Jesteś tutaj: HomeBydgoszczŚwiatowe media nadal pamiętają o mistrzostwach świata w Bydgoszczy

Światowe media nadal pamiętają o mistrzostwach świata w Bydgoszczy

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 29 lipiec 2018 00:00

W dniach 19-24 lipca 2016 roku w Bydgoszczy odbyły się 16. Mistrzostwa Świata Juniorów w Lekkoatletyce. Od tego wydarzenia minęły zatem już dwa lata, okazuje się jednak, że świat o nim nadal pamięta.

 

Mistrzostwa w 2016 roku były wyjątkowe, można powiedzieć wręcz historyczne. Po skandalu dopingowym w rosyjskiej federacji, IAAF zdecydował się wykluczyć Rosjan z mistrzostw oraz odebrać temu państwu organizację tej prestiżowej imprezy. Czasu na odnalezienie nowego gospodarza nie było wiele, zadania zdecydowała się jednak podjąć Bydgoszcz. Oferta bydgoska została przez IAAF uznana za najpoważniejszą i tak staliśmy się pierwszym na świecie dwukrotnym organizatorem tych zawodów. Wcześniej mistrzostwa świata juniorów odbyły się w 2009 roku.

 

- Bydgoszczy ten kredyt zaufania będziemy długo pamiętać – podsumował krótko wyczyn Bydgoszczy, prezydent IAAF, Sebastian Coe.

 

Podczas Mistrzostw Świata gościło nad Brdą ponad 1,6 tys. gości – byli to przede wszystkim zawodnicy, ale również przebieg zawodów relacjonowało kilkudziesięciu zagranicznych dziennikarzy. Ich praca sprawiła, iż o Bydgoszczy pisano na całym świecie.

 

Nawiązania w zagranicznych mediach do tamtych zawodów pojawiają się do dzisiaj. Fiński portal GBTimes, zajmujący się tematyką Chin, 16 lipca pisał o sukcesie chińskiej zawodniczki Zhang Linru, która specjalizuje się w pchnięciu kulą oraz chodziarza Zhang Yao, na Mistrzostwach Świata U20, które odbywały się w Finlandii. Linru dzięki uzyskaniu odległości w rzucie 17,05 metra wywalczyła w Finlandii srebrny medal. Portal przypomina, że srebrem zakończył się również jej start w 2016 roku w Bydgoszczy.

 

Złoty medal zdobył natomiast w chodzie na 10.000 metrów Zhang Yao. Złoto Yao wywalczył również przed dwoma laty w Bydgoszczy. Jeżeli tym zawodnikom uda się osiągnąć sukcesy na szczeblu seniorskim, to istnieje duża szansa, że świat będzie pamiętał, ze ich pierwszą dużą imprezą były mistrzostwa świata juniorów w Bydgoszczy. W tym sporcie jest bowiem tak, że bardziej pamięta się miasto gospodarza, niż państwo.

 

W przyszłym roku na stadionie Zawiszy odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Europy, na których zobaczymy najsilniejsze reprezentacje na Starym Kontynencie. Termin dokładny jeszcze nie został ustalony, ale najprawdopodobniej będzie to druga połowa czerwca.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Protesty rolników – najpopularniejszymi materiałami w 2020 roku

    Portal Kujawski dość duży nacisk kładzie na multimedia, stąd też wiele naszych publikacji ubogaconych jest o dodatkową relacje filmową. Prezentujemy najpopularniejsze materiały z minionego 2020 roku.

  • Ponad 100 tys. mieszkańców kujawsko-pomorskiego było zakażonych COVID-19

    W czwartek 21 stycznia stwierdzono 729 nowe zakażenia COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim, po uwzględnieniu tej liczby mamy łącznie od marca ubiegłego roku ponad 100 tys. zakażonych. W rzeczywistości liczba ta jest kilka razy wyższa, bowiem jak zaznaczają eksperci, klinicznie udaje się potwierdzić mniejszość zakażeń, bowiem wiele osób przechodzi COVID-19 bezobjaowo. Od początku pandemii zmarło w naszym województwie 2065 osób, granica 2 tys. została przekroczona we wtorek 19 stycznia.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu