Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszczanie chętni do zasiadania w Sądzie Najwyższym

Bydgoszczanie chętni do zasiadania w Sądzie Najwyższym

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 03 sierpień 2018 15:01
Bydgoszczanie chętni do zasiadania w Sądzie Najwyższym CC BY-SA 3.0 by Darwinek

Prezydent Andrzej Duda w czerwcu ogłosił konkurs na obsadę 44 miejsc w Sądzie Najwyższym. Do obsadzenia są stanowiska w Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, Izbie Dyscyplinarnej oraz izb cywilnej i karnej. Wśród kandydatów znajdują się osoby związane z Bydgoszczą.

Do Izby Cywilnej swoją kandydaturę złożył prezes Sądu Apelacyjnego w Gdańsku Jacek Piotr Grela, który wywodzi się z Bydgoszczy. Do Izby Dyscplinarnej swój akces złożył natomiast prokurator Jarosław Duś, obecnie dyrektor biura prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego. Po okresie rządów PiS w latach 2005-2007 toczono wobec niego postępowania dyscyplinarne, które zakończyły się przejściem jego w stan spoczynku.

 

Do Sądu Najwyższego kandydować ma również bydgoski adwokat Grzegorz Hawryłkiewicz.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu