Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOlszewski: Bydgoszcz zaawansowana we wdrażaniu ,,sześciopaku Schetyny”

Olszewski: Bydgoszcz zaawansowana we wdrażaniu ,,sześciopaku Schetyny”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 11 wrzesień 2018 00:20

Na sobotniej konwencji Platforma Obywatelska przedstawiła tzw. ,,sześciopak', czyli 6 kroków dla przyszłości samorządów. Zdaniem posła Pawła Olszewskiego rządy prezydenta Rafała Bruskiego sprawowane od 2011 roku doprowadziły, iż Bydgoszcz we wdrażaniu tych zamierzeń jest daleko zaawansowana.

 

W Bydgoszczy na temat konwencji Koalicji Obywatelskiej mówi się głównie za sprawą 6 punktu, zakładającego likwidację Urzędów Wojewódzkich i przekazania kompetencji wojewodów marszałkom. ,,Sześciopak” jak sama nazwa wskazuje, to jednak również pięć innych punków:

1. Edukacja-przyjazna, nowoczesna szkoła.

2. Darmowy bilet dla dzieci i młodzieży.

3. Schetynówki , Orliki, ścieżki rowerowe.

4. Polska bez smogu.

5. Polska senioralna - szacunek i aktywność

6. Jeden gospodarz regionu

 

- My jako Bydgoszcz de facto jesteśmy w przyszłości, bowiem w tych wszystkich obszarach Bydgoszcz poprzez działania prezydenta Bruskiego jest bardzo zaawansowana – ocenia poseł Paweł Olszewski PO.

 

Jeżeli chodzi o realizację punktu 4, czyli walki ze smogiem zdaniem parlamentarzysty - Bydgoszcz pod względem inwestycji w tym obszarze jest niekwestionowanym liderem.

 

Olszewski wspomniał wydatkowanie przez Bydgoszcz 135 mln zl na termomodernizację, realizację miejskiego programu wymiany pieców, posiadanie najmłodszego w Polsce taboru autobusowego, zakup nowego taboru tramwajowego oraz inwestycje KPEC-u.

 

W kwestii budowy Orlików Olszewski podkreślił - Od 2011 roku powstało ponad 40 nowych boisk, część to są orliki, a część to są nowoczesne przyszkolne boiska, projektowane pod potrzeby uczniów i szkół.

 

W Bydgoszczy według wyliczeń parlamentarzysty powstało w ostatnich latach ponad 11 km ścieżek rowerowych, natomiast ok. 30 km jest w budowie.

 

W zakresie edukacji - Bydgoszcz pod względem edukacyjnym jest liderem, była wielokrotnie nagradzana, nie tylko w Polsce, ale również prestiżowych konkursach międzynarodowych – chwali się Olszewski.

 

Punkt 2 zakłada wprowadzenie darmowego biletu dla dzieci i młodzieży. To również w Bydgoszczy już funkcjonuje.

 

Cały czas największe emocje budzi jednak przyszłość Urzędu Wojewódzkiego. O tym piszemy szerzejMarszałkowie ,,udzielnymi królewiczami”? Czy wojewoda dla Bydgoszczy jest wartością dodaną?

 

Bruski miał mieć ,,konkretną rolę” na konwencji

Jedno z pytań dziennikarzy do posła Olszewskiego dotyczyło nieobecności prezydenta Rafała Bruskiego na konwencji partyjnej w Warszawie – Był zaproszony na tą konwencję, nawet była przewidziana dla niego rola konkretna. Nie mniej miał wcześniej zaplanowane zobowiązania i aktywności miejskie. Jak państwo wiedzą Święto ulicy Długiej i szereg aktywności związanych z Leonem Pietraszakiem. Dla niego ważniejsze było bycie tutaj z ludźmi.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Formalne opóźnienia dotyczące budowy drogi ekspresowej S-10

  W lutym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję, którą można uznać za milową, w procesie przygotowania budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz i Toruń – decyzję środowiskową dla rekomendowanego przez GDDKiA wariantu przebiegu drogi. Do dzisiaj ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna.

 • Sondaż: Polacy popierają karanie za nienoszenie maseczek

  Przeglądając wpisy w mediach społecznościowych można odnieść wrażenie, że wzrasta sceptycyzm co do nakazu noszenia maseczek. Jak jednak pokazuje badanie wykonane przez United Surveys dla Dziennika Gazeta Prawna oraz RMF FM, aż 80% ankietowanych popiera nakładanie mandatów za nienoszenie maseczek w sklepach oraz w komunikacji publicznej.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu