Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPiS szuka kandydatów wśród polityków lewicy

PiS szuka kandydatów wśród polityków lewicy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 05 sierpień 2018 17:44

Duże zadziwienie wśród niektórych działaczy Prawa i Sprawiedliwości wywołuje poszukiwanie kandydatów na listy wśród polityków kojarzonych z lewicą. Jak udało nam się ustalić kandydat PiS na prezydenta poseł Tomasz Latos miał złożyć ofertę startu z list jego partii byłemu prezydentowi Romanowi Jasiakiewiczowi i byłej posłance Grażynie Ciemniak, która przez lata była również zastępcą prezydenta Rafała Bruskiego.

W kuluarach mówi się również nazwisko wiceprzewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy, związanego z SLD, Jana Szopińskiego.

 

Pytany przez na o te rewelacje radny Roman Jasiakiewicz przyznaje, że otrzymał propozycję otwierania listy PiS w Bydgoszczy do Sejmiku Województwa – Odmówiłem – zaznacza Jasiakiewicz.

 

Była posłanka Socjaldemokracji Polskiej, startująca z listy SLD, Grażyna Ciemniak z kolei jak ustaliliśmy, jest przymierzana do otwierania listy do Rady Miasta z okręgu nr 1 obejmującego m.in. Smukałę, Czyżkówko, Osową Górę, Miedzyń i Wilczak.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Pandemia COVID-19 sprzyja polskiej wynalazkości

  Od rozpoczęcia pandemii liczba zgłoszeń wynalazków w Urzędzie Patentowym wzrosła o ponad 5 proc. – Obecnie ponad 100 jest bezpośrednio związanych z ochroną przed COVID-19 – mówi Edyta Demby-Siwek, prezes Urzędu Patentowego RP. W Polsce pojawiły się już np. urządzenia dezynfekujące, które samoistnie i pod ciśnieniem rozpylają mgiełkę, od razu pokrywającą całą powierzchnię dłoni. Powstały też bramy dezynfekujące oparte na działaniu światła UVC czy namiot barierowy.

 • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

Wiadomości z regionu