Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUwaga na reorganizacje ruchu pod cmentarzami

Uwaga na reorganizacje ruchu pod cmentarzami

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 30 październik 2018 16:35

W czwartek przypada Wszystkich Świętych, z tego powodu w ten dzień oraz okresie sąsiadującym wzrasta ruch na cmentarzach. Wiele osób postanawia na groby udać się samochodem, przez co wzrasta natężenie ruchu. Od jutra (środa 31 października) w okolicach bydgoskich cmentarzy należy się spodziewać reorganizacji zasad ruchu.

 

Zmiany dotyczyć będą przede wszystkim na wprowadzeniu w bliskiej odległości cmentarzy zakazu zatrzymywania się oraz tymczasowej organizacji ruchu opierającej się na ruchu jednokierunkowym. Należy zatem w okolicach nekropolii w sposób szczególny patrzeć na oznakowanie i unikać tzw. ,,jazdy na pamięć”.

 

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać w okolicach cmentarzy przy ulicach: Kcyńskiej, Jaskółczej, Chojnickiej, Toruńskiej, Wiślanej, Artyleryjskiej i Ludwikowo. Zmieniona organizacja ruchu obowiązywać będzie również w piątek 2 listopada. Zmiany w zasadach parkowania natomiast zostaną wprowadzone obok cmentarza przy ulicy Stawowej.

 

ZDMiKP jak co roku zachęca do korzystania z komunikacji miejskiej. Już od środy będą kursować specjalne linie autobusowe: 108 (apuściska – Wojska Polskiego – Trasa Uniwersytecka – Dworzec Autobusowy – Ogińskiego – Powstańców Wielkopolskich – Wyszyńskiego (Cmentarz Bielawy) – Modrzewiowa – Sułkowskiego – Leśne); 109 (Tatrzańskie – Pelplińska – Twardzickiego – Korfantego – Akademicka – S. Kaliskiego – Fordońska – Kamienna – Pileckiego – Grunwaldzka – Kolbego – Rekinowa); 110 (Błonie – Szubińska – Kruszwicka – Focha – węzeł Garbary – Królowej Jadwigi – Warszawska (Dworcowa) – Dworzec Główny – Zygmunta Augusta – Zaświat – Pileckiego – Pileckiego / Żeglarska)

 

oraz w czwartek linia 107 ( Wyścigowa – Fordońska – Rejewskiego – Akademicka – Przylesie).

 

W czwartek komunikacja miejska będzie dla wszystkich bezpłatna, dodatkowo kursy wielu linii autobusowych będą wzmocnione. Ratusz liczy, że w ten sposób uda się więcej osób zachęcić do skorzystania z tej możliwości, przez co będzie w Bydgoszczy mniej korków.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Włosi pokonują Ekwador

  Stadion Zawiszy był w niedziele areną pojedynku, która zakończyła się dla reprezentacji Włoch wywalczeniem awansu. Mniej szczęścia Bydgoszcz przynosi mistrzom Ameryki Południowej Ekwadorczykom, którzy po czwartkowym remisie z Japonią, w niedzielę musieli przegryźć gorycz porażki. Takie są jednak prawa sportu.

 • Drugi remis na stadionie Zawiszy

  Sobota to trzeci dzień Mistrzostw Świata U-20, na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentacja Panamy zmierzyła się z Mali. Faworytem tego spotkania byli Malijczycy, którzy też lepiej się prezentowali, ale jak to bywa w sporcie, nie zawsze musi się to przełożyć na wynik końcowy.

  Etykiety: Fifa U20

Wiadomości sportowe

 • Episkopat: Nie uczyniliśmy wszystkiego, aby zapobiec krzywdom

  Przestępstwa te „przysłoniły blask Ewangelii takim mrokiem, jakiego nie znały nawet wieki prześladowań” - te słowa papieża Benedykta XVI cytowane są w dzisiejszym liście odczytywanym we wszystkich parafiach, w którym podnoszona jest sprawa czynów pedofilskich, jakich mogli dopuścić się księżą. Publikujemy treść całego listu.

  Etykiety: Episkopat
 • Frekwencja to nasz wspólny interes

  Zachęcanie do licznego udziału w wyborach to na pewno rzecz ważna z punktu rozwoju obywatelskości i demokracji. W przypadku wyborów do Parlamentu Europejskiego frekwencja ma znaczenie szczególne, bowiem okręgi nie mają ustalonej ,,odgórnie” liczby mandatów. Od tego jak licznie pójdziemy w niedzielę (26 maja) na wybory, zależeć będzie liczba reprezentantów województwa kujawsko-pomorskiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.