Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLatos deklaruje obniżenie czynszów ADM

Latos deklaruje obniżenie czynszów ADM

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 18 październik 2018 15:38

To już ostatnie godziny kampanii wyborczej, przynajmniej przed I turę. W czwartek kandydat na prezydenta Bydgoszczy Tomasz Latos zapowiedział znaczące obniżenie czynszów w mieszkaniach należących do ADM.

- Obowiązkiem prezydenta jest stać po stronie mieszkańców. Nieczęsto jest inaczej, nad czym bardzo ubolewam. Do mojego biura przychodzili mieszkańcy Bydgoszczy, którzy narzekali jak są traktowani przez władze miasta zajmując lokale ADM – mówił poseł Tomasz Latos - Mam do czynienia z sytuacją, że z jednej strony mamy w Bydgoszczy nie najwyższe zarobki w stosunku do tego co jest w Polsce. Przynajmniej w tych największych miastach wojewódzkich, a z drugiej strony mamy jedne z najwyższych czynszy w stosunku do reszty naszego kraju. Nie może tak być, że włodarz naszego miasta szuka pieniędzy, być może brakujących w budżecie, w kieszeniach bardzo najuboższych mieszkańców.

 

Dalej Latos wskazał - Od początku kadencji Rafała Bruskiego czynsze ADM wzrosły o ponad 100%. Z 5,30 do 10,80, to jest ponad 100%. Ja w takim razie publicznie wobec państwa deklaruje, że jak tylko zostanę prezydentem Bydgoszczy obniżę stawki ADM do poziomu mniej więcej z początku tej kadencji prezydenta i Rady Miasta, która teraz się kończy. Wydaje mi się, że taka jest potrzeba, patrząc na standard tych mieszkań.

 

Kandydatowi na prezydenta towarzyszyła radna Grażyna Szabelska, która ubiega się w tych wyborach o ponowny wybór - Wielokrotnie z radnymi Prawa i Sprawiedliwości apelowaliśmy do prezydenta o obniżenie czynszy. Nasze apele spotykały się z niechęcią. Pan prezydent nie odpowiadał w sposób racjonalny na nasze argumenty.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

    Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

  • Zwycięzca okręgowego Pucharu Polski zagra z II ligowcem

    PZPN przeprowadził losowanie 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 2020/2021. II ligowiec Zagłębie Sosnowiec podejmie zwycięzce okręgowego Pucharu Polski w sezonie 2019/2020, którego poznamy w środę 5 sierpnia. Będzie to albo Zawisza Bydgoszcz, albo Unia Janikowo.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu