Jesteś tutaj: HomeBydgoszczVI kadencja uchwaliła ponad 1,4 tys. uchwał

VI kadencja uchwaliła ponad 1,4 tys. uchwał

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz środa, 24 październik 2018 16:43

Dzisiaj najprawdopodobniej już po raz ostatni zebrała się Rada Miasta Bydgoszczy w VI kadencji (licząc od 1990 roku). Może się bowiem zdarzyć tak, że jeszcze przed 16 listopada (dzień ustawowego zakończenia kadencji) zostanie zwołane nadzwyczajne posiedzenie. Była to okazja do podziękowań, pożegnań, a przede wszystkim podsumowań.

Okolicznościowe wystąpienie podsumowujące wygłosił wiceprzewodniczący Rady Miasta Jan Szopiński, który przypomniał, że 1 grudnia 2014 roku radni bieżącej kadencji złożyli ślubowanie. Łącznie Rada Miasta zebrała się na 68 sesja, w czasie których uchwalono ponad 1,4 tys. uchwał.

 

Radni w tej kadencji dwukrotnie nadali godność Honorowego Obywatela Bydgoszczy osobom zasłużonym dla miasta. Wyróżnieni zostali: wieloletnia dyrektor Filharmonii Pomorskiej, krzewicielka pamięci daty 20 stycznia 1920 roku, Eleonora Harendarska oraz legenda polskiego kina Leonard Pietraszak, który honorową godność odebrał kilka tygodni temu.

 

Szopiński poprosił również radnych o minutę ciszy, aby uczcić pamięć zmarłej w ubiegłym roku radnej Grażyny Kufel.

 

- Chciałbym w imieniu Rady pogratulować panu prezydentowi wyniku osiągniętego w wyborach i wierzyć, że z tymi którymi spotka się pan na tej sali, będą stanowili dobre prawo dla naszego miasta i będziemy cieszyć się ze sprawowania z jednej strony przez pana funkcji, a drugiej strony cieszyć się z rozwoju naszego królewskiego grodu – zwrócił się Szopiński do prezydenta Rafała Bruskiego.

 

Dla Szopińskiego po zakończeniu tej kadencji, dobiegnie również końca wielokadencyjna przygoda samorządowa, albo przynajmniej na jakiś czas zostanie przerwana, bowiem nie uzyskał on mandatu radnego Sejmiku Województwa. Z bydgoskim samorządem żegnają się również inni wieloletni, a zarazem doświadczeni radni: przewodniczący Zbigniew Sobociński, Stefan Pastuszewski (radny o największym stażu) oraz Tomasz Rega.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Jedna trzecia łóżek przygotowanych dla pacjentów z COVID-19 jest zajęta

  Dysponujemy około 6,3 tys. łóżek szpitalnych oraz ponad 800 respiratorami dla osób chorych na COVID-19, ale liczbę tego sprzętu możemy jeszcze zwiększyć - zapewnił rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz komentując sobotnie statystyki dotyczące epidemii.

  Etykiety: covid19
 • O tym, że dziennie będzie ponad tysiąc zachorowań pisaliśmy już w sierpniu

   W ostatnich dniach w Polsce stwierdzano ponad tysiąc zachorowań na COVID-19, co było wskazaniami rekordowymi i mogło być również elementem sensacji medialnej. O tym jednak, że takich wzrostów zachorowań w tym okresie należy się spodziewać pisaliśmy już w sierpniu. Wspominamy o tym, nie po to, aby się chwalić, lecz w celu wyjaśnienia, że nie dzieje się obecnie nic nadzwyczajnego.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu