Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPiS po raz kolejny zawalczy o Metropolitalną Kolej Dojazdową

PiS po raz kolejny zawalczy o Metropolitalną Kolej Dojazdową

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 18 grudzień 2018 12:29

W środę Rada Miasta Bydgoszczy najprawdopodobniej uchwali budżet miasta na 2019 rok. Do zaprezentowanego w listopadzie w pierwszym czytaniu projektu budżetu, w ostatnim czasie radni mogli składać poprawki. Opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości skierował 13 poprawek, jedne ciekawsze, drugie bliższe populizmowi.

Od kilku lat radni PiS zabiegają, aby opracować studium transportowe dla organizacji Metropolitalnej Kolei Dojazdowej. Również taka poprawka będzie procedowana jutro – radny Paweł Bokiej proponuje, aby przesunąć na opracowanie takiej analizy kwotę 150 tys. zł z wydatków na promocję miasta.

 

Opracowanie studium jest krokiem niezbędnym dla utworzenia Metropolitalnej Kolei Dojazdowej, która zajmowałaby się przede wszystkim zaspokojeniem potrzeb mieszkańców współtworzących Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz oraz jej potencjalnych nowych członków np. samorządów położonych wzdłuż linii kolejowej nr 281 w powiecie sępoleńskim. Realizacja tego zamierzenia nadałaby funkcjonowaniu Metropolii Bydgoszcz wymiar praktyczny. Trzeba zauważyć, iż prowadzone do tej pory prace studialne, skupiały się głównie na obszarze funkcjonalnym bydgosko-toruńskim, nie podjęto natomiast działań na rzecz utworzenia takiego studium dla Bydgoskiego Obszaru Funkcjonalnego – uzasadnia poprawkę radny Paweł Bokiej.

 

W ubiegłych latach poprawki dotyczące kolei metropolitalnej były odrzucane. Kilka tygodni temu jego opracowanie obiecywał jednak w kampanii wyborczej również prezydent Rafał Bruski, stąd też jest nadzieja, że być może w tym roku będzie inaczej.

 

Radni PiS proponują również m.in.: budowę pomnika gen. Józefa Hallera, odbudowę Zachodniej Pierzei Starego Rynku (w perspektywie wieloletniej miałoby to kosztować 30 mln zł), przekazać dodatkowe 2,250 mln zł na festiwal Camerimage oraz zmniejszyć czynsze w ADM kosztem zmniejszenia dochodów miasta.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W sierpniu rusza sezon lekkoatletyczny. Za dwa tygodnie II Memoriał Ireny Szewińskiej

  Irena Szewińska to jedna z najwybitniejszych polskich sportsmenek, ale też osoba która jak przyznają lokalnie działacze, dzięki której Bydgoszcz miała szansę zaistnieć jako organizator dużych imprez lekkoatletycznych o randze międzynarodowej. 19 sierpnia odbędzie się na stadionie Zawiszy II memoriał jej imienia.

 • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

  Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Senator Ryszard Bober zarażony COVID-19

  Portal Onet.pl poinformował, że zarażenie COVID-19 potwierdzono o senatora Ryszarda Bobera, który w Senacie reprezentuje okręg grudziądzki. Z powodu potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19, przesunięto obrady Senatu i Sejmu.

  Etykiety: Ryszard Bober
 • 14 tys. mandatów za brak maseczek

  Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy już prawie 55 tys. osób, prawie 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w prawie 6 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu