Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBez szczepień dziecko może nie zostać przyjęte do przedszkola

Bez szczepień dziecko może nie zostać przyjęte do przedszkola

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 10 listopad 2018 09:59

Ostatnie przypadki zachorowań na odrę sprawiły, że zaczęto z większą powagą traktować problem spadającej wyszczepialności. Naczelna Izba Lekarska rozpoczęła zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, która ma pozwolić samorządom wprowadzić szczepienia jako punktowanego kryterium decydującego o przyjęciu dziecka do żłobka lub przedszkola.

W praktyce ten projekt znaczącą utrudniłby niezaszczepionym dzieciom dostęp tych placówek. Takie rozwiązania funkcjonują jednak w wielu zachodnich krajach, również są oczekiwane przez wielu rodziców, którzy obawiają się, kontaktów swojego dziecka z niezaszczepionymi. Problemem są rodzice, którzy celowo nie szczepią swoich dzieci, a takich przybywa z roku na rok. Żeby projekt trafił pod obrady Sejmu potrzeba przynajmniej 100 tys. podpisów. Jest to akcja ogólnopolska.

 

Wczoraj (piątek) Sejm odrzucił natomiast obywatelski projekt znoszący obowiązkowe szczepienia, którego współautorem był bydgoski poseł Paweł Skutecki. Wśród parlamentarzystów wnoszących o jak najszybsze zakończenie prac nad tą inicjatywą był poseł Tomasz Latos, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia - Debata pokazała, że jest potrzeba edukacji i wyjaśniania przynajmniej części społeczeństwa jak ważne są szczepienia i dlaczego nie można zrezygnować z obowiązku szczepień – komentuje Latos.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co się odwlecze to nie uciecze

    Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

    Etykiety: piłka nożna
  • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

    We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

    Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu