Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDziałania Koalicji Obywatelskiej świadczą o mentalnej słabości (komentarz)

Działania Koalicji Obywatelskiej świadczą o mentalnej słabości (komentarz)

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 24 listopad 2018 16:33

Wchodząc do sali sesyjnej w oczy rzucały się kilkumetrowe banery z napisem ,,Konstytucja”, symbolizujących opozycję antyrządową. Co wyżsi musieli się schylić, aby nie zahaczyć głową o baner powieszony na balkonie. Przeciwnicy rządu Prawa i Sprawiedliwości urządzili sobie na ślubowaniu Rady Miasta Bydgoszczy swoisty ,,triumwirat”, naruszając dotychczas przestrzeganą zasadę, iż sesja Rady Miasta to nie miejsce i czas na happeningi polityczne

Dalej stało się zadość naszej bydgoskiej tradycji, bowiem czwartą kadencję z rzędu całe prezydium wzięła koalicja, nie dając nawet stanowiska wiceprzewodniczącego drugiemu klubowi w Radzie Miasta, co nakazuje dobry, niepisany zwyczaj sprawowania władzy. Koalicja Obywatelska postanowiła jednak dodatkowo również wziąć całość przewodniczących w komisjach merytorycznych. Decyzja zadziwiająca, bowiem dla dobra miasta lepiej byłoby, gdyby przy obsadzie tych stanowisk kierowano się również stażem samorządowym oraz umiejętnościami merytorycznymi radnego.

 

Niezaprzeczalnym faktem jest to, że Koalicja Obywatelska te wybory wygrała. PiS oraz cała bydgoska nazwijmy to prawica doznali dotkliwej porażki. Dla prezydenta Rafała Bruskiego i KO to przede wszystkim silny mandat do wdrażania swojej wizji polityki. Wydarzenia z poniedziałku pokazywały jednak, że bardzo chciano opozycję upokorzyć. Temu miały służyć działania, które opisałem we wcześniejszych akapitach.

 

Wszystkie słabe rządy opierają się na tym, że kneblują mądrzejszej części narodu usta. - napisał w XVIII wieku niemiecki profesor Georg Chritoph Lichtenberg. W Bydgoszczy ust nikt nikomu nie zakneblował i zapewne radni opozycji nie raz będą ostro krytykować koalicję rządzącą, ale opozycję próbuje się wręcz całkowicie wyrzucić z decyzyjności. Jakby obawiano się, iż opozycja może być mądrzejsza, a to jest właśnie w kontekście tego co napisał Lichtenberg oznaka słabości. W tym wypadku przede wszystkim mentalnej słabości.

 

Działania koalicji dość gorzko ocenili nawet publicyści z mediów, które uznawane są za będące w opozycji do rządu. Świadczy to na pewno o tym, że rządzący Bydgoszczą powinni się nad czymś zastanowić.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

  18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

  Etykiety: piłka nożna
 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

 • Dobiega końca Europejski Tydzień Autyzmu

  W dniach 1- 8 grudnia trwa Europejski Tydzień Autyzmu, którego celem jest zwrócenie uwagi na wyjątkowość osób objętych spektrum autyzmu, w celu z jednej strony wyrażenia solidarności z osobami ze spektrum, ale też budowania większej świadomości społecznej. Warto wspomnieć o tym tygodniu, także z tego powodu, że mieliśmy w regionie kilka akcentów.

  Etykiety: autyzm
 • Tragedia pod Grudziądzem. Zginął były parlamentarzysta

  Dzisiaj w wieku 66-lat zginął w wypadku drogowym Janusz Dziecioł, któremu sławę przyniósł występ w pierwszej polskiej edycji reality show Big Brother. Zdobyta sława pozwoliła mu zostać posłem VI i VII kadencji Sejmu z okręgu toruńsko-włocławskiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas