Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRatusz nalicza właściciela tartaku za ,,bezpodstawne zajmowanie” nieruchomości

Ratusz nalicza właściciela tartaku za ,,bezpodstawne zajmowanie” nieruchomości

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 04 sierpień 2018 08:21

Zdaniem prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego mieszczący się przy ulicy Ujejskiego tartak bezpodstawnie zajmuje teren, który został wywłaszczony na potrzeby inwestycji budowlanej od dnia 1 listopada ubiegłego roku. Teraz ratusz domaga się zapłaty 281 tys. zł za okres tych 8 miesięcy.

Budowa II etapu Trasy Uniwersyteckiej miała się zakończyć do 30 czerwca. Z powodu nieuzyskaniem na potrzeby wykonawcy inwestycji działki na której znajduje się tartak, inwestycja ma już kilka miesięcy opóźnienia. Zdaniem ratusza działka przy ulicy Ujejskiego powinna być zdana już na początku listopada. W praktyce cały czas funkcjonuje tam tartak – w sierpniu wojewoda podejmie kolejna próbą przeprowadzenia egzekucji tego terenu.

 

Ratusz postanowił natomiast rozliczyć właściciela tartaku za bezpodstawne zajmowanie terenu. Opiera się to na założeniu, iż skoro na podstawie specustawy Bydgoszcz zapłaciła właścicielowi tartaku zgodnie z wyceną rzeczoznawcy powołanego przez wojewodę, to jest to już teren miasta. Z racji tego, że ktoś z tego miejskiego terenu korzysta, ratusz postanowił naliczyć mu opłatę. Wyliczono, iż na potrzeby produkcyjne wykorzystywane jest 544 metrów kwadratowych, co przy opłacie 6,49 zł od metra kwadratowego daje ponad 35 tys. zł opłaty miesięcznie. Za 8 miesięcy wychodzi kwota ponad 281 tys. zł.

 

Pismo z wezwaniem do zapłaty datowane jest na wtorek 31 lipca. Prezydent oczekuje zapłaty w ciągu 7 dni.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Szczególnie trudna sytuacja robi się w powiecie inowrocławskim. Epidemiczne podsumowanie lutego

    W lutym stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim nieco ponad 14 tys. zakażeń na COVID-19, co stanowi spadek o ponad 6 tys. w stosunku do stycznia. Spowodowane to nie było tylko faktem, że luty jest o 3 dni krótszym miesiącem, bowiem w lutym średnio dziennie na 100 tys. mieszkańców zakażały się 24 osoby, gdy w styczniu były to 32. W lutym stwierdzono 520 zgonów, o ponad 200 mniej niż w styczniu.

    Etykiety: covid19
  • ,,Kolejne pokolenie AK walczy z kolejnym pokoleniem UB” Czy jest to podział na kolejne pokolenia?

    Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którym upamiętniamy podziemie antykomunistyczne, osoby nie zgadzające się na podporządkowanie Polski Moskwie, za co zapłaciły tragiczną karę. Jest to jednak święto opowiadające o wojnie domowej, o trudnej dla Polaków historii, wcale nie tak odległej, z którą musimy się rozprawić. Nie raz pojawia się slogan, że spory jakie przy okazji 1 marca się pojawiają to walka kolejnego ,,pokolenia AK z UB”, mamy zatem do czynienia z wciąż otwartą raną.

Wiadomości z regionu