Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKrzemkowski chce przebudowy siatki wojewódzkich połączeń kolejowych

Krzemkowski chce przebudowy siatki wojewódzkich połączeń kolejowych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 15 wrzesień 2018 08:35

Organizatorem przewozów regionalnych na terenie województw jest Samorząd Województwa, który ma duży wpływ na kształtowanie siatki połączeń kolejowych. Zdaniem radnego wojewódzkiego Michała Krzemkowskiego obecna siatka faworyzuje Toruń, jednocześnie nie uwzględnia potencjału Bydgoszczy.

Radny Krzemkowski (PiS) przedstawił statystykę z której wynika że Toruń ma 70 regionalnych połączeń kolejowych, natomiast Bydgoszcz 76 – Jeżeli porównamy potencjały tych miast oraz ilość mieszkańców, to dysproporcja jest ogromna – zauważa radny.

 

Zdaniem Krzemkowskiego połączeń pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem jest powyżej potrzeb – Z Bydgoszczy do Torunia są 22 połączenia, wśród nich są mało ekonomiczne, gdzie składy zapełnione są tylko w połowie.

 

Radny proponuje, aby zmniejszyć liczbę połączeń na tej trasie, w celu wzmocnienia tras z Bydgoskiego Obszaru Funkcjonalnego, a także relacji: Bydgoszcz – Inowrocław i Bydgoszcz – Chełmża. Według Michała Krzemkowskiego należy pozostałe połączenia wydłużyć z Torunia do Włocławka i Kutna, dzięki czemu mieszkańcy tych miast zyskają dobre skomunikowanie z Bydgoszczą, co powinno zwiększyć liczbę podróżujących.

 

Krzemkowski postuluje również o przywrócenie zlikwidowanego kilka lat temu, bezpośredniego połączenia Bydgoszczy z Grudziądzem przez Laskowice Pomorskie. W odróżnieniu od obecnie funkcjonującej trasy przez Chełmże, można było uzyskać krótsze czasy przejazdu, co budowało konkurencyjność kolei w skomunikowaniu Grudziądza z Bydgoszczą.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Za reklamę 2 dni przed wyborami zapłaciliśmy 17 tys. zł

    24 maja był ostatnim dniem kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Tego dnia w niektórych regionalnych gazetach ukazał się wywiad sponsorowany z jednym z kandydatów – ironicznie dodajmy, że zapewne to tylko był przypadek - wywiad dotyczył jednak jego funkcji w Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Publikacji nie sponsorował komitet wyborczy, ale zapłacono za nią z pieniędzy publicznych.

  • Opozycja nie pójdzie do wyborów wspólnie

    Blok Koalicji Europejskiej, który powołano na wybory do Parlamentu Europejskiego, ostatecznie nie przetrwał do wyborów parlamentarnych, choć jeszcze niedawno panowało na opozycji przekonanie, że tą współpracę należy w takiej formie utrzymać. Ostatecznie liderzy się nie dogadali, a jak nie wiadomo o co chodzi, to jak zwykle chodzi o miejsca na listach wyborczych.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.