Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPlac Kościeleckich się zmienił

Plac Kościeleckich się zmienił

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 26 sierpień 2018 00:47

Do lat 70 na Placu Kościeleckich mieścił się dworzec PKS, później zdecydowano się zrobić w tym miejscu kluczowy węzeł dla komunikacji miejskiej, stąd też rola ,,autobusowa” została zachowana. Po dawnym dworcu pozostał pusty plac i budynek pawilonu dworcowego, rozebrany dopiero w 2015 roku. Teraz w tym miejscu krystalizuje się biurowiec Immobile K3.

 

Jeżeli ktoś nie był w Bydgoszczy w ciągu ostatnich 5 lat, to mógłby się na Placu Kościeleckich nieco zdziwić, bowiem biurowiec Immobile K3 zmienił charakter tego miejsca, ale także sąsiadującej ulicy Magdzińskiego. Trwają obecnie prace wykończeniowe – wstawiane są okna, idąc jednak od strony ulicy Bernadyńskiej zauważymy zupełnie nowy klimat tego placu.

 

Jednym się to podoba, są jednak również głosy krytyczne, zarzucające inwestycji popsucie krajobrazu. Tak już jednak jest jest, że coś jednym się podoba, ale wszystkich zadowolić może być ciężko.

 

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Szybko w kujawsko-pomorskim ubywa wolnych respiratorów

    Jeżeli chodzi o przyrost nowych zakażeń w województwie kujawsko-pomorskim, to tendencja jak w całym kraju jest wzrostowa, ale stabilna. Niepokój powinien budzić natomiast wzrost pacjentów w stanie ciężkim, którzy do oddychania potrzebują respiratorów.

    Etykiety: covid19
  • Narasta napięcie w związku z misją WHO w Chinach

    Misja pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Wuhanie nie przyniosła dotąd jasnej odpowiedzi na nurtujące świat pytanie o pochodzenie koronawirusa. Amerykańskie media zarzucają Chinom ukrywanie danych. W atmosferze napięć politycznych zespół naukowców przełożył publikację wstępnego raportu.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu