Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDlaczego kibicuje Sypniewskiemu? (komentarz wyborczy)

Dlaczego kibicuje Sypniewskiemu? (komentarz wyborczy)

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz środa, 03 październik 2018 12:33

Wszystko wskazuje na to, że Marcina Sypniewskiego w II turze wyborów prezydenckich nie zobaczymy, ale mimo to warto jemu poświęcić uwagę oraz jego komitetowi Czas Bydgoszczy. Głównie z powodu stylu prowadzenia kampanii, który odbiega od tego co prezentują pozostałe komitety.

Kampania wyborcza w Bydgoszczy trwa już kilka tygodni, jej oś opiera się natomiast głównie na sporze pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością a Koalicją Obywatelską. Zresztą liderzy obu obozów wprost mówili na konwencjach wyborczych, czy to konferencjach prasowych, iż wybory samorządowe traktują jako element pewnego czteropaku. Kto lepiej w nich wypadnie, będzie miał potem lepszy start w wyborach do Parlamentu Europejskiego, Sejmu i Senatu oraz prezydenckich. W tym wszystkim natomiast łatwo jest zagubić istotę wyborów samorządowych, jaką są sprawy mieszkańców Bydgoszczy i ich problemy.

 

Sypniewski z racji reprezentowania komitetu lokalnego, akurat z tym problemu nie ma. Kandydat cyklicznie prezentuje swoje propozycje jak ulepszyć Bydgoszcz. Raz są to lepsze pomysły, niekiedy takie, z którymi osobiście bym się nie zgodził. Docenić trzeba jednak tego, że stara się wprowadzać w tą kampanie wyborczą pewną kreatywność, czego brakuje w pozostałych komitetach. Sypniewski zaproponował chociażby wprowadzenie ,,Karty Bydgoszczanina” rozwiązania jak na bydgoskie warunki odważnego, ale mogącego uporządkować system taryfowy, aby płacący w Bydgoszczy podatki, mieli tylko z tego tytułu korzyść. Jest to na pewno lepsze rozwiązanie, niż proponowanie kolejnym grupom społecznym zwolnienia z opłat za komunikację miejską, co prowadzić będzie zawsze do psucia systemu taryfowego.

 

Nie namawiam nikogo do głosowania akurat na tego kandydata, chce po prostu pokazać, że prowadzenie kampanii wyborczej może być inne niż prezentują to największe komitety. Też po cichu liczę, że uda się ich przekonać do zmiany stylu tej kampanii.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia dokonała niemożliwego

  Polonia Bydgoszcz wywalczyła w niedzielę awans do żużlowej I ligi (druga klasa rozgrywkowa). Drużyna należąca do Jerzego Kanclerza nie była jednak przed niedzielnym meczem faworytem.

 • Skrót derbów Bydgoszczy

  W środę na stadionie Chemika odbyły się derby Bydgoszczy w piłce nożnej. Rywalem piłkarzy z Glinek był Zawisza, który ostatecznie okazał się lepszy. Do 44 minuty zapowiadało się jednak, że to raczej gospodarze będą nadawać ton temu spotkaniu. Żeby więcej nie rozpisywać się, zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu.

Wiadomości sportowe

 • Były samorządowiec nagrał groźne zdarzenie drogowe ze swoim udziałem

  11 września w deszczowej aurze Marek Jeleniewski wyjeżdżając z Tucholi był uczestnikiem groźnego zdarzenia drogowego. W pewnym momencie pierwszeństwo wymusił na nim młody kierowca chcący skręcić w lewo. Z racji tego, że była to szosa, przy jego prędkości niemożliwe było wyhamowanie, dlatego Jeleniewski odbił gwałtowanie na lewo wjeżdżając na pas zieleni. Zakończyło się na uszkodzeniu podwozia pojazdu. Dla przestrogi Jeleniewski umieścił film na Facebook-u.

 • Sondaż: Senat dla Koalicji, Sejm dla PiS

  Marcin Palade, który należy do jednego z bardziej skutecznych badaczy opinii publicznej w Polsce przedstawił badania sondażowe dla okręgu bydgoskiego. Wygrywa PiS z różnicą 6 punktów procentowych nad Koalicją Obywatelską, ale to Koalicja w jego opinii wygra wybory do Senatu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas