Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPowoli życie przy Grunwaldzkiej wraca do normy

Powoli życie przy Grunwaldzkiej wraca do normy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 06 listopad 2018 07:45
Powoli życie przy Grunwaldzkiej wraca do normy Fot: Bogusław Białas

Przez ostatnie tygodnie, a można napisać już właściwe miesiące, Grunwaldzka na Okolu przypominała pobojowisko. Wszystko za sprawą trwającej przebudowy na odcinku od Ronda Grunwaldzkiego do Węzła Zachodniego, w ramach której powstaje trakt rowerowy i przebudowywane jest dość gruntownie rondo. Powoli inwestycja zbliża się ku końcowi.

Można powiedzieć – nareszcie! Ostatnie tygodnie to dla pieszych była udręka, tak samo prace nie były bez wpływu na płynność ruchu drogowego. Czasu minęło jednak na tyle wystarczająco, że do tego stali bywalcy się już przyzwyczaili. Powoli będzie trzeba jednak się odzwyczajać, bowiem wizualnie widać, że inwestycja ma się ku końcowi. Przed dniem Wszystkich Świętych starano się dokończyć chodnik i ścieżkę rowerową od ronda Grunwaldzkiego do cmentarza Starofarnego. Na pozostałym odcinku Grunwaldzkiej prace prezentują się również na dość zaawansowane.

 

 

 

Postępy widać również na drugiej inwestycji realizowanej przy Grunwaldzkiej, o znacznie większym rozmachu, czyli poszerzeniu jej na odcinku od Węzła Zachodniego do granic miasta. Na odcinku leśnym położono już wstępną warstwę asfaltu, widać również, iż kończone są prace nad chodnikiem i ścieżką rowerową. Na Czyżkówku obecnie cały czas są powoli wyburzane kamienice.

 

Fot: Bogusław Białas

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS
  • Klub kolarski Romet chce się odrodzić

    Zakładowy Klub Sportowy ,,Romet” powstał w 1948 roku, w barwach tego klubu jeździli olimpijczycy oraz medaliści mistrzostw świata. W ostatnim czasie o klubie mało kto słyszał,ale jak twierdzą działacze działalność Rometu Bydgoszcz trwa nieprzerwanie do dzisiaj, ostatnio pojawiła się jednak chęć wyraźniejszego pokazania, że taka marka sportowa tworzy Bydgoszcz.

    Etykiety: Romet

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas