Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSzkoła muzyczna zaprasza bydgoszczan na patriotyczny koncert

Szkoła muzyczna zaprasza bydgoszczan na patriotyczny koncert

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 03 listopad 2018 07:15

,,Moją Ojczyzną jest Muzyka” - to tytuł koncertu jaki muzycy z Państwowej Szkoły Muzycznej zagrają w poniedziałek w Filharmonii Pomorskiej. Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny.

Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku było jednym z najważniejszych wydarzeń w naszej historii i dziś powinno być dla nas okazją do radości i celebrowania wspólnoty. Inicjatywy, które zaplanowaliśmy w roku 2018, to przedsięwzięcia, które doskonale wpisują się w tematykę oficjalnych obchodów i jubileuszy uchwalonych przez Sejm RP – czytamy w zaproszeniu na to wyjątkowe wydarzenie.

 

Zaprezentują się wybitni artyści, Orkiestra Symfoniczna Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych, Chór Mieszany Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych oraz zaproszony Chór Męski Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Księdza Antoniego Chlondowskiego w Lutomiersku, Chór Wydziału Wokalnego im. Felicji Krysiewicz Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych. Solistą wieczoru będzie fenomenalny młody wirtuoz fortepianu, uczeń Klasy Talentów Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy –CHENG SENG YE, który wykona wraz z Orkiestrą Symfoniczną Koncert fortepianowy e-moll Fryderyka Chopina. Ponadto, w programie muzycznego wieczoru zebrani goście usłyszą Bogurodzicę, Hymn Narodowy, Laudate Pueri F. Mendelssohna, Completorium G. Gorczyckiego oraz Alleluja G. F. Haendla. Na organach towarzyszyć będzie zespołom chóralnym Michał Dzięcioł. Młodzi muzycy zagrają pod batutą dyrygentów: Henryka Wierzchonia, Aleksandry Gruczy-Rogalskiej, Agnieszki Sowy, ks. Kazimierza Dąbrowskiego.

 

Dodatkowo rok 2018 został ogłoszony Rokiem Zbigniewa Herberta, poety, eseisty, dramaturga, twórcy słynnego cyklu poetyckiego Pan Cogito, kawalera Orderu Orła Białego, laureata ponad dwudziestu nagród literackich. Autorem dwutomowej biografii Zbigniewa Herberta jest Andrzej Franaszek, który 7 listopada w Auli im. Św. Jana Pawła II w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy (ul. Gdańska 71) spotka się z młodym pokoleniem Polaków. Opowie nam o niestrudzonym podróżniku, porywającym eseiście, genialnym poecie, nieprzeniknionym człowieku budującym swe życie na przekór historii, modom, przeciwnościom losu, biedzie, własnym słabościom – płynącym pod prąd.

 

Wydarzenia zaplanowane w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy – w ramach projektu Moja Ojczyzna jest Muzyką – z pewnością wpłyną na rozwój młodych Polaków, ich wrażliwości i szacunku do Ojczyzny, wypromują artystów, aktywność historyczną, upowszechnią kulturę muzyczną.

 

Koncert rozpocznie się o godzinie 17:00.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Poczta Polska gratuluje Zawiszy awansu

    Za naszym pośrednictwem gratulacje z okazji awansu Zawiszy do IV ligi złożył dyrektor Regionu Bydgoszcz Poczty Polskiej Karol Górski. Tuż przed rozpoczęciem rozgrywek rundy wiosennej Poczta Polska wyemitowała znaczek i kartkę pocztową poświęconą bydgoskiemu Zawiszy.

  • Zawisza ,,gromiąc” żegna się z okręgówką

    Już przed meczem było wiadome, że jego wynik nie będzie miał specjalnego znaczenia, bowiem Zawisza awans do IV ligi wywalczył już kilka tygodni temu. Było to jednak pożegnanie z V ligą i wokół tego pożegnania budowano cały spektakl. Można jednak powiedzieć, że Zawisza w dobrym stylu pożegnał się z okręgówką.

    Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.