Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzez Park Witosa o Bydgoszczy zrobiło się głośno

Przez Park Witosa o Bydgoszczy zrobiło się głośno

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 20 sierpień 2018 07:39

Ustalenie, że pod Parkiem Ludowym im. Wincentego Witosa znajdować może się około 80 tys. ludzkich szczątków zaskoczyło bydgoszczan i nimi wstrząsnęło. Informacja o bydgoskim znalezisku pojawiła się w mediach na całym świecie, nawet w dalekiej Japonii.

Sławę Bydgoszcz zawdzięcza głównie wydanej w języku angielskim depeszy agencji The Associated Press, którą powieliły media z nią współpracujące.

 

Officials in central Poland have halted improvements at a city park after archeologists found human remains at the site, a former Evangelical cemetery – napisano w depeszy. Wpływ na jej wydanie mógł mieć reportaż przygotowany przez telewizję TVN24. Associated Press cytuje bowiem z reportażu wypowiedź archeologa Roberta Grochowskiego, który można powiedzieć dokonał tego okrycia, realizując prace badawcze pod potrzeby inwestycji Miejskich Wodociągów i Kanalizacji.

 

Wzmianka o byłym cmentarzu ewangelickim w Parku Witosa nie była specjalnie ważną informacją w mediach światowych, była to bardziej informacja w formie ciekawostki.

 

O kierunkach dalszej rewitalizacji parku pisaliśmy w piątek Co dalej z parkiem Witosa?

 

Na początku roku Bydgoszcz zyskała podobną sławę, za sprawą odkrycia monet sprzed kilkuset lat w Katedrze Bydgoskiej. Jak na razie są to dwie główne informacje o Bydgoszczy, jakie pojawiły się w przestrzeni międzynarodowej. Przed tygodniem zakończyły się lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Berlinie, przy tej okazji pisząc o sukcesach sportowców, media sportowe niekiedy przypominały ich dobre starty na Mistrzostwach Świata Juniorów w 2016 oraz Mistrzostwach Europy U20 w 2017 roku, których gospodarzem była Bydgoszcz.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Michał Żurowski wzmocni Zawiszę

  Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza będzie miało koordynatora ds. szkolenia. To zadanie powierzone będzie byłemu piłkarzowi Michałowi Żurowskiemu, obecnie wykładowcy na UKW i kursach trenerskich.

 • Podsumowanie roku Zawiszy Bydgoszcz

  Rok 2018 powoli dobiega końca, przygotowaliśmy jego klubowe podsumowanie w Zawiszy Bydgoszcz. Był to rok awansu do V ligi oraz budowania dobrej pozycji wyjściowej przed rundą wiosenną, po której jak wszyscy kibice niebiesko-czarnych liczymy na awans do IV ligi. W między czasie mieliśmy też widowiskową prezentację na Brdzie.  Zapraszamy do oglądania.

Wiadomości sportowe

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

 • Kontrowersyjne zapisy oddalają decyzje w sprawie ACTA2

  Dzisiaj (sobota, 19 stycznia) w wielu miejscach Europy odbywają się protesty przeciwko dyrektywie o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, nazwanej popularnie jako ACTA2. Póki co żadne decyzje w tej sprawie nie zapadną, bowiem pomiędzy członkami Rady Europy pojawiły się duże wątpliwości.

 • Kluczowy czas dla ACTA 2

  ACTA 2 – tak internauci nazwali skrótowo projekt dyrektywy o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym. We wrześniu kontrowersyjne zapisy przyjął Parlament Europejski, teraz ważą się losy tej dyrektywy przed Radą Europy (reprezentacją rządów państw członkowskich UE). Jak wynika z przecieków, próbuje się szukać kompromisów, aby próbować zadowolić również krytyków ACTA 2.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.