Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMiasto ulży restauratorom w trakcie rewitalizacji Starego Rynku

Miasto ulży restauratorom w trakcie rewitalizacji Starego Rynku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 13 lipiec 2018 00:16

Prace budowlane na płycie Starego Rynku dają się odczuć restauratorom, w szczególności tym wystawiającym ogródki piwne, w których przebywanie stało się znacznie mniej atrakcyjne niż przed rozpoczęciem rewitalizacji. Ratusz zdecydował się obniżyć o połowę opłaty za korzystanie z miejskich gruntów.

 

O problemie sygnalizowanym przez właścicieli lokali pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Interwencje w tej sprawie zapowiedział również wiceprzewodniczący Rady Miasta Jan Szopiński. Sami restauratorzy skierowali do ratusza petycje.

 

W ratuszu dość szybko sprawę przeanalizowano i podjęto decyzję o obniżeniu opłat o połowę, do 30 groszy za metr kwadratowy dziennie. W skali sezonu są to setki, a niekiedy nawet tysiące złotych. Data 1 lipca wskazuje, że regulacje będą obowiązywały wstecz.

 

Rewitalizacja Starego Rynku zakończyć ma się dopiero w przyszłym roku, zatem dotknie również przyszłoroczny sezon. Po jej zakończeniu, znacząco ma wzrosnąć estetyka ,,salonu miasta”.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza ma poważnego partnera

  Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

 • PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

  W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz osiągnął historyczny sukces zdobywając Puchar Polski, po pokonaniu w meczu finałowym Zagłębia Lubin. Niedługo później bydgoski klub pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa. Później dla Zawiszy zaczął się gorszy czas, a trofea zniknęły.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 • Czas pokaże, czy politycznie jesteśmy dojrzalsi jako naród

  Jak spojrzymy na temperaturę sporu politycznego przez cztery ostatnie lata, chociażby na kryzys, który zostanie zapamiętany poprzez okupację sali sejmowej, to można mieć powód do niepokoju. Jednak to jest przeszłość, którą nie musimy już żyć, czy przyszłość może przynieść nową jakość w polskiej polityce? Ostatni tydzień pokazuje, że tak, bowiem wielu polityków pokazało, że jest ku temu wola. Czas pokaże, czy była to chwilowa refleksją związana ze Świętem Niepodległości, czy faktycznie politycznie jako Polacy jesteśmy już dojrzalsi.

 • CBA bada umowę kredytową szpitala w Grudziądzu

  Kłopoty finansowe wprowadziły w ogromne tarapaty finanse miasta Grudziądza. Szacowany na koniec 2018 rok dług szpitala wynosił 422 mln zł. Polska Agencja Prasowa informuje, że agenci Centralnego Biura Antykorupcynego z bydgoskiej delegatury przyglądają się umowie kredytowej udzielonej przez parabank.

  Etykiety: Grudziądz

Wiadomości z regionu

Śledź nas