Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUwaga na reorganizacje ruchu pod cmentarzami

Uwaga na reorganizacje ruchu pod cmentarzami

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 30 październik 2018 16:35

W czwartek przypada Wszystkich Świętych, z tego powodu w ten dzień oraz okresie sąsiadującym wzrasta ruch na cmentarzach. Wiele osób postanawia na groby udać się samochodem, przez co wzrasta natężenie ruchu. Od jutra (środa 31 października) w okolicach bydgoskich cmentarzy należy się spodziewać reorganizacji zasad ruchu.

 

Zmiany dotyczyć będą przede wszystkim na wprowadzeniu w bliskiej odległości cmentarzy zakazu zatrzymywania się oraz tymczasowej organizacji ruchu opierającej się na ruchu jednokierunkowym. Należy zatem w okolicach nekropolii w sposób szczególny patrzeć na oznakowanie i unikać tzw. ,,jazdy na pamięć”.

 

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać w okolicach cmentarzy przy ulicach: Kcyńskiej, Jaskółczej, Chojnickiej, Toruńskiej, Wiślanej, Artyleryjskiej i Ludwikowo. Zmieniona organizacja ruchu obowiązywać będzie również w piątek 2 listopada. Zmiany w zasadach parkowania natomiast zostaną wprowadzone obok cmentarza przy ulicy Stawowej.

 

ZDMiKP jak co roku zachęca do korzystania z komunikacji miejskiej. Już od środy będą kursować specjalne linie autobusowe: 108 (apuściska – Wojska Polskiego – Trasa Uniwersytecka – Dworzec Autobusowy – Ogińskiego – Powstańców Wielkopolskich – Wyszyńskiego (Cmentarz Bielawy) – Modrzewiowa – Sułkowskiego – Leśne); 109 (Tatrzańskie – Pelplińska – Twardzickiego – Korfantego – Akademicka – S. Kaliskiego – Fordońska – Kamienna – Pileckiego – Grunwaldzka – Kolbego – Rekinowa); 110 (Błonie – Szubińska – Kruszwicka – Focha – węzeł Garbary – Królowej Jadwigi – Warszawska (Dworcowa) – Dworzec Główny – Zygmunta Augusta – Zaświat – Pileckiego – Pileckiego / Żeglarska)

 

oraz w czwartek linia 107 ( Wyścigowa – Fordońska – Rejewskiego – Akademicka – Przylesie).

 

W czwartek komunikacja miejska będzie dla wszystkich bezpłatna, dodatkowo kursy wielu linii autobusowych będą wzmocnione. Ratusz liczy, że w ten sposób uda się więcej osób zachęcić do skorzystania z tej możliwości, przez co będzie w Bydgoszczy mniej korków.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Niespodzianka w Okręgowym Pucharze Polski. Zawisza odpada w IV rundzie

    Kilka tygodni temu byliśmy świadkami fenomenalnego pojedynku w finale Okręgowego Pucharu Polski Kujawsko-Pomorskiego, gdy we Włocławku dopiero w rzutach karnych Unia Janikowo pokonała Zawiszę Bydgoszcz. Był to pojedynek III ligowca z IV ligowcem, w którym zespół o klasę wyższy wygrał o włos. Zawisza w finale edycji 2020/2021 już jednak nie zagra.

    Etykiety: piłka nożna
  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu