Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDuże inwestycje czekają bydgoską ,,Budowlankę”

Duże inwestycje czekają bydgoską ,,Budowlankę”

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 03 listopad 2018 00:21

W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Zespół Szkół Budowlanych czeka termomodernizacja oraz doposażenie pracowni. O ile sukcesywnie realizowana termomodernizacja bydgoskich szkół to prowadzona od dłuższego czasu polityka ratusza, to ,,Budowlanka” zalicza się też do szkół, z których jako Bydgoszcz możemy być dumni.

W rankingach Perspektyw od kilku lat Zespół Szkół Budowlanych wyróżniany jest ,,Złotą Tarczą”. W głównym budynku szkoły planowana jest kompleksowa termomodernizacja. Wymienione zostaną wszystkie instalacje poza gazową. W zakres zadanie wchodzi również przebudowa schodów zewnętrznych, wykonanie izolacji, montaż nowego pokrycia stropodachów, wymiana stolarki drzwiowej i okiennej, remonty ścian. Wszystkie ściany zewnętrzne przeznacza się do docieplenia. Dla umożliwienia dostępu do budynku osobom niepełnosprawnym, przewiduje się wykonanie platformy dla osób niepełnosprawnych przy wejściu głównym do budynku

Rozbudowane o nową część będą również warsztaty. Przestrzenie zostaną wyposażone w nowoczesne narzędzia i urządzenia wykorzystywane na budowach. Zakończenie prac przy termomodernizacja budynku głównego planowane jest w połowie przyszłego roku. Natomiast rozbudowa warsztatów i ich wyposażanie finiszować ma w 2020 roku.

 

- To kolejna inwestycja realizowana w oparciu o zdobyte w konkursie unijne dofinansowanie na Zintegrowane Inwestycje Terytorialne (ZIT) – podkreśla zastępca prezydenta Bydgoszczy, Iwona Waszkiewicz. - Dzięki tym środkom, bydgoskie szkoły mogą jeszcze dynamiczniej przystosowywać swoją ofertę do oczekiwań rynku pracy. Pomogą w tym nowe warsztaty i pracownie. Dzięki tym inwestycjom absolwenci bydgoskich techników i szkół branżowych będą jeszcze lepiej przygotowani do pracy a ich umiejętności wyżej oceniane przez pracodawców.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Poczta Polska gratuluje Zawiszy awansu

    Za naszym pośrednictwem gratulacje z okazji awansu Zawiszy do IV ligi złożył dyrektor Regionu Bydgoszcz Poczty Polskiej Karol Górski. Tuż przed rozpoczęciem rozgrywek rundy wiosennej Poczta Polska wyemitowała znaczek i kartkę pocztową poświęconą bydgoskiemu Zawiszy.

  • Zawisza ,,gromiąc” żegna się z okręgówką

    Już przed meczem było wiadome, że jego wynik nie będzie miał specjalnego znaczenia, bowiem Zawisza awans do IV ligi wywalczył już kilka tygodni temu. Było to jednak pożegnanie z V ligą i wokół tego pożegnania budowano cały spektakl. Można jednak powiedzieć, że Zawisza w dobrym stylu pożegnał się z okręgówką.

    Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.