Jesteś tutaj: HomeBydgoszczChcą przenieść ogródki gastronomiczne poza Stary Rynek

Chcą przenieść ogródki gastronomiczne poza Stary Rynek

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 19 lipiec 2018 10:58

Na Starym Rynku w dzień w dzień trwają prace budowlane, związane z rewitalizacją jego płyty. Przez to w praktyce miejsce to straciło znacząco funkcje rozrywkowe. Społeczny Rzecznik Pieszych proponuje, aby tymczasowo przenieść ogródki m.in. na ulicę Mostową czy Batorego.

 

O tym gdzie będą znajdować się ogródki gastronomiczne decydować będą przedsiębiorcy. Muszą mieć jednak najpierw stworzone ku temu warunki. Zdaniem stowarzyszenia Społeczny Rzecznik Pieszych funkcje rekreacyjno-turystyczne, w okresie remontowym, można by poszerzyć poprzez wprowadzenie na czas przebudowy zakazu wjazdu samochodów na płytę Starego Rynku. Dzięki temu gródki gastronomiczne będą mogły funkcjonować m.in. na ulicy Batorego i Niedźwiedziej.

 

Oficjalny wniosek w tej sprawie stowarzyszenie skierowało do  prezydenta Rafała Bruskiego - Podstawowym założeniem zmian jest zmniejszenie nieograniczonego ruchu pojazdów na Starym Rynku i dzięki temu stworzenie miejsc sprzyjających funkcjom rekreacyjnym, turystycznym, kulturalnym i jednocześnie handlowym, przy zapewnieniu możliwości dostaw do okolicznych lokali - czytamy w tym piśmie.

 

Proponowana przez Społecznego Rzecznika Pieszych organizacja ruchu:

 

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • Można odnieść wrażenie, że Polacy zagubili instynkt samozachowawczy

    Z analizy jaką przedstawionej w piątek przez ministra zdrowia wynika, że już nie tak wiele nam brakuje to scenariusza ,,gorszego od czarnego”, co skutkowałoby totalną zapaścią służby zdrowia. Tymczasem tysiące osób wczoraj protestowało w około 60 miastach przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, wcześniej w tygodniu mieliśmy też protesty rolnicze, nie mówiąc już o anarchistach, którzy protestują przeciwko wprowadzaniu obostrzeń do walki z COVID-19. To wszystko znacząco zwiększa ryzyko rozwoju pandemii.

  • Czarny dzień w kujawsko-pomorskim. Tylko dzisiaj zmarła podobna liczba osób co przez cały kwiecień

    Dzisiaj z powodu COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono rekordowe 21 zgonów, co jest bliskie wynikowi jaki miał miejsce przez cały kwiecień (28 zgonów). Do tej pory nie odnotowywaliśmy dziennie dwucyfrowych liczb ofiar. W skali kraju odnotowano dzisiaj 153 zgony.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu