Jesteś tutaj: HomeBydgoszczVI kadencja uchwaliła ponad 1,4 tys. uchwał

VI kadencja uchwaliła ponad 1,4 tys. uchwał

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz środa, 24 październik 2018 16:43

Dzisiaj najprawdopodobniej już po raz ostatni zebrała się Rada Miasta Bydgoszczy w VI kadencji (licząc od 1990 roku). Może się bowiem zdarzyć tak, że jeszcze przed 16 listopada (dzień ustawowego zakończenia kadencji) zostanie zwołane nadzwyczajne posiedzenie. Była to okazja do podziękowań, pożegnań, a przede wszystkim podsumowań.

Okolicznościowe wystąpienie podsumowujące wygłosił wiceprzewodniczący Rady Miasta Jan Szopiński, który przypomniał, że 1 grudnia 2014 roku radni bieżącej kadencji złożyli ślubowanie. Łącznie Rada Miasta zebrała się na 68 sesja, w czasie których uchwalono ponad 1,4 tys. uchwał.

 

Radni w tej kadencji dwukrotnie nadali godność Honorowego Obywatela Bydgoszczy osobom zasłużonym dla miasta. Wyróżnieni zostali: wieloletnia dyrektor Filharmonii Pomorskiej, krzewicielka pamięci daty 20 stycznia 1920 roku, Eleonora Harendarska oraz legenda polskiego kina Leonard Pietraszak, który honorową godność odebrał kilka tygodni temu.

 

Szopiński poprosił również radnych o minutę ciszy, aby uczcić pamięć zmarłej w ubiegłym roku radnej Grażyny Kufel.

 

- Chciałbym w imieniu Rady pogratulować panu prezydentowi wyniku osiągniętego w wyborach i wierzyć, że z tymi którymi spotka się pan na tej sali, będą stanowili dobre prawo dla naszego miasta i będziemy cieszyć się ze sprawowania z jednej strony przez pana funkcji, a drugiej strony cieszyć się z rozwoju naszego królewskiego grodu – zwrócił się Szopiński do prezydenta Rafała Bruskiego.

 

Dla Szopińskiego po zakończeniu tej kadencji, dobiegnie również końca wielokadencyjna przygoda samorządowa, albo przynajmniej na jakiś czas zostanie przerwana, bowiem nie uzyskał on mandatu radnego Sejmiku Województwa. Z bydgoskim samorządem żegnają się również inni wieloletni, a zarazem doświadczeni radni: przewodniczący Zbigniew Sobociński, Stefan Pastuszewski (radny o największym stażu) oraz Tomasz Rega.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu