Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSpór zbiorowy rządu z pracownikami sanepidu zażegnany

Spór zbiorowy rządu z pracownikami sanepidu zażegnany

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 23 listopad 2018 16:53
Spór zbiorowy rządu z pracownikami sanepidu zażegnany Fot: Bogusław Białas

Wynagrodzenia pracowników Wojewódzkiej Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej w Bydgoszczy wzrosną z wyrównaniem do lipca. Dzisiaj zawarte zostało pomiędzy wojewodą i związkowcami porozumienie. Do tej pory pracownicy sanepidu z województwa kujawsko-pomorskiego zarabiali najmniej, zawarte w tym tygodniu porozumienie ma zakończyć tę dyskryminację.

- Powinniśmy szanować pracowników administracji rządowej, ponieważ jest bardzo duży problem z utrzymaniem pracowników, każda możliwość jaką daje przepisy prawa, należy interpretować właśnie pod kontem pracownika – powiedział dzisiaj wojewoda Mikołaj Bogdanowicz - Pracownicy sanepidu otrzymają wyrównanie od 1 lipca do końca roku ze wskaźnika 0,73 do 1,05 tak jak ma to miejsce w innych województwach, w całej Polsce.

 

Nowa stawka będzie obowiązywać z wyrównaniem od 1 lipca, czyli pracownicy których to dotyczy otrzymają dopłatę do pensji z poprzednich miesięcy.

 

- Podpisane zostało porozumienie – poinformował przewodniczący NSZZ Solidarność Regionu Bydgoskiego, Leszek Walczak - Rokowania zakończyły się znacznie wcześniej, jednakże nie były one satysfakcjonujące dla organizacji związkowych – wyjaśniał, stąd też w ostatnich dniach związkowcy domagali się negocjacji z udziałem ministra zdrowia oraz ministra finansów. Udało się jednak ostatecznie spór szybciej rozwiązać. Formalnie Solidarność na tym porozumieniu kończy spór zbiorowy z rządem.

 

Walczak przyznał, że problemy płacowe występują jeszcze wśród pracowników cywilnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz pracowników Głównego Urzędu Statystycznego z Bydgoszczy. W tych przypadkach spór nadal ma miejsce, Solidarność liczy jednak, że uda się go rozwiązać do końca roku.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

 • Kenijska biegaczka o krok od rekordu świata

  Niewiele brakowało, aby 4 września Faith Kipyegon, 26-letnia reprezentantka Kenii pobiła na zawodach w Brukseli rekord świata w biegu na 1000 metrów. Warto o niej wspomnieć, bowiem w 2010 roku jako 16-latka triumfowała na Mistrzostwach Świata w Biegach Przełajowych, które zorganizowano w podbydgoskim Myślęinku. Tym bardziej powinniśmy się cieszyć, że o tym fakcie pamiętają portale piszące o lekkiej atletyce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Powiat aleksandrowski znajdzie się w strefie żółtej

  Ostatni tydzień to dość sporo nowych zachorowań na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim – szczegółowo sytuację omówimy w jutrzejszym raporcie. Od jutra będzie obowiązywać też zaktualizowany podział na strefy z dodatkowymi obostrzeniami. Na tej liście znajdzie się od jutra powiat aleksandrowski, w którym znajduje się miasto uzdrowiskowe Ciechocinek.

 • Edukację domową może czekać renesans. COVID-19 pokazał dodatkowe korzyści takiego rozwiązania

  Edukacja domowa najprościej mówiąc polega na tym, że dzieci nauczane są w domach przez własnych rodziców, szkoła jedynie sprawuje nadzór nad procesem oraz rozlicza z efektów poprzez roczne egzaminy kwalifikacyjne. Wiosną w ramach edukacji domowej w Polsce uczyło się nieco ponad 11 tys. uczniów, ale jak wynika z informacji od szkół, które zajmują się nadzorowaniem edukacji domowej, zainteresowanie jest obecnie kilkadziesiąt procent wyższe (według MEN statystyki dokładne pojawią się na przełomie października i listopada).

  Etykiety: edukacja domowa

Wiadomości z regionu