Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszczanie chętni do zasiadania w Sądzie Najwyższym

Bydgoszczanie chętni do zasiadania w Sądzie Najwyższym

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 03 sierpień 2018 15:01
Bydgoszczanie chętni do zasiadania w Sądzie Najwyższym CC BY-SA 3.0 by Darwinek

Prezydent Andrzej Duda w czerwcu ogłosił konkurs na obsadę 44 miejsc w Sądzie Najwyższym. Do obsadzenia są stanowiska w Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, Izbie Dyscyplinarnej oraz izb cywilnej i karnej. Wśród kandydatów znajdują się osoby związane z Bydgoszczą.

Do Izby Cywilnej swoją kandydaturę złożył prezes Sądu Apelacyjnego w Gdańsku Jacek Piotr Grela, który wywodzi się z Bydgoszczy. Do Izby Dyscplinarnej swój akces złożył natomiast prokurator Jarosław Duś, obecnie dyrektor biura prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego. Po okresie rządów PiS w latach 2005-2007 toczono wobec niego postępowania dyscyplinarne, które zakończyły się przejściem jego w stan spoczynku.

 

Do Sądu Najwyższego kandydować ma również bydgoski adwokat Grzegorz Hawryłkiewicz.

 

Warte obejrzenia

 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

  Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

 • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

  Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu