Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPowoli życie przy Grunwaldzkiej wraca do normy

Powoli życie przy Grunwaldzkiej wraca do normy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 06 listopad 2018 07:45
Powoli życie przy Grunwaldzkiej wraca do normy Fot: Bogusław Białas

Przez ostatnie tygodnie, a można napisać już właściwe miesiące, Grunwaldzka na Okolu przypominała pobojowisko. Wszystko za sprawą trwającej przebudowy na odcinku od Ronda Grunwaldzkiego do Węzła Zachodniego, w ramach której powstaje trakt rowerowy i przebudowywane jest dość gruntownie rondo. Powoli inwestycja zbliża się ku końcowi.

Można powiedzieć – nareszcie! Ostatnie tygodnie to dla pieszych była udręka, tak samo prace nie były bez wpływu na płynność ruchu drogowego. Czasu minęło jednak na tyle wystarczająco, że do tego stali bywalcy się już przyzwyczaili. Powoli będzie trzeba jednak się odzwyczajać, bowiem wizualnie widać, że inwestycja ma się ku końcowi. Przed dniem Wszystkich Świętych starano się dokończyć chodnik i ścieżkę rowerową od ronda Grunwaldzkiego do cmentarza Starofarnego. Na pozostałym odcinku Grunwaldzkiej prace prezentują się również na dość zaawansowane.

 

 

 

Postępy widać również na drugiej inwestycji realizowanej przy Grunwaldzkiej, o znacznie większym rozmachu, czyli poszerzeniu jej na odcinku od Węzła Zachodniego do granic miasta. Na odcinku leśnym położono już wstępną warstwę asfaltu, widać również, iż kończone są prace nad chodnikiem i ścieżką rowerową. Na Czyżkówku obecnie cały czas są powoli wyburzane kamienice.

 

Fot: Bogusław Białas

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Bydgoszcz zorganizuje I Memoriał Ireny Szewińskiej

  Postaci zmarłej w czerwcu Ireny Szewińskiej nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, była bowiem jedną z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletek, a najprawdopodobniej najbardziej. Od 2005 roku przysługiwał jej również tytuł Honorowej Obywatelki Bydgoszczy, z naszym miastem była związana emocjonalnie w sposób szczególny. PZLA postanowił zorganizować memoriał jej pamięci. Zapadła decyzja o organizacji I edycji w Bydgoszczy.

 • Osielsko udanie rozpoczyna sezon baseballowy w Ekstralidze

  Baseballiści KWK Construction Dębów Osielsko bardzo udanie zainaugurowali sezon 2019. W meczach I kolejki Ekstraligi odnieśli na własnym boisku dwa zdecydowane zwycięstwa nad Barons Wrocław. Oba spotkania zakończyły się przed czasem wskutek wysokiej przewagi punktowej gospodarzy.

Wiadomości sportowe

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

 • Przez tą politykę się zapomnieliśmy. Pomyślmy o uczniach (komentarz)

  Za nieco dwa tygodnie powinny rozpocząć się matury, ale wielu uczniów nie wie nawet czy będą do nich dopuszczeni, bowiem najpierw muszą ukończyć szkoły średnie. Problem w tym, że wielu nauczycieli którzy powinni im wystawić oceny końcowe obecnie strajkuje. Strajk pracowników oświaty stał się elementem sporu politycznego, który dzieli Polaków od dawna, strony sporu zabarykadowały się na swoich pozycjach. Mało kto jednak myśli o maturzystach. Stąd też apel pomyślmy najpierw o nich.

  Etykiety: strajk nauczycieli
 • Rada Europy przyjęła tzw. ACTA2

  Marcowe głosowanie w Paramencie Europejskim nad dyrektywą o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, popularnie nazwaną jako ACTA2, było dość głośno komentowane przez polityków i internautów. Bez większego echa przeszło natomiast przyjęcie tej samej dyrektywy przez Radę Unii Europejskiej, co nastąpiło w poniedziałek.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.