Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNie ufaj ITS!

Nie ufaj ITS!

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 10 lipiec 2018 00:00

Kosztował ponad 50 mln zł – co prawda w dużej mierze sfinansowany przez Unię Europejską – mowa oczywiście o Inteligentnych Systemach Transportowych, które od kilku lat funkcjonują w Bydgoszczy. Nadal system ten nie jest w pełni skalibrowany, dlatego lepiej traktować go z ograniczonym zaufaniem.

Na całość ITS zbiera się wiele funkcjonalności. Jedną z nich jest informacja pasażerska na części przystanków autobusowych, Elektroniczne tablice informują o czasie oczekiwania na autobus i tramwaj. W odróżnieniu od statycznych, tradycyjnych rozkładów jazdy, ten system pozwala dynamicznie reagować na sytuację na drogach i wskazywać realny czas oczekiwania. Tzn. mógłby, gdyby był dobrze skonfigurowany. ITS mógłby być również pomocny w sytuacjach nadzwyczajnych, gdy z uwagi na zdarzenie (np. pożar) drogowcy decydują się skierować autobusy innymi trasami. Również jednak w takich sytuacjach ITS nie bywał zbytnio pomocny.

 

Okazuje się jednak, że również w normalnym ruchu ITS potrafi wprowadzać w błąd. Na tym zdjęciu zrobionym wczoraj na Nowym Rynku, ITS wskazuje, że autobus linii nr 51 odjedzie za 8 minut, czyli o 16:54. O tej porze autobus jednak nie przyjechał bowiem nie ma go nawet w rozkładzie – według rozkładu było to dopiero po godzinie 17:00.

 

 

Zatem, aby nie czuć się rozczarowanym należy to co wskazuje ITS traktować z ograniczonym zaufaniem.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W Więcborku Zawisza kończy rundę jesienną

  Do końca rundy jesiennej pozostało już tylko 90 minut gry. Od środy wiemy, że Zawisza będzie na pewno po tej rundzie liderem, o trzy punkty w Więcborku trzeba jednak grać, bowiem cały czas otwarty jest rozmiar przewagi nad wiceliderem. Zwycięstwo nad Gromem na pewno ułatwi niebiesko-czarnym psychiczne przygotowania do wiosny, gdy decydować będzie się kwestia awansu do IV ligi.

 • Z meczu Cyklonu Kończewice z Zawiszą

  W zaległym meczu 11 kolejki V ligi Cyklon Kończewice podejmował Zawiszę Bydgoszcz. Bydgoski zespół dzięki zwycięstwu w tym meczu będzie na pewno liderem do końca roku. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego  tego meczu.

Wiadomości sportowe

 • Dzisiaj kończy się kadencja 2014-2018

  Dzień 19 listopada jest ostatnim kadencji samorządowej, dzisiaj wygasną mandaty radnych gminnych, powiatowych, wojewódzkich oraz organów władzy wykonawczej: prezydentów, burmistrzów i wójtów. W przyszłym tygodniu samorządowcy wybrani w wyborach 21 października lub 4 listopada złożą ślubowania.

 • W środę i w czwartek zawyją syreny

  W dniach 14 i 15 listopada odbywać będą się ogólnopolskie ćwiczenia systemu ostrzegania i alarmowania ludności pn. ,,RENEGADE – SAREX 18/II”. W ramach tego treningu w godzinach 9:00-15:00 zostanie przeprowadzona głośna próba uruchomienia systemów alarmowych.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.