Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPiS po raz kolejny zawalczy o Metropolitalną Kolej Dojazdową

PiS po raz kolejny zawalczy o Metropolitalną Kolej Dojazdową

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 18 grudzień 2018 12:29

W środę Rada Miasta Bydgoszczy najprawdopodobniej uchwali budżet miasta na 2019 rok. Do zaprezentowanego w listopadzie w pierwszym czytaniu projektu budżetu, w ostatnim czasie radni mogli składać poprawki. Opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości skierował 13 poprawek, jedne ciekawsze, drugie bliższe populizmowi.

Od kilku lat radni PiS zabiegają, aby opracować studium transportowe dla organizacji Metropolitalnej Kolei Dojazdowej. Również taka poprawka będzie procedowana jutro – radny Paweł Bokiej proponuje, aby przesunąć na opracowanie takiej analizy kwotę 150 tys. zł z wydatków na promocję miasta.

 

Opracowanie studium jest krokiem niezbędnym dla utworzenia Metropolitalnej Kolei Dojazdowej, która zajmowałaby się przede wszystkim zaspokojeniem potrzeb mieszkańców współtworzących Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz oraz jej potencjalnych nowych członków np. samorządów położonych wzdłuż linii kolejowej nr 281 w powiecie sępoleńskim. Realizacja tego zamierzenia nadałaby funkcjonowaniu Metropolii Bydgoszcz wymiar praktyczny. Trzeba zauważyć, iż prowadzone do tej pory prace studialne, skupiały się głównie na obszarze funkcjonalnym bydgosko-toruńskim, nie podjęto natomiast działań na rzecz utworzenia takiego studium dla Bydgoskiego Obszaru Funkcjonalnego – uzasadnia poprawkę radny Paweł Bokiej.

 

W ubiegłych latach poprawki dotyczące kolei metropolitalnej były odrzucane. Kilka tygodni temu jego opracowanie obiecywał jednak w kampanii wyborczej również prezydent Rafał Bruski, stąd też jest nadzieja, że być może w tym roku będzie inaczej.

 

Radni PiS proponują również m.in.: budowę pomnika gen. Józefa Hallera, odbudowę Zachodniej Pierzei Starego Rynku (w perspektywie wieloletniej miałoby to kosztować 30 mln zł), przekazać dodatkowe 2,250 mln zł na festiwal Camerimage oraz zmniejszyć czynsze w ADM kosztem zmniejszenia dochodów miasta.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

    Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

  • W tym tygodniu zapaść ma decyzja co dalej z rozgrywkami

    Do 26 kwietnia w Polsce nie odbędzie się żaden mecz piłkarski – tyle wiemy na pewno. W rozmowie ze Sportowymi Faktami prezes PZPN Zbigniew Boniek przyznaje, że jest pewien plan na dokończenie rozgrywek we wszystkich ligach, który poznać mamy albo pod koniec tego tygodnia, albo na początku przyszłego.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 157

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów

Wiadomości z regionu