Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUwaga na reorganizacje ruchu pod cmentarzami

Uwaga na reorganizacje ruchu pod cmentarzami

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 30 październik 2018 16:35

W czwartek przypada Wszystkich Świętych, z tego powodu w ten dzień oraz okresie sąsiadującym wzrasta ruch na cmentarzach. Wiele osób postanawia na groby udać się samochodem, przez co wzrasta natężenie ruchu. Od jutra (środa 31 października) w okolicach bydgoskich cmentarzy należy się spodziewać reorganizacji zasad ruchu.

 

Zmiany dotyczyć będą przede wszystkim na wprowadzeniu w bliskiej odległości cmentarzy zakazu zatrzymywania się oraz tymczasowej organizacji ruchu opierającej się na ruchu jednokierunkowym. Należy zatem w okolicach nekropolii w sposób szczególny patrzeć na oznakowanie i unikać tzw. ,,jazdy na pamięć”.

 

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać w okolicach cmentarzy przy ulicach: Kcyńskiej, Jaskółczej, Chojnickiej, Toruńskiej, Wiślanej, Artyleryjskiej i Ludwikowo. Zmieniona organizacja ruchu obowiązywać będzie również w piątek 2 listopada. Zmiany w zasadach parkowania natomiast zostaną wprowadzone obok cmentarza przy ulicy Stawowej.

 

ZDMiKP jak co roku zachęca do korzystania z komunikacji miejskiej. Już od środy będą kursować specjalne linie autobusowe: 108 (apuściska – Wojska Polskiego – Trasa Uniwersytecka – Dworzec Autobusowy – Ogińskiego – Powstańców Wielkopolskich – Wyszyńskiego (Cmentarz Bielawy) – Modrzewiowa – Sułkowskiego – Leśne); 109 (Tatrzańskie – Pelplińska – Twardzickiego – Korfantego – Akademicka – S. Kaliskiego – Fordońska – Kamienna – Pileckiego – Grunwaldzka – Kolbego – Rekinowa); 110 (Błonie – Szubińska – Kruszwicka – Focha – węzeł Garbary – Królowej Jadwigi – Warszawska (Dworcowa) – Dworzec Główny – Zygmunta Augusta – Zaświat – Pileckiego – Pileckiego / Żeglarska)

 

oraz w czwartek linia 107 ( Wyścigowa – Fordońska – Rejewskiego – Akademicka – Przylesie).

 

W czwartek komunikacja miejska będzie dla wszystkich bezpłatna, dodatkowo kursy wielu linii autobusowych będą wzmocnione. Ratusz liczy, że w ten sposób uda się więcej osób zachęcić do skorzystania z tej możliwości, przez co będzie w Bydgoszczy mniej korków.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • PKP ma pomysł na odbudowę kolei do Świecia

    O powrocie pociągów do Świecia, gdzie fragment torów został nawet rozebrany i zagospodarowany pod drogę gminą, mówi się od pewnego czasu. Duże nadzieje daje umieszczenie tej inwestycji w rządowym programie Kolej Plus. Przy okazji prac koncepcyjnych opracowano nawet pewną koncepcję.

  • Prawie co trzeci wypadek w naszym województwie z udziałem pieszych!

    W Sejmie toczą się prace, głównie na Komisji Infrastruktury, nad przygotowanym przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego raportem na temat sytuacji na drogach w 2018 roku. Z opracowania dowiadujemy się, że Polska nadal jest w czołówce jeżeli chodzi o ofiary śmiertelne w Unii Europejskiej, natomiast w kujawsko-pomorskim statystycznie ginie najwięcej pieszych w Polsce.

    Etykiety: piesi

Wiadomości z regionu

Śledź nas