Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMackiewicz chce premiować ,,solidnych pracodawców”

Mackiewicz chce premiować ,,solidnych pracodawców”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 06 październik 2018 08:37

W piątek kandydatka na prezydenta Anna Mackiewicz wraz z kandydatami SLD na radnych przedstawiła swoje propozycje gospodarcze dla Bydgoszczy. Wśród nich znajduje się wspieranie inicjatywy budowy portu multimodalnego oraz ulgi podatkowe dla ,,solidnych pracodawców”.

 

Definicję solidnego pracodawcy według SLD spełniają ci, którzy zatrudniają przynajmniej 70% pracowników na umowy stałe, nie stosują tzw. umów ,,śmieciowych” oraz płacą swoim pracownikom przynajmniej 150% minimalnego wynagrodzenia.

 

Inne propozycje SLD Lewicy Razem to rozwijanie współpracy szkół zawodowych z przedsiębiorcami, w tym poprzez tworzenie i promowanie tzw. klas zamawianych. Lewica chce również zwiększyć budżet Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, której głównym celem ma być przyciągnie do Bydgoszczy nowych inwestorów.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu