Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTęczowy piątek ominął Bydgoszcz

Tęczowy piątek ominął Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 27 październik 2018 16:35
Tęczowy piątek ominął Bydgoszcz Materiał akcji Tęczowy Piątek

Kampania Przeciwko Homofobii zapowiedziała organizację Tęczowego Piątku w 211 polskich szkołach, której celem było promowanie wśród uczniów otwartości na inne orientacje seksualne. Sprzeciw rodziców, którzy obawiali się indoktrynacji ideologicznej swoich dzieci sprawił, że akcja miała ostatecznie charakter marginalny.

W województwie kujawsko-pomorskim Tęczowy Piątek nie odbył się w żadnej ze szkół. Wstępnie planowano akcję zorganizować w Zespole Szkół Chemicznych w Bydgoszczy, ale po działaniach rodziców dyrekcja zablokowała inicjatywę. Zaangażowanie rodziców pojawiło się po nagłośnieniu akcji w mediach.

 

Jak informował nas Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik, zgodnie z art. 86 prawa oświatowego, organizacje pozarządowe mogą prowadzić działalność w szkołach, tylko i wyłącznie za zgodą dyrekcji oraz rady rodziców.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas