Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKrzemkowski chce przebudowy siatki wojewódzkich połączeń kolejowych

Krzemkowski chce przebudowy siatki wojewódzkich połączeń kolejowych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 15 wrzesień 2018 08:35

Organizatorem przewozów regionalnych na terenie województw jest Samorząd Województwa, który ma duży wpływ na kształtowanie siatki połączeń kolejowych. Zdaniem radnego wojewódzkiego Michała Krzemkowskiego obecna siatka faworyzuje Toruń, jednocześnie nie uwzględnia potencjału Bydgoszczy.

Radny Krzemkowski (PiS) przedstawił statystykę z której wynika że Toruń ma 70 regionalnych połączeń kolejowych, natomiast Bydgoszcz 76 – Jeżeli porównamy potencjały tych miast oraz ilość mieszkańców, to dysproporcja jest ogromna – zauważa radny.

 

Zdaniem Krzemkowskiego połączeń pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem jest powyżej potrzeb – Z Bydgoszczy do Torunia są 22 połączenia, wśród nich są mało ekonomiczne, gdzie składy zapełnione są tylko w połowie.

 

Radny proponuje, aby zmniejszyć liczbę połączeń na tej trasie, w celu wzmocnienia tras z Bydgoskiego Obszaru Funkcjonalnego, a także relacji: Bydgoszcz – Inowrocław i Bydgoszcz – Chełmża. Według Michała Krzemkowskiego należy pozostałe połączenia wydłużyć z Torunia do Włocławka i Kutna, dzięki czemu mieszkańcy tych miast zyskają dobre skomunikowanie z Bydgoszczą, co powinno zwiększyć liczbę podróżujących.

 

Krzemkowski postuluje również o przywrócenie zlikwidowanego kilka lat temu, bezpośredniego połączenia Bydgoszczy z Grudziądzem przez Laskowice Pomorskie. W odróżnieniu od obecnie funkcjonującej trasy przez Chełmże, można było uzyskać krótsze czasy przejazdu, co budowało konkurencyjność kolei w skomunikowaniu Grudziądza z Bydgoszczą.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

Kosma Złotowski

  • Związkowcy grożą, że maturzyści mogą nie zostać sklasyfikowani

    Wczoraj informowaliśmy o stanowisku Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego, który zadeklarował, że maturzyści nie muszą się obawiać o wystawienie ocen końcowych, bez których nie będą w maju mogli przystąpić do matur. Wieczorem tę deklarację zdementowały związki zawodowe. Oznacza to, że maturzyści nie mogą spać spokojnie.

    Etykiety: strajk nauczycieli
  • Komitet Strajkowy: Uczniowie będą sklasyfikowani

    Przed świętami zawiązał się w Warszawie Międzyszkolny Komitet Strajkowy pracowników oświaty, który dzisiaj podjął decyzję o tym, że maturzyści otrzymają oceny końcowe, jednocześnie jego przedstawiciele krytykowali rząd za brak rzeczowej woli dialogu. Najważniejsze dla maturzystów jest jednak to, że otrzymają oceny końcowe i będą mogli przystąpić w maju do matur.

    Etykiety: strajk nauczycieli

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.