Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzez Park Witosa o Bydgoszczy zrobiło się głośno

Przez Park Witosa o Bydgoszczy zrobiło się głośno

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 20 sierpień 2018 07:39

Ustalenie, że pod Parkiem Ludowym im. Wincentego Witosa znajdować może się około 80 tys. ludzkich szczątków zaskoczyło bydgoszczan i nimi wstrząsnęło. Informacja o bydgoskim znalezisku pojawiła się w mediach na całym świecie, nawet w dalekiej Japonii.

Sławę Bydgoszcz zawdzięcza głównie wydanej w języku angielskim depeszy agencji The Associated Press, którą powieliły media z nią współpracujące.

 

Officials in central Poland have halted improvements at a city park after archeologists found human remains at the site, a former Evangelical cemetery – napisano w depeszy. Wpływ na jej wydanie mógł mieć reportaż przygotowany przez telewizję TVN24. Associated Press cytuje bowiem z reportażu wypowiedź archeologa Roberta Grochowskiego, który można powiedzieć dokonał tego okrycia, realizując prace badawcze pod potrzeby inwestycji Miejskich Wodociągów i Kanalizacji.

 

Wzmianka o byłym cmentarzu ewangelickim w Parku Witosa nie była specjalnie ważną informacją w mediach światowych, była to bardziej informacja w formie ciekawostki.

 

O kierunkach dalszej rewitalizacji parku pisaliśmy w piątek Co dalej z parkiem Witosa?

 

Na początku roku Bydgoszcz zyskała podobną sławę, za sprawą odkrycia monet sprzed kilkuset lat w Katedrze Bydgoskiej. Jak na razie są to dwie główne informacje o Bydgoszczy, jakie pojawiły się w przestrzeni międzynarodowej. Przed tygodniem zakończyły się lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Berlinie, przy tej okazji pisząc o sukcesach sportowców, media sportowe niekiedy przypominały ich dobre starty na Mistrzostwach Świata Juniorów w 2016 oraz Mistrzostwach Europy U20 w 2017 roku, których gospodarzem była Bydgoszcz.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W niedziele przy Sielskiej pojedynek beniaminków

  Kolejnym rywalem Zawiszy, który po 6 kolejkach V ligi wypracował sobie już pozycję lidera V ligi, będzie Unia Wąbrzeźno, zespół który podobnie jak niebiesko-czarni w poprzednim sezonie występował w A-klasie.

 • Przedstawiciele FIFA lustrowali Bydgoszcz

  23 maja rozpocznie się w Polsce turniej FIFA U-20, czyli młodzieżowe mistrzostwa świata w piłce nożnej. Jedną z aren tego turnieju będzie stadion Zawiszy Bydgoszcz. W czwartek w Bydgoszczy gościli przedstawiciele FIFA oraz działającego przy PZPN Lokalnego Komitetu Organizacyjnego.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Kujawsko-pomorskie może stracić ponad 0,6 mld zł z Unii Europejskiej

  Zaniepokojenie wdrażaniem funduszy europejskich przez część województw wyraził wiceminister Jerzy Kwieciński – w skali kraju bezpowrotnie zagrożone jest 1,3 mld euro, najwięcej stracić może województwo kujawsko-pomorskie.

 • Zamieszanie wokół list do sejmiku

  Zgodnie z kalendarzem wyborczym rejestracja kandydatów na radnych wojewódzkich powinna się zakończyć w poniedziałek o godzinie 23:59. Praktycznie do chwili obecnej ten proces nie został zakończony. Co możemy jednak zauważyć, to dużą liczbę komitetów, które wystawiły kandydatów – łącznie 12.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.