Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMackiewicz chce premiować ,,solidnych pracodawców”

Mackiewicz chce premiować ,,solidnych pracodawców”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 06 październik 2018 08:37

W piątek kandydatka na prezydenta Anna Mackiewicz wraz z kandydatami SLD na radnych przedstawiła swoje propozycje gospodarcze dla Bydgoszczy. Wśród nich znajduje się wspieranie inicjatywy budowy portu multimodalnego oraz ulgi podatkowe dla ,,solidnych pracodawców”.

 

Definicję solidnego pracodawcy według SLD spełniają ci, którzy zatrudniają przynajmniej 70% pracowników na umowy stałe, nie stosują tzw. umów ,,śmieciowych” oraz płacą swoim pracownikom przynajmniej 150% minimalnego wynagrodzenia.

 

Inne propozycje SLD Lewicy Razem to rozwijanie współpracy szkół zawodowych z przedsiębiorcami, w tym poprzez tworzenie i promowanie tzw. klas zamawianych. Lewica chce również zwiększyć budżet Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, której głównym celem ma być przyciągnie do Bydgoszczy nowych inwestorów.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 31.03.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –76

- liczba osób hospitalizowanych – 75

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 8867

- liczba osób objętych nadzorem – 1500

- liczba pobranych próbek – 2046

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa

Wiadomości z regionu