Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent nie zamierza podejmować rokowań z właścicielem tartaku

Prezydent nie zamierza podejmować rokowań z właścicielem tartaku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 06 lipiec 2018 13:25

Kilka dni temu informowaliśmy o interpelacji wiceprzewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy Jana Szopińskiego, który z uwagi na pat jaki powstał przy budowie II etapu Trasy Uniwersyteckiej, zwrócił się do prezydenta Rafała Bruskiego z zapytaniem, czy planuje podjąć rozmowy z właścicielem tartaku, w celu wypracowania kompromisu, który pozwoliłby kontynuować inwestycję. Odpowiedź ratusza raczej nikogo jednak nie zaskoczy.

W związku z niewydaniem przez Krzysztofa Pietrzaka nieruchomości, na której działa jego tartak, realizacja inwestycji przeciąga się już o przynajmniej pół roku. Harmonogram przewidywał zakończenie prac do końca czerwca.

 

Inwestor (od redakcji Miasto Bydgoszcz) nie ma podstaw do prowadzenia rozmów z byłymi właścicielami nieruchomości, w związku z czym nie będą podjęte jakiekolwiek rokowania – informuje Szopińskiego na piśmie, zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz. Podkreśla on stanowisko, że organem właściwym do przeprowadzenia egzekucji jest wojewoda.

 

Kozłowicz informuje również, że umowa zawarta z wykonawcą prac budowlanych zakłada możliwość przesunięcia realizacji inwestycji w czasie, w przypadku opóźnienia wydania nieruchomości. Nieoficjalnie się mówi, że na dniach wykonawca może skierować pod adresem miasta roszczenie finansowe, z racji opóźnień w wydaniu nieruchomości, na razie jednak nie wpłynęło w tej sprawie żadne oficjalne pismo.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Z meczu: Zawisza - Naprzód Jabłonowo Pomorskie

  W niedzielę po dość trudnym meczu Zawisza pokonał przy ulicy Sielskiej w Fordonie Naprzód Jabłonowo Pomorskie. Dzięki temu zwycięstwu niebiesko-czarni utrzymali 7 punktową przewagę nad drugim Mustangiem Ostaszewo. Zapraszamy do obejrzenia szerszej relacji filmowej z tego spotkania.

 • Naprzód Jabłonowo przypomnia Zawiszy, że o awans musi jeszcze powalczyć

  Po wysokim zwycięstwie nad Promieniem w pierwszej kolejce w rundzie wiosennej, w niedzielę Zawisza podejmował Naprzód Jabłonowo Pomorskie, był to mecz na pewno ciężki, którego wynik ważył się do końca gry.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Słoweński port rozpoczyna współpracę z polskimi regionami

  W trakcie odbywającego się w ubiegłą środę Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Polskich Regionów Korytarza Bałtyk-Adriatyk przyjęto pierwszego zagranicznego członka wspierającego. Jest nim port morski w słoweńskim Koprze (Luka Koper). Do Stowarzyszenia przystąpiło również Stowarzyszenie Metropolia Poznań.

 • Postulaty środowiska oświatowego mogą być kosztowne również dla samorządów

  Dzisiaj Związek Nauczycielstwa Polskiego podsumował referendum dotyczące udziału szkół w zaplanowany od 8 kwietnia strajk. Z danych ZNP wynika, że w ponad 85% kadry placówek będących w sporze zbiorowym poparło organizację strajku. Natomiast z Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że około 52% szkół nie było objętych referendum strajkowym, czyli mają pracować normalnie.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.