Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Białych Błotach radni pokazali wójtowi kto tu rządzi

W Białych Błotach radni pokazali wójtowi kto tu rządzi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 26 listopad 2018 00:54

W piątek nową kadencję zainaugurował samorząd Białych Błot. Radni zaczęli urzędowanie od obniżenia wójtowi Dariuszowi Fundatorowi wynagrodzenia. Padały argumenty, iż w ich opinii ma on zbyt małe ,,umiejętności”. Pierwsza sesja pokazuje, że Fundator w zdominowanej przez radnych wybranych z list jego kontrkandydatów Radzie Gminy, będzie miał ciężko.

 

Sesja rozpoczęła się od złożenia ślubowania przez radnych. Później wybrano w tajnym głosowaniu przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady Gminy. Przewodniczącym został Bronisław Balcerowski, a jego zastępcą Maria Wolsztyńska – oboje wybrani z list komitetu Magdaleny Maison, która w II turze przegrała w Fundatorem.

 

Po złożeniu ślubowania przez Fundatora ślubowania, radni zajęli się ustaleniem jego wynagrodzenia. Do tej pory wójt w Białych Błotach zarabiał 11.2 tys. zł. Tyle zarabiał poprzedni wójt Maciej K., zanim został odsunięty przez sąd, na wniosek prokuratury, od obowiązków służbowych. Po odsunięciu go przez sąd, na wniose prokuratury od obowiązków służbowych, obniżono mu wynagrodzenie do 8,6 tys. zł.

 

Radny Sławomir Ruge (wybrany z komitetu Henryka Sykuta) zawnioskował, aby wynagrodzenie to obniżyć do 5840 zł plus dodatek za staż, tłumacząc to - Pan wójt zaczyna karierę samorządową. Przez okres 3 miesięcy będzie się uczył funkcjonowania Urzędu Gminy. Proponowane wynagrodzenie nie jest najniższe, ale adekwatne do umiejętności.

 

Padały w dyskusji głosy, iż nowy wójt będzie zarabiał mniej niż niektórzy podlegli mu urzędnicy. W głosowaniu ten wniosek został przyjęty przez radnych wybranych z list Maison i Sykuta.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Co się odwlecze to nie uciecze

  Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

  Etykiety: piłka nożna
 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Oficjalne wyniki wyborów

  W poniedziałek wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich i obwieściła wybór Andreja Dudę na kadencję 2020-2025. O tym, że urzędujący prezydent uzyskał reelekcję można było mówić już nad ranem, gdy pojawiły się cząstkowe dane. Na ostateczne wyniki czekaliśmy tak długo głównie z powodu komisji w Wielkiej Brytanii.

 • ,,To jest główne zadanie dla prezydenta - odbudowa wspólnoty narodowej”

  Jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to w ciągu najbliższych 3 lat czeka nas odpoczynek od wyborów. Prezydent elekt Andrzej Duda staje jednak przed wielkim wyzwaniem, obniżenia poziomu debaty publicznej, która w trakcie tej gorącej kampanii niekiedy przekracza nomy. Odbudowa wspólnoty narodowej, to wyzwanie jakie stawiają prezydentowi Andrzejowi Dudzie politycy, w tym przede wszystkim związani z jego zapleczem politycznym Zjednoczonej Prawicy.

Wiadomości z regionu