Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMiasto ulży restauratorom w trakcie rewitalizacji Starego Rynku

Miasto ulży restauratorom w trakcie rewitalizacji Starego Rynku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 13 lipiec 2018 00:16

Prace budowlane na płycie Starego Rynku dają się odczuć restauratorom, w szczególności tym wystawiającym ogródki piwne, w których przebywanie stało się znacznie mniej atrakcyjne niż przed rozpoczęciem rewitalizacji. Ratusz zdecydował się obniżyć o połowę opłaty za korzystanie z miejskich gruntów.

 

O problemie sygnalizowanym przez właścicieli lokali pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Interwencje w tej sprawie zapowiedział również wiceprzewodniczący Rady Miasta Jan Szopiński. Sami restauratorzy skierowali do ratusza petycje.

 

W ratuszu dość szybko sprawę przeanalizowano i podjęto decyzję o obniżeniu opłat o połowę, do 30 groszy za metr kwadratowy dziennie. W skali sezonu są to setki, a niekiedy nawet tysiące złotych. Data 1 lipca wskazuje, że regulacje będą obowiązywały wstecz.

 

Rewitalizacja Starego Rynku zakończyć ma się dopiero w przyszłym roku, zatem dotknie również przyszłoroczny sezon. Po jej zakończeniu, znacząco ma wzrosnąć estetyka ,,salonu miasta”.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Tyczkarki i tyczkarze będą rywalizować w.... galerii handlowej

  W najbliższą sobotę w Zielonych Arkadach odbędzie się lekkoatletyczny miting w skoku o tyczce. Zobaczymy polskie gwiazdy w tej dyscyplinie: Annę Rogowską, Monikę Pyrek, Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Ten ostatni powinien liczyć na szczególny doping, z racji trenowania w bydgoskim Zawiszy.

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Zdesperowani rolnicy wyjechali na drogi

  W środę na drodze krajowej nr 25, na północ od Bydgoszczy kilkadziesiąt ciągników rolniczych wzięło udział w proteście. Zarzucają wojewodzie i ministrowi Ardanowskiemu brak chęci dialogu, co miało skłonić ich do wyjechania na ulicę. Policjanci starali się kierować ruchem oraz wyznaczać objazdy, aby w jak największym stopniu zmniejszyć dla kierowców uciążliwość tego protestu.

 • Tak GDDKiA widzi przebieg drogi S-10

  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska rozpoczyna procedowanie raportu środowiskowego dla budowy drogi ekspresowej S-10, który dostarczyła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Prezentujemy wariant przebiegu drogi ekspresowej rekomendowany przez GDDKiA.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.