Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW inwestowaniu liderami nie jesteśmy

W inwestowaniu liderami nie jesteśmy

Napisane przez  Ł.R. / Wspólnota Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 02 październik 2018 08:21

Prezydent Rafał Bruski z dumą mówi, iż od 2010 roku na inwestycje w Bydgoszczy wydano 4 mld zł. Faktycznie widać, że inwestycje są realizowane, w szczególności w ostatnich miesiącach, kumulacja ta związana jest głównie harmonogramami projektów unijnych. Jak wyglądamy jednak na tle innych miast wojewódzkich.

 

Magazyn ,,Wspólnota” opublikował ranking średnich wydatków inwestycyjnych samorządów per capita w latach 2015-2017, czyli w przeliczeniu na mieszkańca. W Bydgoszczy wskaźnik ten wyniósł 1298 zł, co dało nam jednak dopiero 12 pozycje. Najwyższy wskaźnik uzyskał Kraków – 1778 zł, przed Poznaniem 1760 zł, czwarty okazał się Toruń z kwotą 1608 zł (w latach 2013-2016 Toruń wygrywał w tym zestawieniu, co może sugerować zastój inwestycyjny). Stołeczna Warszawa była 6 ze wskaźnikiem – 1464 zł.

 

Bydgoszcz wyprzedziła Łódź, Lublin, Opole, Katowice, Zieloną Górę i Gorzów Wielkopolski.

 

W rankingu regionów wygrało województwo podlaskie z kwotą 255 zł. Kujawsko-pomorskie było 12 z kwotą 110 zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu