Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZabiegają o kolejny przystanek wiedeński

Zabiegają o kolejny przystanek wiedeński

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 20 lipiec 2018 00:14
Zabiegają o kolejny przystanek wiedeński Fot: ITS

Pod koniec maja doszło przy ulicy Gdańskiej do mrożącego żyły zdarzenia. Pędzący samochód potrącił wysiadającą z tramwaju pasażerkę, kobieta trafiła do szpitala, mogło się zakończyć to bardziej tragicznie. W czwartek w ratuszu złożono ponad 0,5 tys. podpisów pod petycją, w sprawie budowy przystanku wiedeńskiego nieopodal skrzyżowania ulic Gdańska – Chodkiewicza.

 

Przystanki wiedeńskie – nazwa od miasta będącego pionierem tego rozwiązania – zakładają podwyższenie jezdni w strefie przystankowej. Psychologicznie ma to wymusić na kierowcach automatyczne zwolnienie i zwiększyć prawdopodobieństwo zatrzymania pojazdu. Do końca roku planuje się budowę pierwszego tego typu przystanku w Bydgoszczy, który powstanie przy ulicy Focha, na wysokości Placu Teatralnego.

 

Po majowym zdarzeniu Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych, które od wielu lat optuje zabudową przystanków wiedeńskich, również tym przy ulicy Focha, rozpoczęło zbierać podpisy pod petycją do prezydenta, aby jak najszybciej przystanek wiedeński powstał również przy ulicy Gdańskiej- Mamy przekonanie, że takie rozwiązanie będzie przeciwdziałać takim sytuacją – powiedział Paweł Górny. Petycję poparło dokładnie 518 osób.

 

Stowarzyszenie liczy jednak, że w Bydgoszczy w miarę szybkim czasie powstanie łącznie 7 przystanków wiedeńskich – Taki przystanek to koszt 200-400 tys. zł, mnożąc przez siedem wychodzi koszt nie będący niemożliwym do poniesienia przez miasto – dodaje Górny, który podkreśla, że taka inwestycja znaczącą poprawiłaby bezpieczeństwo.

 

Warte obejrzenia

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna
 • W 12 kolejce liderzy nie zawiedli – za tydzień rozpocznie się decydująca faza

  W meczach 12 kolejki swoje mecze wygrywali: Włocłavia Włocławek, Zawisza Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Lider Włocławek, czyli kluby pretendujące do walki o 3 ligę, mające podobną liczbę punktów. Do tej pory zawodnicy tych klubów nie mieli okazji jeszcze stanąć naprzeciwko siebie.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Można odnieść wrażenie, że Polacy zagubili instynkt samozachowawczy

  Z analizy jaką przedstawionej w piątek przez ministra zdrowia wynika, że już nie tak wiele nam brakuje to scenariusza ,,gorszego od czarnego”, co skutkowałoby totalną zapaścią służby zdrowia. Tymczasem tysiące osób wczoraj protestowało w około 60 miastach przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, wcześniej w tygodniu mieliśmy też protesty rolnicze, nie mówiąc już o anarchistach, którzy protestują przeciwko wprowadzaniu obostrzeń do walki z COVID-19. To wszystko znacząco zwiększa ryzyko rozwoju pandemii.

 • Czarny dzień w kujawsko-pomorskim. Tylko dzisiaj zmarła podobna liczba osób co przez cały kwiecień

  Dzisiaj z powodu COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono rekordowe 21 zgonów, co jest bliskie wynikowi jaki miał miejsce przez cały kwiecień (28 zgonów). Do tej pory nie odnotowywaliśmy dziennie dwucyfrowych liczb ofiar. W skali kraju odnotowano dzisiaj 153 zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu