Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPiłkarze Zawiszy mają warunki, których nie ma w klubach grających kilka klas wyżej

Piłkarze Zawiszy mają warunki, których nie ma w klubach grających kilka klas wyżej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 28 wrzesień 2018 00:22

To już trzeci rok odbudowy piłki nożnej na Zawiszy. Zaczynać trzeba było właściwie od zera w B-klasie, gdzie dużym wyzwaniem stało się ułożenie w kilka tygodni składu zespołu. Dzisiaj Zawisza gra już w V lidze, będąc głównym pretendentem do gry w IV lidze Obok sukcesów sportowych, szła jednak również duża praca organizacyjna.

We wtorek odbyło się piątek spotkanie Zawisza Business Club, inicjatywy mającej na celu budowania zaplecza biznesowego wokół klubu. Przy tej okazji podziękowano kolejnym partnerom m.in. firmie Fit Me Up oferującej dietetyczny catering, z którego korzystają piłkarze Zawiszy. Przy tej okazji padło podsumowanie, iż piłkarze niebiesko-czarnych mają warunki, które nie zawsze udaje się uzyskać w klubach I ligi.

 

Podsumowano również wydarzenia wokół klubu z ostatniego miesiąca. Najważniejszą rzeczą jest powrót Zawiszy na stałe do Bydgoszczy. Klub w charakterze gospodarza występuje na stadionie CWZS przy ulicy Sielskiej w Fordonie. Cały czas kwestią otwartą jest to, kiedy Zawisza wróci na Stadion Zawiszy przy ulicy Gdańskiej.

 

W ostatnim czasie Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza podpisało umowę na użyczenie wizerunku reprezentanta Polski Jacka Góralskiego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu