Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPESA zmodernizuje więcej wagonów dla PKP Intercity

PESA zmodernizuje więcej wagonów dla PKP Intercity

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 13 listopad 2018 18:38

Trwa program wymiany taboru pasażerskiego realizowany przez PKP Intercity. Przewoźnik zdecydował się rozszerzyć go, poprzez skorzystanie z opcji rozszerzenia go do 245 wagonów, które zwiększyć mają komfort podróżowania po Polsce.

Podpisane dzisiaj umowy zakładają rozszerzenie podpisanych trzech umów na modernizację taboru o dodatkowe 82 wagony. Jak podkreślał obecny przy tym wydarzeniu wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel, sprawia to, iż mamy do czynienia z kontraktem miliardowym – W ramach poprzednio zawartych umów było to 685 ml, teraz po skorzystaniu z prawa opcji kontrakt stanie się kontraktem miliardowym. Jest to już kontrakt z tej kategorii wagi ciężkiej – mówił na terenie jednej z hal produkcyjnych PESA Bydgoszczy, wiceminister Andrzej Bittel

 

Początkowo podpisane trzy umowy zakładały modernizację 163 wagonów, część z nich już wozi pasażerów. W umowach zawarto jednak możliwość rozszerzenia zamówienia o kolejne wagony i to dzisiaj się stało. Wartość zamówienia wzrosła do 1.03 mld zł. Modernizacja wagonów jest współfinansowania przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 

- Kontrakt zapewnia podróżującym pociągami warunki godne do tego żeby podróżować firmie PKP Intercity poprawiać ofertę – uzupełnia minister Bittel.

 

 

W ramach uzupełnienia zamówienia zakłada się modernizację 42 wagonów bezprzedziałowych 2 klasy oraz 40 wagonów przedziałowych – 20 w 2 klasie oraz 20 COMBI oferujących miejsca 1 i 2 klasy. Jeden ze zmodernizowanych wagonów był prezentowany przy okazji podpisania umowy. Wagon zapewnia nowoczesny monitoring, gniazdko elektroniczne dla każdego miejsca oraz system bezprzewodowego internetu WiFi.

 

- My się cieszymy z tego zamówienia. Chcielibyśmy mieć 8 takich zamówień dodatkowo, gdyż PESA pieniędzmi nie stoi, ale będzie stała. Zależy nam na jak najlepszej współpracy, na najlepszym wykonaniu prac o których tutaj mowa – wyjaśnił wiceprezes PESA Andrzej Juszczyński.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Za reklamę 2 dni przed wyborami zapłaciliśmy 17 tys. zł

    24 maja był ostatnim dniem kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Tego dnia w niektórych regionalnych gazetach ukazał się wywiad sponsorowany z jednym z kandydatów – ironicznie dodajmy, że zapewne to tylko był przypadek - wywiad dotyczył jednak jego funkcji w Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Publikacji nie sponsorował komitet wyborczy, ale zapłacono za nią z pieniędzy publicznych.

  • Opozycja nie pójdzie do wyborów wspólnie

    Blok Koalicji Europejskiej, który powołano na wybory do Parlamentu Europejskiego, ostatecznie nie przetrwał do wyborów parlamentarnych, choć jeszcze niedawno panowało na opozycji przekonanie, że tą współpracę należy w takiej formie utrzymać. Ostatecznie liderzy się nie dogadali, a jak nie wiadomo o co chodzi, to jak zwykle chodzi o miejsca na listach wyborczych.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.