Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzez Park Witosa o Bydgoszczy zrobiło się głośno

Przez Park Witosa o Bydgoszczy zrobiło się głośno

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 20 sierpień 2018 07:39

Ustalenie, że pod Parkiem Ludowym im. Wincentego Witosa znajdować może się około 80 tys. ludzkich szczątków zaskoczyło bydgoszczan i nimi wstrząsnęło. Informacja o bydgoskim znalezisku pojawiła się w mediach na całym świecie, nawet w dalekiej Japonii.

Sławę Bydgoszcz zawdzięcza głównie wydanej w języku angielskim depeszy agencji The Associated Press, którą powieliły media z nią współpracujące.

 

Officials in central Poland have halted improvements at a city park after archeologists found human remains at the site, a former Evangelical cemetery – napisano w depeszy. Wpływ na jej wydanie mógł mieć reportaż przygotowany przez telewizję TVN24. Associated Press cytuje bowiem z reportażu wypowiedź archeologa Roberta Grochowskiego, który można powiedzieć dokonał tego okrycia, realizując prace badawcze pod potrzeby inwestycji Miejskich Wodociągów i Kanalizacji.

 

Wzmianka o byłym cmentarzu ewangelickim w Parku Witosa nie była specjalnie ważną informacją w mediach światowych, była to bardziej informacja w formie ciekawostki.

 

O kierunkach dalszej rewitalizacji parku pisaliśmy w piątek Co dalej z parkiem Witosa?

 

Na początku roku Bydgoszcz zyskała podobną sławę, za sprawą odkrycia monet sprzed kilkuset lat w Katedrze Bydgoskiej. Jak na razie są to dwie główne informacje o Bydgoszczy, jakie pojawiły się w przestrzeni międzynarodowej. Przed tygodniem zakończyły się lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Berlinie, przy tej okazji pisząc o sukcesach sportowców, media sportowe niekiedy przypominały ich dobre starty na Mistrzostwach Świata Juniorów w 2016 oraz Mistrzostwach Europy U20 w 2017 roku, których gospodarzem była Bydgoszcz.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza zagra zaległy mecz już w środę

  W środę 14 listopada, o godzinie 14:00, w Kończewicach pod Chełmżą miejscowy Cyklon podejmie w ramach zaległego meczu 11 kolejki V ligi Zawiszę Bydgoszcz. Mecz ten planowo miał zostać rozegrany w październiku, ale z powodu problemów ze zdrowiem zawodników gospodarzy, władze ligowe zdecydowały się go przesunąć najpierw na 24 listopada. Ostatecznie mecz będzie rozegrany 14 listopada.

 • W ten weekend Zawisza nie gra o punkty

  Według harmonogramy w 14 kolejce Zawisza Bydgoszcz miał podejmować Iskrę Ciechocin. Klub ten wycofał się już na początku rozgrywek, stąd też planowani rywale Iskry w tych kolejkach pauzują.

Wiadomości sportowe

 • W środę i w czwartek zawyją syreny

  W dniach 14 i 15 listopada odbywać będą się ogólnopolskie ćwiczenia systemu ostrzegania i alarmowania ludności pn. ,,RENEGADE – SAREX 18/II”. W ramach tego treningu w godzinach 9:00-15:00 zostanie przeprowadzona głośna próba uruchomienia systemów alarmowych.

 • PKP PLK podpisuje ważną umowę

  W ubiegłym tygodniu została podpisana umowa z MGGP na rzecz wartej 1.5 mld zł modernizacji linii kolejowej nr 201. Celem inwestycji jest przede wszystkim usprawnienie komunikacji z trójmiejskimi portami z Bydgoszczą, ale również budowa bardziej przyjaznej dla pasażerów infrastruktury.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.