Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDuże inwestycje czekają bydgoską ,,Budowlankę”

Duże inwestycje czekają bydgoską ,,Budowlankę”

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 03 listopad 2018 00:21

W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Zespół Szkół Budowlanych czeka termomodernizacja oraz doposażenie pracowni. O ile sukcesywnie realizowana termomodernizacja bydgoskich szkół to prowadzona od dłuższego czasu polityka ratusza, to ,,Budowlanka” zalicza się też do szkół, z których jako Bydgoszcz możemy być dumni.

W rankingach Perspektyw od kilku lat Zespół Szkół Budowlanych wyróżniany jest ,,Złotą Tarczą”. W głównym budynku szkoły planowana jest kompleksowa termomodernizacja. Wymienione zostaną wszystkie instalacje poza gazową. W zakres zadanie wchodzi również przebudowa schodów zewnętrznych, wykonanie izolacji, montaż nowego pokrycia stropodachów, wymiana stolarki drzwiowej i okiennej, remonty ścian. Wszystkie ściany zewnętrzne przeznacza się do docieplenia. Dla umożliwienia dostępu do budynku osobom niepełnosprawnym, przewiduje się wykonanie platformy dla osób niepełnosprawnych przy wejściu głównym do budynku

Rozbudowane o nową część będą również warsztaty. Przestrzenie zostaną wyposażone w nowoczesne narzędzia i urządzenia wykorzystywane na budowach. Zakończenie prac przy termomodernizacja budynku głównego planowane jest w połowie przyszłego roku. Natomiast rozbudowa warsztatów i ich wyposażanie finiszować ma w 2020 roku.

 

- To kolejna inwestycja realizowana w oparciu o zdobyte w konkursie unijne dofinansowanie na Zintegrowane Inwestycje Terytorialne (ZIT) – podkreśla zastępca prezydenta Bydgoszczy, Iwona Waszkiewicz. - Dzięki tym środkom, bydgoskie szkoły mogą jeszcze dynamiczniej przystosowywać swoją ofertę do oczekiwań rynku pracy. Pomogą w tym nowe warsztaty i pracownie. Dzięki tym inwestycjom absolwenci bydgoskich techników i szkół branżowych będą jeszcze lepiej przygotowani do pracy a ich umiejętności wyżej oceniane przez pracodawców.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Bydgoszcz zorganizuje I Memoriał Ireny Szewińskiej

  Postaci zmarłej w czerwcu Ireny Szewińskiej nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, była bowiem jedną z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletek, a najprawdopodobniej najbardziej. Od 2005 roku przysługiwał jej również tytuł Honorowej Obywatelki Bydgoszczy, z naszym miastem była związana emocjonalnie w sposób szczególny. PZLA postanowił zorganizować memoriał jej pamięci. Zapadła decyzja o organizacji I edycji w Bydgoszczy.

 • Osielsko udanie rozpoczyna sezon baseballowy w Ekstralidze

  Baseballiści KWK Construction Dębów Osielsko bardzo udanie zainaugurowali sezon 2019. W meczach I kolejki Ekstraligi odnieśli na własnym boisku dwa zdecydowane zwycięstwa nad Barons Wrocław. Oba spotkania zakończyły się przed czasem wskutek wysokiej przewagi punktowej gospodarzy.

Wiadomości sportowe

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

 • Przez tą politykę się zapomnieliśmy. Pomyślmy o uczniach (komentarz)

  Za nieco dwa tygodnie powinny rozpocząć się matury, ale wielu uczniów nie wie nawet czy będą do nich dopuszczeni, bowiem najpierw muszą ukończyć szkoły średnie. Problem w tym, że wielu nauczycieli którzy powinni im wystawić oceny końcowe obecnie strajkuje. Strajk pracowników oświaty stał się elementem sporu politycznego, który dzieli Polaków od dawna, strony sporu zabarykadowały się na swoich pozycjach. Mało kto jednak myśli o maturzystach. Stąd też apel pomyślmy najpierw o nich.

  Etykiety: strajk nauczycieli
 • Rada Europy przyjęła tzw. ACTA2

  Marcowe głosowanie w Paramencie Europejskim nad dyrektywą o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, popularnie nazwaną jako ACTA2, było dość głośno komentowane przez polityków i internautów. Bez większego echa przeszło natomiast przyjęcie tej samej dyrektywy przez Radę Unii Europejskiej, co nastąpiło w poniedziałek.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.