Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTęczowy piątek ominął Bydgoszcz

Tęczowy piątek ominął Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 27 październik 2018 16:35
Tęczowy piątek ominął Bydgoszcz Materiał akcji Tęczowy Piątek

Kampania Przeciwko Homofobii zapowiedziała organizację Tęczowego Piątku w 211 polskich szkołach, której celem było promowanie wśród uczniów otwartości na inne orientacje seksualne. Sprzeciw rodziców, którzy obawiali się indoktrynacji ideologicznej swoich dzieci sprawił, że akcja miała ostatecznie charakter marginalny.

W województwie kujawsko-pomorskim Tęczowy Piątek nie odbył się w żadnej ze szkół. Wstępnie planowano akcję zorganizować w Zespole Szkół Chemicznych w Bydgoszczy, ale po działaniach rodziców dyrekcja zablokowała inicjatywę. Zaangażowanie rodziców pojawiło się po nagłośnieniu akcji w mediach.

 

Jak informował nas Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik, zgodnie z art. 86 prawa oświatowego, organizacje pozarządowe mogą prowadzić działalność w szkołach, tylko i wyłącznie za zgodą dyrekcji oraz rady rodziców.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia dokonała niemożliwego

  Polonia Bydgoszcz wywalczyła w niedzielę awans do żużlowej I ligi (druga klasa rozgrywkowa). Drużyna należąca do Jerzego Kanclerza nie była jednak przed niedzielnym meczem faworytem.

 • Skrót derbów Bydgoszczy

  W środę na stadionie Chemika odbyły się derby Bydgoszczy w piłce nożnej. Rywalem piłkarzy z Glinek był Zawisza, który ostatecznie okazał się lepszy. Do 44 minuty zapowiadało się jednak, że to raczej gospodarze będą nadawać ton temu spotkaniu. Żeby więcej nie rozpisywać się, zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu.

Wiadomości sportowe

 • Były samorządowiec nagrał groźne zdarzenie drogowe ze swoim udziałem

  11 września w deszczowej aurze Marek Jeleniewski wyjeżdżając z Tucholi był uczestnikiem groźnego zdarzenia drogowego. W pewnym momencie pierwszeństwo wymusił na nim młody kierowca chcący skręcić w lewo. Z racji tego, że była to szosa, przy jego prędkości niemożliwe było wyhamowanie, dlatego Jeleniewski odbił gwałtowanie na lewo wjeżdżając na pas zieleni. Zakończyło się na uszkodzeniu podwozia pojazdu. Dla przestrogi Jeleniewski umieścił film na Facebook-u.

 • Sondaż: Senat dla Koalicji, Sejm dla PiS

  Marcin Palade, który należy do jednego z bardziej skutecznych badaczy opinii publicznej w Polsce przedstawił badania sondażowe dla okręgu bydgoskiego. Wygrywa PiS z różnicą 6 punktów procentowych nad Koalicją Obywatelską, ale to Koalicja w jego opinii wygra wybory do Senatu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas