Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTMMB zaprasza na zwiedzanie WZL2

TMMB zaprasza na zwiedzanie WZL2

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 19 wrzesień 2018 07:21

Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 zajmują się serwisowanie polskich myśliwców F16 i MiG29. Wkrótce będą również serwisować rządowe samoloty dla najważniejszych osób w państwie Gulsftream G550. W piątek będzie można odwiedzić WZL nr 2 w ramach ostatniej w tym roku wycieczki ,,Bydgoszcz za zamkniętymi drzwiami” organizowanej przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy.

W programie wycieczki, znów niemało atrakcji. Pod okiem fachowców zwiedzimy Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 przy ul. Szubińskiej 107 w Bydgoszczy. Archeolog Robert Grochowski poprowadzi nas szlakiem starych cmentarzy przy ul. Kcyńskiej, gdzie znajdują się groby rosyjskich jeńców z I wojny światowej, duża kwatera żołnierzy września 1939 roku przeniesiona z Borów Tucholskich, bydgoszczan poległych w pierwszych dniach września 1939 r. oraz mogiły żołnierzy wyklętych. Arkadiusz Kaliński zatrzyma się przy dawnych dziejach militarnych osiedla Błonie, m.in. koszarach w miejscu dawnych koszar ułańskich i lotniska.

 

Na zakończenie planujemy rekonstrukcję historyczną poświęconą procesom czarownic w Bydgoszczy przygotowaną w oparciu o dawne dokumenty i zapisy.

 

Wycieczka odbędzie się wyjątkowo w godzinach popołudniowych w najbliższy piątek, 21 września 2018 roku. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują osobiste zapisy w siedzibie TMMB przy ul. Jezuickiej 4, lub telefoniczne: 52-322-51-96. Zapisy, podczas których podajemy miejsce i godzinę zbiórki przyjmowane są od dziś do czwartku włącznie w godzinach 9.00-15.00. Zapraszamy.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Tyczkarki i tyczkarze będą rywalizować w.... galerii handlowej

  W najbliższą sobotę w Zielonych Arkadach odbędzie się lekkoatletyczny miting w skoku o tyczce. Zobaczymy polskie gwiazdy w tej dyscyplinie: Annę Rogowską, Monikę Pyrek, Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Ten ostatni powinien liczyć na szczególny doping, z racji trenowania w bydgoskim Zawiszy.

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Zdesperowani rolnicy wyjechali na drogi

  W środę na drodze krajowej nr 25, na północ od Bydgoszczy kilkadziesiąt ciągników rolniczych wzięło udział w proteście. Zarzucają wojewodzie i ministrowi Ardanowskiemu brak chęci dialogu, co miało skłonić ich do wyjechania na ulicę. Policjanci starali się kierować ruchem oraz wyznaczać objazdy, aby w jak największym stopniu zmniejszyć dla kierowców uciążliwość tego protestu.

 • Tak GDDKiA widzi przebieg drogi S-10

  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska rozpoczyna procedowanie raportu środowiskowego dla budowy drogi ekspresowej S-10, który dostarczyła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Prezentujemy wariant przebiegu drogi ekspresowej rekomendowany przez GDDKiA.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.