Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent nie zamierza podejmować rokowań z właścicielem tartaku

Prezydent nie zamierza podejmować rokowań z właścicielem tartaku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 06 lipiec 2018 13:25

Kilka dni temu informowaliśmy o interpelacji wiceprzewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy Jana Szopińskiego, który z uwagi na pat jaki powstał przy budowie II etapu Trasy Uniwersyteckiej, zwrócił się do prezydenta Rafała Bruskiego z zapytaniem, czy planuje podjąć rozmowy z właścicielem tartaku, w celu wypracowania kompromisu, który pozwoliłby kontynuować inwestycję. Odpowiedź ratusza raczej nikogo jednak nie zaskoczy.

W związku z niewydaniem przez Krzysztofa Pietrzaka nieruchomości, na której działa jego tartak, realizacja inwestycji przeciąga się już o przynajmniej pół roku. Harmonogram przewidywał zakończenie prac do końca czerwca.

 

Inwestor (od redakcji Miasto Bydgoszcz) nie ma podstaw do prowadzenia rozmów z byłymi właścicielami nieruchomości, w związku z czym nie będą podjęte jakiekolwiek rokowania – informuje Szopińskiego na piśmie, zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz. Podkreśla on stanowisko, że organem właściwym do przeprowadzenia egzekucji jest wojewoda.

 

Kozłowicz informuje również, że umowa zawarta z wykonawcą prac budowlanych zakłada możliwość przesunięcia realizacji inwestycji w czasie, w przypadku opóźnienia wydania nieruchomości. Nieoficjalnie się mówi, że na dniach wykonawca może skierować pod adresem miasta roszczenie finansowe, z racji opóźnień w wydaniu nieruchomości, na razie jednak nie wpłynęło w tej sprawie żadne oficjalne pismo.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Ostatnia szansa, aby współtworzyć piłkarski mundial

  W czwartek rozpoczną się Mistrzostwa Świata U-20 w piłce nożnej, których gospodarzem jest Polska. Tego dnia w Bydgoszczy reprezentacja Japonii zmierzy się z Ekwadorem. Trwa obecnie jeszcze nabór uzupełniający do Programu Wolontariatu.

  Etykiety: Fifa Fifa U20
 • Zawisza w IV lidze!

  Kolejny krok w odbudowie wielkiej piłki na Zawiszy został uczyniony. Do końca sezonu jeszcze co prawda przeszło miesiąc, ale Zawisza już dzisiaj jest pewny awansu do IV ligi, w najgorszym wypadku zajmując drugie, również premiowane awansem, miejsce w lidze. Przed nami natomiast miesiąc ciekawej walki o awans pomiędzy: Sportisem Łochowo, Startem Pruszcz Pomorski oraz Mustangiem Ostaszewo.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 

 

Kosma Złotowski

 • Marszałek Całbecki poprosi o wotum zaufania

  Znowelizowane przepisy o samorządzie wojewódzkim nakładają na marszałków obowiązek złożenia do końca maja każdego roku raportu o stanie województwa. Po odbyciu debaty nad tym dokumentem radni będą głosować nad udzieleniem Zarządowi Województwa wotum zaufania. Debata nad stanem województwa odbędzie się w najbliższy poniedziałek.

 • Wakacje rozpoczną się już za miesiąc

  O strajku nauczycieli zdążyliśmy już zapomnieć, ale długo nierozwiana była wątpliwość, czy stracone około trzy tygodnie zajęć lekcyjnych będzie trzeba nadrabiać w wakacje. Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło ostatnio w tej sprawie stanowisko.

  Etykiety: strajk nauczycieli

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.