Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMiasto ulży restauratorom w trakcie rewitalizacji Starego Rynku

Miasto ulży restauratorom w trakcie rewitalizacji Starego Rynku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 13 lipiec 2018 00:16

Prace budowlane na płycie Starego Rynku dają się odczuć restauratorom, w szczególności tym wystawiającym ogródki piwne, w których przebywanie stało się znacznie mniej atrakcyjne niż przed rozpoczęciem rewitalizacji. Ratusz zdecydował się obniżyć o połowę opłaty za korzystanie z miejskich gruntów.

 

O problemie sygnalizowanym przez właścicieli lokali pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Interwencje w tej sprawie zapowiedział również wiceprzewodniczący Rady Miasta Jan Szopiński. Sami restauratorzy skierowali do ratusza petycje.

 

W ratuszu dość szybko sprawę przeanalizowano i podjęto decyzję o obniżeniu opłat o połowę, do 30 groszy za metr kwadratowy dziennie. W skali sezonu są to setki, a niekiedy nawet tysiące złotych. Data 1 lipca wskazuje, że regulacje będą obowiązywały wstecz.

 

Rewitalizacja Starego Rynku zakończyć ma się dopiero w przyszłym roku, zatem dotknie również przyszłoroczny sezon. Po jej zakończeniu, znacząco ma wzrosnąć estetyka ,,salonu miasta”.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Przeżyjmy te chwile raz jeszcze

    Europejska Federacja Lekkoatletyczna – European Athletics – opublikował niespełna trzyminutowy film podsumowujących tegoroczne Drużynowego Mistrzostwa Europy Super Liga, których gospodarzem była Bydgoszcz. Bohaterami filmu są reprezentanci Polski, ale czemu się dziwić, skoro zdominowali oni ten turniej, odnosząc historyczne zwycięstwo.

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas