Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadni za sprzedażą kolejnych działe przy Babiej Wsi. PiS apeluje o wstrzymanie tego zamiaru

Radni za sprzedażą kolejnych działe przy Babiej Wsi. PiS apeluje o wstrzymanie tego zamiaru

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 26 wrzesień 2018 21:46

W środę Rada Miasta Bydgoszczy głosami koalicji PO – SLD Lewica Razem (wstrzymał się Jan Szopiński) zdecydowała o sprzedaży spółce Nordic Development kolejnych nieruchomości przy ulicy Babia Wieś. Przeciwni temu działaniu byli radni PiS. Jeszcze tego samego dnia odbyła się specjalna konferencja posła Tomasza Latosa, kandydata na prezydenta Bydgoszczy, który zaapelował, aby tego typu decyzji nie podejmować tuż przed końcem kadencji.

 

Dzień wcześniej na Babiej Wsi miała miejsce konferencja prasowa posła Tomasza Latosa, który wraz z mieszkańcami tej części ulicy, która ulegała zapadnięciu na wskutek rozpoczętych prac przy ,,Nordic Astrum” znaleźli się w dość trudnej sytuacji. Więcej piszemy o tym – Na Babiej Wsi mieszkańcy mają nadal problem

 

W środę radni zdecydowali o sprzedaży w trybie bezprzetargowym działek sąsiadujących z planowanym ,,Nordic Astrum”, temu samemu inwestorowi. Ma to pozwolić lepiej zagospodarować te tereny nad Brdą oraz przynieść miastu dodatkowe pieniądze.

 

- Są mieszkańcy, którzy są pokrzywdzeni. Budynki pękają, nie otrzymują pomocy ze strony ratusza. Dzisiaj została podjęta uchwała o możliwości zbycia nieruchomości w trybie bezprzetargowym, temu samemu podmiotowi, który doprowadził do tej tragicznej sytuacji na Babiej Wsi i na dodatek nie wiadomo co tam będzie budowane i co tam będzie realizowane, jaka inwestycja. Nie bardzo los mieszkańców interesuje obecną władze miejską – powiedział po podjęciu przez radnych decyzji, poseł Tomasz Latos, kandydat na prezydenta Bydgoszczy – Jest to robione moim zdaniem w sposób absolutnie nietransparentny, rzutem na taśmę, pod koniec kadencji. Ja mogę tylko apelować, o to aby, powstrzymać tego typu działania.

 

- Kiedy zadawaliśmy jako radni Prawa i Sprawiedliwości pytania, okazało się, że są one bardzo niewygodne, bo nie otrzymaliśmy na nie odpowiedzi – dodał towarzyszący posłowi Latosowi, szef klubu radnych PiS Mirosław Jamroży – My tak naprawdę nie wiemy co tam ma być. Nie wiemy czy rzeczywiście temu inwestorowi te działki się należą.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

    Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

  • Zwycięzca okręgowego Pucharu Polski zagra z II ligowcem

    PZPN przeprowadził losowanie 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 2020/2021. II ligowiec Zagłębie Sosnowiec podejmie zwycięzce okręgowego Pucharu Polski w sezonie 2019/2020, którego poznamy w środę 5 sierpnia. Będzie to albo Zawisza Bydgoszcz, albo Unia Janikowo.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu