będą na ,,nie” - Bądźcie fair wobec mieszkańców i zauważcie nie tylko to co się wydarzyło w mieście w tym roku, ale też w ciągu ostatnich 4 lat.

 

Radni opozycji, w tym reprezentujący klub PiS-u Mirosław Jamroży natomiast wypominali prezydentowi opóźnienia w realizowaniu inwestycji – Największe braki dotyczą programu utwardzania ulic gruntowych – plan opiewał wydatki na ten cel w wysokości 25 mln zł, a wydano 1,6 mln zł.

 

W odpowiedzi prezydent Rafał Bruski zaczął krytykować instytucje rządowe, w tym wojewodę, iż z powodu złego zarządzania utrudniają miastu inwestowanie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Co 10. dziecko wymaga pomocy psychologicznej. Podczas pandemii wsparciem dla nich jest terapia online i przez telefon

  W Polsce 9 proc. dzieci i młodzieży, czyli ok. 630 tys. osób, wymaga pomocy psychologicznej albo psychiatrycznej – wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. NIK wskazuje, że system lecznictwa nie jest w stanie jej zapewnić. – Nie ma wystarczającej liczby psychiatrów i psychologów dziecięcych. Bezpłatna pomoc bardzo się skurczyła, a nie wszystkie rodziny stać, żeby pójść do psychologa płatnie – mówi Maria Keller-Hamela z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Pandemia dodatkowo pogłębiła te problemy. W ich rozwiązaniu mogą pomóc konsultacje zdalne – telefoniczne i online. Taki projekt fundacja chce rozwijać wspólnie z firmą Huawei.

  Etykiety: psychiatria covid19
 • Pandemia COVID-19 sprzyja polskiej wynalazkości

  Od rozpoczęcia pandemii liczba zgłoszeń wynalazków w Urzędzie Patentowym wzrosła o ponad 5 proc. – Obecnie ponad 100 jest bezpośrednio związanych z ochroną przed COVID-19 – mówi Edyta Demby-Siwek, prezes Urzędu Patentowego RP. W Polsce pojawiły się już np. urządzenia dezynfekujące, które samoistnie i pod ciśnieniem rozpylają mgiełkę, od razu pokrywającą całą powierzchnię dłoni. Powstały też bramy dezynfekujące oparte na działaniu światła UVC czy namiot barierowy.

Wiadomości z regionu