Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCentrum Targowo-Wystawiennicze ma szanse wyjść na prostą

Centrum Targowo-Wystawiennicze ma szanse wyjść na prostą

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 22 lipiec 2018 00:24

Otwarte w 2015 roku w Myślęcinku Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze kojarzy się głównie z tym, iż przez większa część czasu w nim się nic nie dzieje. Przekłada się to na stratę finansową. Rok 2018 ma szansę być pierwszym, w którym BCTW zakończy z zyskiem operacyjnym.

W 2017 roku Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze odnotowało stratę operacyjną na poziomie 647 tys. zł, z uwzględnieniem ponad 1,5 mln zł amortyzacji. Jak jednak wyjaśnia zastępca prezydenta Maria Wasiak, w kosztach operacyjnych znalazło się ponad 474 tys. zł podatku od nieruchomości, który płacony jest do budżetu miasta, stąd też realna strata finansowa dla samorządu jest niższa i wyniosła niecałe 200 tys. zł.

 

W pierwszym półroczu bieżącego roku BCTW odnotowuje zysk operacyjny na poziomie blisko 163 tys. zł, przy uwzględnieniu połowy wartości podatku od nieruchomości na poziomie ponad 241 tys. zł, na rzecz Miasta Bydgoszczy. Daje to szansę, iż rok 2018 BCTW zamknie na plusie.

 

W pierwszych sześciu miesiącach 2018 roku udało się uzyskać wyższe przychody niż przez cały 2017 rok, wynoszące 1.281 mln zł. Koszty działalności operacyjnej natomiast w stosunku do roku ubiegłego wzrosły w mniejszym stopniu, co daje ostatecznie poprawę bilansu operacyjnego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Co 10. dziecko wymaga pomocy psychologicznej. Podczas pandemii wsparciem dla nich jest terapia online i przez telefon

  W Polsce 9 proc. dzieci i młodzieży, czyli ok. 630 tys. osób, wymaga pomocy psychologicznej albo psychiatrycznej – wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. NIK wskazuje, że system lecznictwa nie jest w stanie jej zapewnić. – Nie ma wystarczającej liczby psychiatrów i psychologów dziecięcych. Bezpłatna pomoc bardzo się skurczyła, a nie wszystkie rodziny stać, żeby pójść do psychologa płatnie – mówi Maria Keller-Hamela z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Pandemia dodatkowo pogłębiła te problemy. W ich rozwiązaniu mogą pomóc konsultacje zdalne – telefoniczne i online. Taki projekt fundacja chce rozwijać wspólnie z firmą Huawei.

  Etykiety: psychiatria covid19
 • Pandemia COVID-19 sprzyja polskiej wynalazkości

  Od rozpoczęcia pandemii liczba zgłoszeń wynalazków w Urzędzie Patentowym wzrosła o ponad 5 proc. – Obecnie ponad 100 jest bezpośrednio związanych z ochroną przed COVID-19 – mówi Edyta Demby-Siwek, prezes Urzędu Patentowego RP. W Polsce pojawiły się już np. urządzenia dezynfekujące, które samoistnie i pod ciśnieniem rozpylają mgiełkę, od razu pokrywającą całą powierzchnię dłoni. Powstały też bramy dezynfekujące oparte na działaniu światła UVC czy namiot barierowy.

Wiadomości z regionu