Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCałbecki: Dyrektor pogotowia odpowiada głową

Całbecki: Dyrektor pogotowia odpowiada głową

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 17 grudzień 2018 11:10

Zaniepokojenie obawami Regionalnej Izby Obrachunkowej, iż Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy korzysta z usług parabanków, wyraził na dzisiejszej sesji sejmiku radny Michał Krzemkowski. Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego wszystko odbywa się zgodnie z prawem, natomiast sytuację finansową pogotowia ocenił on za dobrą, dlatego nie widzi podstaw do niepokojów.

 

Skład Orzekający zauważa, że szczególnie niepokojąca sytuacja jest w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy, która zaciąga zobowiązania w pozabankowych instytucjach finansowych tzw. parabankach – stwierdziła RIO, zalecając samorządowcom nadzór nad tą jednostką.

 

Marszałek Piotr Całbecki z opinią RIO się nie zgodził, wyjaśniając przy tym, że sprawa dotyczy leasingu na zakup nowych karetek. Usługę kredytową wyloniono na drodze przetargu, w jego opinii zgodnie z prawem. Marszałek stwierdził, że nie widzi podstaw dla szczególnego nadzoru nad Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego, gdyż w jegoojego opinii sytuacja finansowa tej jednostki jest dobra.

 

- Jeżeli będzie jakaś kontrola to dyrektor odpowiada głową - poinformował marszałek.
 
W debacie budżetowej reprezentujący klub Koalicji Obywatelskiej Leszek Pluciński krytykował Regionalną Izbę Obrachunkową, iż ta w swoim sprawozdaniu firmę leasingową nazwała parabankiem.

 

 

 

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Polska podzielona – dwie ,,debaty” prezydenckie

    W poniedziałek mieliśmy do czynienia na pewno z rzeczą niespotykaną do tej pory w polskich kampaniach wyborczych. W podobnym czasie odbywały się dwie ,,debaty”, przynajmniej takie miały być z nazwy – w Końskich w województwie Świętokrzyskim prezydent Andrzej Duda odpowiadał na pytania zaproszonych przez TVP obywateli, natomiast w Lesznie w Wielkopolsce Rafał Trzaskowski odpowiadał na pytania dziennikarzy mediów ogólnopolskich, również tych sobie nieprzychylnych.

  • Minister zdrowia przewiduje znaczny wzrost zachorowań na jesień

    Jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku - zapowiedział szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Zapewnił, że służba zdrowia przygotowuje się do wzrostu zachorowań na COVID-19 spodziewanego jesienią.

Wiadomości z regionu