Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPlac Kościeleckich się zmienił

Plac Kościeleckich się zmienił

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 26 sierpień 2018 00:47

Do lat 70 na Placu Kościeleckich mieścił się dworzec PKS, później zdecydowano się zrobić w tym miejscu kluczowy węzeł dla komunikacji miejskiej, stąd też rola ,,autobusowa” została zachowana. Po dawnym dworcu pozostał pusty plac i budynek pawilonu dworcowego, rozebrany dopiero w 2015 roku. Teraz w tym miejscu krystalizuje się biurowiec Immobile K3.

 

Jeżeli ktoś nie był w Bydgoszczy w ciągu ostatnich 5 lat, to mógłby się na Placu Kościeleckich nieco zdziwić, bowiem biurowiec Immobile K3 zmienił charakter tego miejsca, ale także sąsiadującej ulicy Magdzińskiego. Trwają obecnie prace wykończeniowe – wstawiane są okna, idąc jednak od strony ulicy Bernadyńskiej zauważymy zupełnie nowy klimat tego placu.

 

Jednym się to podoba, są jednak również głosy krytyczne, zarzucające inwestycji popsucie krajobrazu. Tak już jednak jest jest, że coś jednym się podoba, ale wszystkich zadowolić może być ciężko.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Co 10. dziecko wymaga pomocy psychologicznej. Podczas pandemii wsparciem dla nich jest terapia online i przez telefon

  W Polsce 9 proc. dzieci i młodzieży, czyli ok. 630 tys. osób, wymaga pomocy psychologicznej albo psychiatrycznej – wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. NIK wskazuje, że system lecznictwa nie jest w stanie jej zapewnić. – Nie ma wystarczającej liczby psychiatrów i psychologów dziecięcych. Bezpłatna pomoc bardzo się skurczyła, a nie wszystkie rodziny stać, żeby pójść do psychologa płatnie – mówi Maria Keller-Hamela z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Pandemia dodatkowo pogłębiła te problemy. W ich rozwiązaniu mogą pomóc konsultacje zdalne – telefoniczne i online. Taki projekt fundacja chce rozwijać wspólnie z firmą Huawei.

  Etykiety: psychiatria covid19
 • Pandemia COVID-19 sprzyja polskiej wynalazkości

  Od rozpoczęcia pandemii liczba zgłoszeń wynalazków w Urzędzie Patentowym wzrosła o ponad 5 proc. – Obecnie ponad 100 jest bezpośrednio związanych z ochroną przed COVID-19 – mówi Edyta Demby-Siwek, prezes Urzędu Patentowego RP. W Polsce pojawiły się już np. urządzenia dezynfekujące, które samoistnie i pod ciśnieniem rozpylają mgiełkę, od razu pokrywającą całą powierzchnię dłoni. Powstały też bramy dezynfekujące oparte na działaniu światła UVC czy namiot barierowy.

Wiadomości z regionu