Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNie ufaj ITS!

Nie ufaj ITS!

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 10 lipiec 2018 00:00

Kosztował ponad 50 mln zł – co prawda w dużej mierze sfinansowany przez Unię Europejską – mowa oczywiście o Inteligentnych Systemach Transportowych, które od kilku lat funkcjonują w Bydgoszczy. Nadal system ten nie jest w pełni skalibrowany, dlatego lepiej traktować go z ograniczonym zaufaniem.

Na całość ITS zbiera się wiele funkcjonalności. Jedną z nich jest informacja pasażerska na części przystanków autobusowych, Elektroniczne tablice informują o czasie oczekiwania na autobus i tramwaj. W odróżnieniu od statycznych, tradycyjnych rozkładów jazdy, ten system pozwala dynamicznie reagować na sytuację na drogach i wskazywać realny czas oczekiwania. Tzn. mógłby, gdyby był dobrze skonfigurowany. ITS mógłby być również pomocny w sytuacjach nadzwyczajnych, gdy z uwagi na zdarzenie (np. pożar) drogowcy decydują się skierować autobusy innymi trasami. Również jednak w takich sytuacjach ITS nie bywał zbytnio pomocny.

 

Okazuje się jednak, że również w normalnym ruchu ITS potrafi wprowadzać w błąd. Na tym zdjęciu zrobionym wczoraj na Nowym Rynku, ITS wskazuje, że autobus linii nr 51 odjedzie za 8 minut, czyli o 16:54. O tej porze autobus jednak nie przyjechał bowiem nie ma go nawet w rozkładzie – według rozkładu było to dopiero po godzinie 17:00.

 

 

Zatem, aby nie czuć się rozczarowanym należy to co wskazuje ITS traktować z ograniczonym zaufaniem.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • SuperFinał w futbolu amerykańskim jednak nie na stadionie Zawiszy

  W sobotę na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy w ramach XIII SuperFinał miały zmierzyć się kluby Warsaw Eagles oraz Kozły Poznań. Pierwszy raz tegoroczna edycja SuperFinału będzie miała oficjalną egidę Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ostatecznie, organizatorzy w trybie pilnym przenoszą zawody do podwarszawskich Ząbek.

 • Francja mistrzem świata. Mundial dobiega końca

  Po 20 latach najlepszą drużyną na świecie okazuje się reprezentacja Francji, która w finale pokonała Chorwatów 4:2. Tak wielu bramek w finale mundialu nie padło od 1958 roku. Mundial, którym przez dobry miesiąc się emocjonowaliśmy, dobiegł końca. Jutro wrócimy do szarej rzeczywistości.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Prezydent RP zawnioskował o referendum konstytucyjne

  Oficjalny wniosek do Senatu RP o przeprowadzenie w dniach 10-11 listopada referendum konstytucyjnego złożył w piątek prezydent Andrzej Duda. Polacy mieliby w nim odpowiedzieć na 10 pytań. Wcześniej potrzebna będzie zgoda Senatu.

 • Pod Toruniem premier Morawiecki zapowiedział ,,Plan dla wsi”

  - Nie wyobrażam sobie silnej polskiej gospodarki, bez silnego polskiego rolnictwa – mówił w środę na spotkaniu w Głogowie, w podtoruńskiej gminie Obrowo, premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu mówił w województwie kujawsko-pomorskim, którego gospodarka w dużej mierze oparta jest o rolnictwo, o potrzebie nadrobienia wieloletnich zapóźnień rozwojowych.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.