Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSpór zbiorowy rządu z pracownikami sanepidu zażegnany

Spór zbiorowy rządu z pracownikami sanepidu zażegnany

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 23 listopad 2018 16:53
Spór zbiorowy rządu z pracownikami sanepidu zażegnany Fot: Bogusław Białas

Wynagrodzenia pracowników Wojewódzkiej Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej w Bydgoszczy wzrosną z wyrównaniem do lipca. Dzisiaj zawarte zostało pomiędzy wojewodą i związkowcami porozumienie. Do tej pory pracownicy sanepidu z województwa kujawsko-pomorskiego zarabiali najmniej, zawarte w tym tygodniu porozumienie ma zakończyć tę dyskryminację.

- Powinniśmy szanować pracowników administracji rządowej, ponieważ jest bardzo duży problem z utrzymaniem pracowników, każda możliwość jaką daje przepisy prawa, należy interpretować właśnie pod kontem pracownika – powiedział dzisiaj wojewoda Mikołaj Bogdanowicz - Pracownicy sanepidu otrzymają wyrównanie od 1 lipca do końca roku ze wskaźnika 0,73 do 1,05 tak jak ma to miejsce w innych województwach, w całej Polsce.

 

Nowa stawka będzie obowiązywać z wyrównaniem od 1 lipca, czyli pracownicy których to dotyczy otrzymają dopłatę do pensji z poprzednich miesięcy.

 

- Podpisane zostało porozumienie – poinformował przewodniczący NSZZ Solidarność Regionu Bydgoskiego, Leszek Walczak - Rokowania zakończyły się znacznie wcześniej, jednakże nie były one satysfakcjonujące dla organizacji związkowych – wyjaśniał, stąd też w ostatnich dniach związkowcy domagali się negocjacji z udziałem ministra zdrowia oraz ministra finansów. Udało się jednak ostatecznie spór szybciej rozwiązać. Formalnie Solidarność na tym porozumieniu kończy spór zbiorowy z rządem.

 

Walczak przyznał, że problemy płacowe występują jeszcze wśród pracowników cywilnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz pracowników Głównego Urzędu Statystycznego z Bydgoszczy. W tych przypadkach spór nadal ma miejsce, Solidarność liczy jednak, że uda się go rozwiązać do końca roku.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Szybko w kujawsko-pomorskim ubywa wolnych respiratorów

    Jeżeli chodzi o przyrost nowych zakażeń w województwie kujawsko-pomorskim, to tendencja jak w całym kraju jest wzrostowa, ale stabilna. Niepokój powinien budzić natomiast wzrost pacjentów w stanie ciężkim, którzy do oddychania potrzebują respiratorów.

    Etykiety: covid19
  • Narasta napięcie w związku z misją WHO w Chinach

    Misja pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Wuhanie nie przyniosła dotąd jasnej odpowiedzi na nurtujące świat pytanie o pochodzenie koronawirusa. Amerykańskie media zarzucają Chinom ukrywanie danych. W atmosferze napięć politycznych zespół naukowców przełożył publikację wstępnego raportu.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu