Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTMMB zaprasza na zwiedzanie WZL2

TMMB zaprasza na zwiedzanie WZL2

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 19 wrzesień 2018 07:21

Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 zajmują się serwisowanie polskich myśliwców F16 i MiG29. Wkrótce będą również serwisować rządowe samoloty dla najważniejszych osób w państwie Gulsftream G550. W piątek będzie można odwiedzić WZL nr 2 w ramach ostatniej w tym roku wycieczki ,,Bydgoszcz za zamkniętymi drzwiami” organizowanej przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy.

W programie wycieczki, znów niemało atrakcji. Pod okiem fachowców zwiedzimy Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 przy ul. Szubińskiej 107 w Bydgoszczy. Archeolog Robert Grochowski poprowadzi nas szlakiem starych cmentarzy przy ul. Kcyńskiej, gdzie znajdują się groby rosyjskich jeńców z I wojny światowej, duża kwatera żołnierzy września 1939 roku przeniesiona z Borów Tucholskich, bydgoszczan poległych w pierwszych dniach września 1939 r. oraz mogiły żołnierzy wyklętych. Arkadiusz Kaliński zatrzyma się przy dawnych dziejach militarnych osiedla Błonie, m.in. koszarach w miejscu dawnych koszar ułańskich i lotniska.

 

Na zakończenie planujemy rekonstrukcję historyczną poświęconą procesom czarownic w Bydgoszczy przygotowaną w oparciu o dawne dokumenty i zapisy.

 

Wycieczka odbędzie się wyjątkowo w godzinach popołudniowych w najbliższy piątek, 21 września 2018 roku. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują osobiste zapisy w siedzibie TMMB przy ul. Jezuickiej 4, lub telefoniczne: 52-322-51-96. Zapisy, podczas których podajemy miejsce i godzinę zbiórki przyjmowane są od dziś do czwartku włącznie w godzinach 9.00-15.00. Zapraszamy.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót: Zawisza - Victoria Lisewo

  Był to mecz pełen emocji, nerwy trenerowi Jackowi Łukomskiego towarzyszyły do końca. Zachęcamy do obejrzenia skrótu z tego pojedynku w ramach rozgrywek V ligi pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Victorią Lisewo. Spotkanie rozegrane zostało w niedzielę 14 października, przy ulicy Sielskiej w Fordonie.

 • Po emocjonującym meczu Zawisza pokonał Victorię Lisewo

  Ubiegłotygodniowa porażka Zawiszy w Ostaszewie co prawda nie odebrała niebiesko-czarnym pozycji lidera, to mentalnie popsuła morale wewnątrz zespołu, co można było zobaczyć również dzisiaj w meczu przeciwko Victorii Lisewo, rozegranym przy ulicy Sielskiej w Fordonie. Był to mecz pełen nerwów i emocji, ale z pozytywnym dla Zawiszy finałem.

Wiadomości sportowe

 • Kolej Plus ma reaktywować zamknięte linie

  W środę premier Mateusz Morawiecki oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk ogłosili Program Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej, który zyskał przydomek Kolei Plus. Wśród potencjalnych beneficjentów tego programu wskazano Żnin, miasto od wielu lat pozbawionego dostępu do siatki połączeń kolejowych.

 • Kandydaci PiS z całej zachodniej strony województwa mówią jednym głosem

  Kolejny marszałek ma być z Bydgoszczy – taką deklarację wyrazili kandydaci do Sejmiku Województwa z Prawa i Sprawiedliwości, z okręgów nr 1, 2 i 5, czyli terenów położonych na zachód od Wisły. We wtorek w Parku Kochanowskiego w Bydgoszczy podpisali deklarację na rzecz zrównoważonego rozwoju całego województwa.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.