Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTMMB zaprasza na zwiedzanie WZL2

TMMB zaprasza na zwiedzanie WZL2

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 19 wrzesień 2018 07:21

Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 zajmują się serwisowanie polskich myśliwców F16 i MiG29. Wkrótce będą również serwisować rządowe samoloty dla najważniejszych osób w państwie Gulsftream G550. W piątek będzie można odwiedzić WZL nr 2 w ramach ostatniej w tym roku wycieczki ,,Bydgoszcz za zamkniętymi drzwiami” organizowanej przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy.

W programie wycieczki, znów niemało atrakcji. Pod okiem fachowców zwiedzimy Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 przy ul. Szubińskiej 107 w Bydgoszczy. Archeolog Robert Grochowski poprowadzi nas szlakiem starych cmentarzy przy ul. Kcyńskiej, gdzie znajdują się groby rosyjskich jeńców z I wojny światowej, duża kwatera żołnierzy września 1939 roku przeniesiona z Borów Tucholskich, bydgoszczan poległych w pierwszych dniach września 1939 r. oraz mogiły żołnierzy wyklętych. Arkadiusz Kaliński zatrzyma się przy dawnych dziejach militarnych osiedla Błonie, m.in. koszarach w miejscu dawnych koszar ułańskich i lotniska.

 

Na zakończenie planujemy rekonstrukcję historyczną poświęconą procesom czarownic w Bydgoszczy przygotowaną w oparciu o dawne dokumenty i zapisy.

 

Wycieczka odbędzie się wyjątkowo w godzinach popołudniowych w najbliższy piątek, 21 września 2018 roku. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują osobiste zapisy w siedzibie TMMB przy ul. Jezuickiej 4, lub telefoniczne: 52-322-51-96. Zapisy, podczas których podajemy miejsce i godzinę zbiórki przyjmowane są od dziś do czwartku włącznie w godzinach 9.00-15.00. Zapraszamy.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Osiem meczów mistrzowskich rozegranych zostanie w Bydgoszczy

  23 maja rozpoczną się Mistrzostwa Świata FIFA do lat 20, których gospodarzem będzie Polska. Dzisiaj FIFA zaprezentowała logo turnieju, znany jest również harmonogram rozgrywek. O tym jednak jakie zespoły zagrają w Bydgoszczy dowiemy się dopiero po losowaniu.

 • Zawisza do wiosny będzie przygotowywał się z IV ligowcami

  Po udanej rundzie jesiennej przed piłkarzami Zawiszy kilka spokojnych tygodni. Do trenowania wrócą dopiero po nowym roku. Już dzisiaj znamy plan gier sparingowych, w ramach których Zawisza zmierzy się z kilkoma klubami grających klasę wyżej, w IV lidze.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Co warto wiedzieć przed poniedziałkową sesją budżetową

  W poniedziałek po raz pierwszy w tej kadencji Sejmik Województwa uchwalać będzie budżet województwa, dla roku budżetowego 2019. Na przyszły rok planuje się wynik operacyjny na poziomie 20 mln zł deficytu.

 • Plaga maili z fałszywymi fakturami. Uważaj – to może być wirus

  W listopadzie otrzymaliśmy na redakcyjnego maila informację, iż za rzekomą transakcję wystawiono fakturę, którą można pobrać po kliknięciu na link. Wiadomość podszywała się pod znaną firmę zajmującą się płatnościami elektronicznymi z Poznania. Po weryfikacji w biurze tej firmy okazało się, że jest to wiadomość fałszywa. Jak jednak nas poinformowano, już wcześniej ta firma otrzymywała sygnały o tym, iż rozsyłane są maile podsyłające się pod nią.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.