Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCo dalej z Akademią Muzyczną?

Co dalej z Akademią Muzyczną?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 20 grudzień 2018 00:33
Co dalej z Akademią Muzyczną? Wizualizacja

Prezydent Rafał Bruski wyraża nadzieje, że rząd wywiąże się ze zobowiązań zawartych w Kontrakcie Terytorialnym, w kwestii dotyczącej budowy nowej siedziby Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Stanowiska zabierane przez wicepremiera Glińskiego poddają jednak taki scenariusz pod wątpliwość.

W poniedziałek pisaliśmy o tym, iż wicepremier Piotr Gliński w piśmie kierowanym do bydgoskiego samorządu stanął na stanowisku, iż co prawda rząd się zobowiązał zrealizować to zadanie, ale ostatecznie kosztorys inwestycji okazał się trzykrotnie wyższy - Pragnę zwrócić uwagę na fakt, że w Kontrakcie Terytorialnym dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego przewidziana została kwota finansowania z budżetu państwa w wysokości 55 mln zł, tymczasem przedstawiony przez władze Uczelni kosztorys inwestycji opiewa na niemalże trzykrotność tej kwoty, to jest 163 mln zł – napisał wicepremier.

 

W samym dokumencie Kontraktu Terytorialnym nie zapisano jednak żadnych kwot.

 

- Ministerstwo cały czas wiedziało jaki obiekt powstanie – komentuje stanowisko wicepremiera, prezydent Rafał Bruski, który podkreśla, iż ministerstwo kultury wsparło już opracowanie projektu dla tej inwestycji, czyli doskonale powinno zdawać sobie sprawę ile wszystko będzie kosztować – Można dzisiaj udawać, że nie wie się ile to będzie kosztować – komentuje dalej – Liczę, że rząd się z tych zobowiązań wywiąże.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Nad Brdę zawitały potencjalne przyszłe gwiazdy piłki nożnej

  Nie raz zdarzało się, że na turniejach młodzieżowych błyszczeli przyszłe gwiazdy światowego futbolu. Dzisiaj w Polsce rozpoczynają się Mistrzostwa Świata U-20 w piłce nożnej, o godzinie 20:30 na stadionie Zawiszy reprezentacja Japonii zmierzy się w ramach rozgrywek grupy B z Ekwadorem.

  Etykiety: Fifa U20
 • Ostatnia szansa, aby współtworzyć piłkarski mundial

  W czwartek rozpoczną się Mistrzostwa Świata U-20 w piłce nożnej, których gospodarzem jest Polska. Tego dnia w Bydgoszczy reprezentacja Japonii zmierzy się z Ekwadorem. Trwa obecnie jeszcze nabór uzupełniający do Programu Wolontariatu.

  Etykiety: Fifa Fifa U20

Wiadomości sportowe

 

 

Kosma Złotowski

 • W Polsce mamy zbyt mało terminali multimodalnych. Wykorzystajmy to jako region

  Kilkadziesiąt metrów muzealnych okrętów ,,ORP Błyskawica” oraz ,,Dar Pomorza” rozpoczęło się w środę forum poświęcone przyszłości branży intermodalnej w Polsce i w Europie. Konferencję ,,Intermodal-Cargo-Innowacje” organizowało Centrum Unijnych Projektów Transportowych pod patronatem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwa Infrastruktury.

  Etykiety: Emilianowo Gdynia TENT
 • Marszałek Całbecki poprosi o wotum zaufania

  Znowelizowane przepisy o samorządzie wojewódzkim nakładają na marszałków obowiązek złożenia do końca maja każdego roku raportu o stanie województwa. Po odbyciu debaty nad tym dokumentem radni będą głosować nad udzieleniem Zarządowi Województwa wotum zaufania. Debata nad stanem województwa odbędzie się w najbliższy poniedziałek.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.