Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPowoli życie przy Grunwaldzkiej wraca do normy

Powoli życie przy Grunwaldzkiej wraca do normy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 06 listopad 2018 07:45
Powoli życie przy Grunwaldzkiej wraca do normy Fot: Bogusław Białas

Przez ostatnie tygodnie, a można napisać już właściwe miesiące, Grunwaldzka na Okolu przypominała pobojowisko. Wszystko za sprawą trwającej przebudowy na odcinku od Ronda Grunwaldzkiego do Węzła Zachodniego, w ramach której powstaje trakt rowerowy i przebudowywane jest dość gruntownie rondo. Powoli inwestycja zbliża się ku końcowi.

Można powiedzieć – nareszcie! Ostatnie tygodnie to dla pieszych była udręka, tak samo prace nie były bez wpływu na płynność ruchu drogowego. Czasu minęło jednak na tyle wystarczająco, że do tego stali bywalcy się już przyzwyczaili. Powoli będzie trzeba jednak się odzwyczajać, bowiem wizualnie widać, że inwestycja ma się ku końcowi. Przed dniem Wszystkich Świętych starano się dokończyć chodnik i ścieżkę rowerową od ronda Grunwaldzkiego do cmentarza Starofarnego. Na pozostałym odcinku Grunwaldzkiej prace prezentują się również na dość zaawansowane.

 

 

 

Postępy widać również na drugiej inwestycji realizowanej przy Grunwaldzkiej, o znacznie większym rozmachu, czyli poszerzeniu jej na odcinku od Węzła Zachodniego do granic miasta. Na odcinku leśnym położono już wstępną warstwę asfaltu, widać również, iż kończone są prace nad chodnikiem i ścieżką rowerową. Na Czyżkówku obecnie cały czas są powoli wyburzane kamienice.

 

Fot: Bogusław Białas

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Poczta Polska gratuluje Zawiszy awansu

    Za naszym pośrednictwem gratulacje z okazji awansu Zawiszy do IV ligi złożył dyrektor Regionu Bydgoszcz Poczty Polskiej Karol Górski. Tuż przed rozpoczęciem rozgrywek rundy wiosennej Poczta Polska wyemitowała znaczek i kartkę pocztową poświęconą bydgoskiemu Zawiszy.

  • Zawisza ,,gromiąc” żegna się z okręgówką

    Już przed meczem było wiadome, że jego wynik nie będzie miał specjalnego znaczenia, bowiem Zawisza awans do IV ligi wywalczył już kilka tygodni temu. Było to jednak pożegnanie z V ligą i wokół tego pożegnania budowano cały spektakl. Można jednak powiedzieć, że Zawisza w dobrym stylu pożegnał się z okręgówką.

    Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.