Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUwaga na reorganizacje ruchu pod cmentarzami

Uwaga na reorganizacje ruchu pod cmentarzami

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 30 październik 2018 16:35

W czwartek przypada Wszystkich Świętych, z tego powodu w ten dzień oraz okresie sąsiadującym wzrasta ruch na cmentarzach. Wiele osób postanawia na groby udać się samochodem, przez co wzrasta natężenie ruchu. Od jutra (środa 31 października) w okolicach bydgoskich cmentarzy należy się spodziewać reorganizacji zasad ruchu.

 

Zmiany dotyczyć będą przede wszystkim na wprowadzeniu w bliskiej odległości cmentarzy zakazu zatrzymywania się oraz tymczasowej organizacji ruchu opierającej się na ruchu jednokierunkowym. Należy zatem w okolicach nekropolii w sposób szczególny patrzeć na oznakowanie i unikać tzw. ,,jazdy na pamięć”.

 

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać w okolicach cmentarzy przy ulicach: Kcyńskiej, Jaskółczej, Chojnickiej, Toruńskiej, Wiślanej, Artyleryjskiej i Ludwikowo. Zmieniona organizacja ruchu obowiązywać będzie również w piątek 2 listopada. Zmiany w zasadach parkowania natomiast zostaną wprowadzone obok cmentarza przy ulicy Stawowej.

 

ZDMiKP jak co roku zachęca do korzystania z komunikacji miejskiej. Już od środy będą kursować specjalne linie autobusowe: 108 (apuściska – Wojska Polskiego – Trasa Uniwersytecka – Dworzec Autobusowy – Ogińskiego – Powstańców Wielkopolskich – Wyszyńskiego (Cmentarz Bielawy) – Modrzewiowa – Sułkowskiego – Leśne); 109 (Tatrzańskie – Pelplińska – Twardzickiego – Korfantego – Akademicka – S. Kaliskiego – Fordońska – Kamienna – Pileckiego – Grunwaldzka – Kolbego – Rekinowa); 110 (Błonie – Szubińska – Kruszwicka – Focha – węzeł Garbary – Królowej Jadwigi – Warszawska (Dworcowa) – Dworzec Główny – Zygmunta Augusta – Zaświat – Pileckiego – Pileckiego / Żeglarska)

 

oraz w czwartek linia 107 ( Wyścigowa – Fordońska – Rejewskiego – Akademicka – Przylesie).

 

W czwartek komunikacja miejska będzie dla wszystkich bezpłatna, dodatkowo kursy wielu linii autobusowych będą wzmocnione. Ratusz liczy, że w ten sposób uda się więcej osób zachęcić do skorzystania z tej możliwości, przez co będzie w Bydgoszczy mniej korków.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Przeżyjmy te chwile raz jeszcze

    Europejska Federacja Lekkoatletyczna – European Athletics – opublikował niespełna trzyminutowy film podsumowujących tegoroczne Drużynowego Mistrzostwa Europy Super Liga, których gospodarzem była Bydgoszcz. Bohaterami filmu są reprezentanci Polski, ale czemu się dziwić, skoro zdominowali oni ten turniej, odnosząc historyczne zwycięstwo.

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas