Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWkrótce rozpocznie się przebudowa ulicy Kujawskiej

Wkrótce rozpocznie się przebudowa ulicy Kujawskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 29 listopad 2018 16:53
Wkrótce rozpocznie się przebudowa ulicy Kujawskiej Fot: UMB

Inwestycja polegająca na połączeniu linią tramwajową ronda Bernardyńskiego z rondem Kujawskim planowana była przez dekady. Teraz nastąpi jej realizacja, w czwartek prezydent Rafał Bruski podpisał z konsorcjum firm które wygrały przetarg umowę na realizację tej inwestycji, która uzupełni sieć tramwajową o brakujący element.

Przedsięwzięcie jest dość duże, bowiem to nie tylko położenie torów, ale również przebudowa obu rond wraz z całą ulicą Kujawską. Rondo Kujawskie docelowo zostanie obniżone o 2,5 metra.

 

- Cieszę się, że ten przetarg wygrało konsorcjum bardzo silnych firm, które sprawdziły się już w Bydgoszczy – mówił prezydent Rafał Bruski – Będziemy mogli w większym stopniu wykorzystywać transport tramwajowy, bardziej ekologiczny – dodał.

 

Podpisanie umowy przeciągnęła 2 miesięczna kontrola uprzednia Urzędu Zamówień Publicznych. Nie stwierdzono jednak nieprawidłowości, dlatego konsorcjum firm: PBDI, Gotowski i Tok-Krak dzisiaj zawarło umowę.

 

- Chcielibyśmy podziękować miastu Bydgoszcz za zaufanie – powiedział Marcin Szerszeń z firmy PBDI – Przedsięwzięcie jest na pewno skomplikowane i wielobranżowe, dlatego stworzyliśmy team, aby temu zleceniu podołać.

 

- Cieszymy się jako bydgoska firma, że możemy po raz kolejny brać udział w przebudowie naszego miasta – powiedział Marek Gotowski ze znanej w Bydgoszczy firmy ,,Gotowski” - Mamy nadzieje, że przebudowa ulicy Kujawskiej będzie kolejnym naszym sztandarowym projektem.

 

Wartość zamówienia to 167 mln zł, zgodnie z umową zrealizowane musi zostać w ciągu 24 miesięcy.  Konieczna jest modernizacja obu rond oraz dróg dojazdowych. Ulica Bernardyńska przebudowana zostanie od ronda Bernardyńskiego do mostu. Po stronie wschodniej posiadać będzie układ ścieżek i chodników połączony z traktami spacerowo-rowerowymi położonymi na nabrzeżu Brdy. Od strony zachodniej trakty zostaną przebudowane do placu Kościeleckich. Ciąg Wały Jagiellońskie –Toruńska będzie rozbudowany do dwóch jezdni od ul Długiej do ul. Babia Wieś. Rondo Kujawskie ze względu na konieczność zmniejszenia pochylenia linii tramwajowej musi zostać obniżone. Linia tramwajowa pomiędzy dwiema jezdniami ul. Kujawskiej również będzie na znacznym odcinku znajdowała się poniżej poziomu jezdni. Będzie to wymagało budowy murów oporowych. Na jezdni wschodniej ul. Kujawskiej wydzielony zostanie również buspas.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

  18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

  Etykiety: piłka nożna
 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

 • Dobiega końca Europejski Tydzień Autyzmu

  W dniach 1- 8 grudnia trwa Europejski Tydzień Autyzmu, którego celem jest zwrócenie uwagi na wyjątkowość osób objętych spektrum autyzmu, w celu z jednej strony wyrażenia solidarności z osobami ze spektrum, ale też budowania większej świadomości społecznej. Warto wspomnieć o tym tygodniu, także z tego powodu, że mieliśmy w regionie kilka akcentów.

  Etykiety: autyzm
 • Tragedia pod Grudziądzem. Zginął były parlamentarzysta

  Dzisiaj w wieku 66-lat zginął w wypadku drogowym Janusz Dziecioł, któremu sławę przyniósł występ w pierwszej polskiej edycji reality show Big Brother. Zdobyta sława pozwoliła mu zostać posłem VI i VII kadencji Sejmu z okręgu toruńsko-włocławskiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas