Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPKP Cargo przywraca historyczne barwy kolejnym lokomotywą

PKP Cargo przywraca historyczne barwy kolejnym lokomotywą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 14 listopad 2018 07:15
PKP Cargo przywraca historyczne barwy kolejnym lokomotywą Fot: Bogusław Białas

W sobotę 10 listopada nie lada gratkę dla miłośników kolejnictwa – w zakładzie utrzymania PKP Cargo odbyła się otwarta dla wszystkich prezentacja lokomotyw ST44-360 oraz ET22-929. Obie lokomotywy przeszły w Bydgoszczy remonty. Jest to kontynuacja polityki PKP Cargo, przywracania historycznego malowania lokomotywą.

Lokomotywa ST44-360 została wyprodukowana w 1974 roku w Ługańsku, w tym samym roku znalazła się we flocie PKP. Najpierw służyła w lokomotywowni w Skarżysku-Kamiennej, od 2004 roku została przejęta przez Zakład Taboru PKP Cargo w Lublinie. Od 2012 roku eksploatuje ją Zakład Taboru PKP Cargo w Gdyni.

 

Natomiast lokomotywa ET-939 zbudowana została w 1985 roku we wrocławskim PAFAG. Do 2000 roku była eksploatowana przez zakład w Iławie, aby trafić na 10 lat do pracy w Zakładzie Taboru w Bydgoszczy. Od 2010 roku podlega zakładowi PKP Cargo w Gdyni.

 

 

 

Fot: Bogusław Białas

 

Nie są to pierwsze lokomotywy, którym bogaty w tradycje bydgoski zakład przywrócił historyczne barwy. W kwietniu miała miejsce prezentacja lokomotywy ET22-933, której przywrócono na malowaniu herb miasta Ostrołęki. Pisaliśmy o tym - Gratka dla miłośników kolei. PKP Cargo przywraca historyczne barwy

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu