Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDlaczego kibicuje Sypniewskiemu? (komentarz wyborczy)

Dlaczego kibicuje Sypniewskiemu? (komentarz wyborczy)

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz środa, 03 październik 2018 12:33

Wszystko wskazuje na to, że Marcina Sypniewskiego w II turze wyborów prezydenckich nie zobaczymy, ale mimo to warto jemu poświęcić uwagę oraz jego komitetowi Czas Bydgoszczy. Głównie z powodu stylu prowadzenia kampanii, który odbiega od tego co prezentują pozostałe komitety.

Kampania wyborcza w Bydgoszczy trwa już kilka tygodni, jej oś opiera się natomiast głównie na sporze pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością a Koalicją Obywatelską. Zresztą liderzy obu obozów wprost mówili na konwencjach wyborczych, czy to konferencjach prasowych, iż wybory samorządowe traktują jako element pewnego czteropaku. Kto lepiej w nich wypadnie, będzie miał potem lepszy start w wyborach do Parlamentu Europejskiego, Sejmu i Senatu oraz prezydenckich. W tym wszystkim natomiast łatwo jest zagubić istotę wyborów samorządowych, jaką są sprawy mieszkańców Bydgoszczy i ich problemy.

 

Sypniewski z racji reprezentowania komitetu lokalnego, akurat z tym problemu nie ma. Kandydat cyklicznie prezentuje swoje propozycje jak ulepszyć Bydgoszcz. Raz są to lepsze pomysły, niekiedy takie, z którymi osobiście bym się nie zgodził. Docenić trzeba jednak tego, że stara się wprowadzać w tą kampanie wyborczą pewną kreatywność, czego brakuje w pozostałych komitetach. Sypniewski zaproponował chociażby wprowadzenie ,,Karty Bydgoszczanina” rozwiązania jak na bydgoskie warunki odważnego, ale mogącego uporządkować system taryfowy, aby płacący w Bydgoszczy podatki, mieli tylko z tego tytułu korzyść. Jest to na pewno lepsze rozwiązanie, niż proponowanie kolejnym grupom społecznym zwolnienia z opłat za komunikację miejską, co prowadzić będzie zawsze do psucia systemu taryfowego.

 

Nie namawiam nikogo do głosowania akurat na tego kandydata, chce po prostu pokazać, że prowadzenie kampanii wyborczej może być inne niż prezentują to największe komitety. Też po cichu liczę, że uda się ich przekonać do zmiany stylu tej kampanii.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas