Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKilkudziesięciu zagranicznych ambasadorów zwiedzało Bydgoszcz

Kilkudziesięciu zagranicznych ambasadorów zwiedzało Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 07 lipiec 2018 12:00

W województwie kujawsko-pomorskim odbywa się jubileuszowy 50. zjazd Szefów Misji Dyplomatycznych akredytowanych w Polsce. W piątek gościli oni w Bydgoszczy, która wraz z przewodnikiem oraz wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem zwiedzali.

Goście zagraniczni mieli okazję popłynąć po Brdzie i zobaczyć Bydgoszcz od strony wody. Później przewodnik Daria Kieraszewicz pokazywała im najciekawsze atrakcje centrum Bydgoszczy. Ambasadorowie odwiedzili m.in. Wyspę Młyńską, byli również gośćmi w Europejskim Centrum Pieniądza, gdzie eksponowany jest skarb odkryty na początku roku w Katedrze Bydgoskiej. Zwiedzanie Katedry również było w planie.

 

W sobotę dyplomaci zwiedzać będą Toruń. Natomiast na niedziele zaplanowano wizytę w Ciechocinku i we Włocławku.

 

 

 

 

Wśród uczestników wizyty w województwie kujawsko-pomorskim są dyplomaci najbardziej medialni m.in. ambasador Izraela Anna Azzari. Bydgoszcz zwiedzała również ambasador Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovács. Podkreślić należy, że nie była to jej pierwsza wizyta nad Brdą.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu