Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSpór zbiorowy rządu z pracownikami sanepidu zażegnany

Spór zbiorowy rządu z pracownikami sanepidu zażegnany

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 23 listopad 2018 16:53
Spór zbiorowy rządu z pracownikami sanepidu zażegnany Fot: Bogusław Białas

Wynagrodzenia pracowników Wojewódzkiej Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej w Bydgoszczy wzrosną z wyrównaniem do lipca. Dzisiaj zawarte zostało pomiędzy wojewodą i związkowcami porozumienie. Do tej pory pracownicy sanepidu z województwa kujawsko-pomorskiego zarabiali najmniej, zawarte w tym tygodniu porozumienie ma zakończyć tę dyskryminację.

- Powinniśmy szanować pracowników administracji rządowej, ponieważ jest bardzo duży problem z utrzymaniem pracowników, każda możliwość jaką daje przepisy prawa, należy interpretować właśnie pod kontem pracownika – powiedział dzisiaj wojewoda Mikołaj Bogdanowicz - Pracownicy sanepidu otrzymają wyrównanie od 1 lipca do końca roku ze wskaźnika 0,73 do 1,05 tak jak ma to miejsce w innych województwach, w całej Polsce.

 

Nowa stawka będzie obowiązywać z wyrównaniem od 1 lipca, czyli pracownicy których to dotyczy otrzymają dopłatę do pensji z poprzednich miesięcy.

 

- Podpisane zostało porozumienie – poinformował przewodniczący NSZZ Solidarność Regionu Bydgoskiego, Leszek Walczak - Rokowania zakończyły się znacznie wcześniej, jednakże nie były one satysfakcjonujące dla organizacji związkowych – wyjaśniał, stąd też w ostatnich dniach związkowcy domagali się negocjacji z udziałem ministra zdrowia oraz ministra finansów. Udało się jednak ostatecznie spór szybciej rozwiązać. Formalnie Solidarność na tym porozumieniu kończy spór zbiorowy z rządem.

 

Walczak przyznał, że problemy płacowe występują jeszcze wśród pracowników cywilnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz pracowników Głównego Urzędu Statystycznego z Bydgoszczy. W tych przypadkach spór nadal ma miejsce, Solidarność liczy jednak, że uda się go rozwiązać do końca roku.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

    18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

    Etykiety: piłka nożna
  • Nasz bohater!

    We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

    Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas