Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWicepremier tłumaczy zamieszanie wokół Kontraktu Terytorialnego

Wicepremier tłumaczy zamieszanie wokół Kontraktu Terytorialnego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 16 grudzień 2018 22:32
Wicepremier tłumaczy zamieszanie wokół Kontraktu Terytorialnego Wizualizacja

W październiku, w trakcie kampanii wyborczej Bydgoszcz odwiedziły wicepremier Piotr Gliński, który zapytany o rozbudowę kampusu Akademii Muzycznej dał do zrozumienia, iż nie ma pojęcia o tym, że strona rządowa w ramach Kontraktu Terytorialnego zobowiązała się pokryć koszty rozbudowy. Do sprawy odnosi się po raz kolejny wicepremier Gliński tym razem na piśmie.

17 października zaniepokojeni wypowiedziami premiera bydgoscy radni skierowali do premiera Mateusza Morawieckiego apel w tej sprawie. Odpowiedzi na apel udzielił wicepremier Piotr Gliński, który stwierdził, iż koszty budowy nowej siedziby Akademii Muzycznej będą większe trzykrotnie od planowanych prze rząd.

 

Niestety ograniczenia wynikające z wielkości środków znajdujących się w dyspozycji resortu, w zestawieniu ze skalą projektu, powodują brak możliwości ich sfinansowania w ramach budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – informuje bydgoskich radnych, wicepremier Piotr Gliński – Pragnę zwrócić uwagę na fakt, że w Kontrakcie Terytorialnym dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego przewidziana została kwota finansowania z budżetu państwa w wysokości 55 mln zł, tymczasem przedstawiony przez władze Uczelni kosztorys inwestycji opiewa na niemalże trzykrotność tej kwoty, to jest 163 mln zł.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu