Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTMMB zaprasza na zwiedzanie WZL2

TMMB zaprasza na zwiedzanie WZL2

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 19 wrzesień 2018 07:21

Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 zajmują się serwisowanie polskich myśliwców F16 i MiG29. Wkrótce będą również serwisować rządowe samoloty dla najważniejszych osób w państwie Gulsftream G550. W piątek będzie można odwiedzić WZL nr 2 w ramach ostatniej w tym roku wycieczki ,,Bydgoszcz za zamkniętymi drzwiami” organizowanej przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy.

W programie wycieczki, znów niemało atrakcji. Pod okiem fachowców zwiedzimy Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 przy ul. Szubińskiej 107 w Bydgoszczy. Archeolog Robert Grochowski poprowadzi nas szlakiem starych cmentarzy przy ul. Kcyńskiej, gdzie znajdują się groby rosyjskich jeńców z I wojny światowej, duża kwatera żołnierzy września 1939 roku przeniesiona z Borów Tucholskich, bydgoszczan poległych w pierwszych dniach września 1939 r. oraz mogiły żołnierzy wyklętych. Arkadiusz Kaliński zatrzyma się przy dawnych dziejach militarnych osiedla Błonie, m.in. koszarach w miejscu dawnych koszar ułańskich i lotniska.

 

Na zakończenie planujemy rekonstrukcję historyczną poświęconą procesom czarownic w Bydgoszczy przygotowaną w oparciu o dawne dokumenty i zapisy.

 

Wycieczka odbędzie się wyjątkowo w godzinach popołudniowych w najbliższy piątek, 21 września 2018 roku. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują osobiste zapisy w siedzibie TMMB przy ul. Jezuickiej 4, lub telefoniczne: 52-322-51-96. Zapisy, podczas których podajemy miejsce i godzinę zbiórki przyjmowane są od dziś do czwartku włącznie w godzinach 9.00-15.00. Zapraszamy.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Poczta Polska gratuluje Zawiszy awansu

    Za naszym pośrednictwem gratulacje z okazji awansu Zawiszy do IV ligi złożył dyrektor Regionu Bydgoszcz Poczty Polskiej Karol Górski. Tuż przed rozpoczęciem rozgrywek rundy wiosennej Poczta Polska wyemitowała znaczek i kartkę pocztową poświęconą bydgoskiemu Zawiszy.

  • Zawisza ,,gromiąc” żegna się z okręgówką

    Już przed meczem było wiadome, że jego wynik nie będzie miał specjalnego znaczenia, bowiem Zawisza awans do IV ligi wywalczył już kilka tygodni temu. Było to jednak pożegnanie z V ligą i wokół tego pożegnania budowano cały spektakl. Można jednak powiedzieć, że Zawisza w dobrym stylu pożegnał się z okręgówką.

    Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.