Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPoseł Latos pozwał posła Stasińskiego

Poseł Latos pozwał posła Stasińskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 01 październik 2018 19:02

Dzisiaj (poniedziałek, 1 października) toczyła się wytoczona w trybie wyborczym sprawa z powództwa kandydata na prezydenta Bydgoszczy, posła Tomasza Latosa, z udziałem posła Michała Stasińskiego. Latos poczuł się urażony słowami Stasińskiego ,,jako lekarz cierpi na rozdwojenie jaźni i całkowity brak kręgosłupa, wypowiedziane na konferencji prasowej Koalicji Obywatelskiej w dniu 16 września.

Sąd rozpatrując tę sprawę w trybie wyborczym postanowił oddalić wniosek posła Tomasza Latosa, pozostawiając mu jednak drogę do skierowania go na standardowy tryb cywilny. Zdaniem sądu wypowiedź o którą toczy się spór, wyemitowana w programie TVP Bydgoszcz ,,Zbliżenia” była wyciągnięta z kontekstu – to jest jedynie mały fragment, postępowanie dowodowe w postaci odtworzenia całości nagrania wykazało, że przedmiotowe słowa były poprzedzone wcześniejszymi wypowiedziami na temat postępowania wnioskodawcy, jako polityka, jako lekarza. Padały wypowiedzi odnoszące się do jego działań jako przeciwnika in vitro, antykoncepcji, szczepień ochronnych. Żadne ze sformułowań nie odnosiło się do stanu zdrowia, do wypowiedzenia, że pan Tomasz Latos jest osobą chorą psychicznie. W ogóle nie było o tym mowy – wyjaśniała sędzia, która podkreśliła, iż poseł Stasiński nie miał wpływu na ostateczny montaż relacji z jego konferencji prasowej w TVP Bydgoszcz.

 

Sąd przyjął stanowisko, że wypowiedzi posła Platformy Obywatelskiej – jest to ocena nosząca znamiona krytyki kandydata na prezydenta Bydgoszczy.

 

 

- Uważam, że wychodzę jako strona zwycięska z tej potyczki – komentuje wyrok poseł Michał Stasiński – Ten pozew umacnia mnie w twierdzeniu, że poseł Latos jako kandydat nie nadaje się na prezydenta Bydgoszczy. Prezydent Bydgoszczy to musi być twardy, ostry, stanowczy, nie bojący się konfrontacji. Tym pozwem poseł Latos pokazał, że musi się chować przed trybem wyborczym, w związku z tym nie jest otwarty na debatę i wymianę argumentów.

 

Poseł Tomasz Latos może od tej decyzji odwołać się w ciągu 24 godzin.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu