Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Białych Błotach radni pokazali wójtowi kto tu rządzi

W Białych Błotach radni pokazali wójtowi kto tu rządzi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 26 listopad 2018 00:54

W piątek nową kadencję zainaugurował samorząd Białych Błot. Radni zaczęli urzędowanie od obniżenia wójtowi Dariuszowi Fundatorowi wynagrodzenia. Padały argumenty, iż w ich opinii ma on zbyt małe ,,umiejętności”. Pierwsza sesja pokazuje, że Fundator w zdominowanej przez radnych wybranych z list jego kontrkandydatów Radzie Gminy, będzie miał ciężko.

 

Sesja rozpoczęła się od złożenia ślubowania przez radnych. Później wybrano w tajnym głosowaniu przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady Gminy. Przewodniczącym został Bronisław Balcerowski, a jego zastępcą Maria Wolsztyńska – oboje wybrani z list komitetu Magdaleny Maison, która w II turze przegrała w Fundatorem.

 

Po złożeniu ślubowania przez Fundatora ślubowania, radni zajęli się ustaleniem jego wynagrodzenia. Do tej pory wójt w Białych Błotach zarabiał 11.2 tys. zł. Tyle zarabiał poprzedni wójt Maciej K., zanim został odsunięty przez sąd, na wniosek prokuratury, od obowiązków służbowych. Po odsunięciu go przez sąd, na wniose prokuratury od obowiązków służbowych, obniżono mu wynagrodzenie do 8,6 tys. zł.

 

Radny Sławomir Ruge (wybrany z komitetu Henryka Sykuta) zawnioskował, aby wynagrodzenie to obniżyć do 5840 zł plus dodatek za staż, tłumacząc to - Pan wójt zaczyna karierę samorządową. Przez okres 3 miesięcy będzie się uczył funkcjonowania Urzędu Gminy. Proponowane wynagrodzenie nie jest najniższe, ale adekwatne do umiejętności.

 

Padały w dyskusji głosy, iż nowy wójt będzie zarabiał mniej niż niektórzy podlegli mu urzędnicy. W głosowaniu ten wniosek został przyjęty przez radnych wybranych z list Maison i Sykuta.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

 • To były słabe cztery lata dla regionu

  Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas