Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCo dalej z Akademią Muzyczną?

Co dalej z Akademią Muzyczną?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 20 grudzień 2018 00:33
Co dalej z Akademią Muzyczną? Wizualizacja

Prezydent Rafał Bruski wyraża nadzieje, że rząd wywiąże się ze zobowiązań zawartych w Kontrakcie Terytorialnym, w kwestii dotyczącej budowy nowej siedziby Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Stanowiska zabierane przez wicepremiera Glińskiego poddają jednak taki scenariusz pod wątpliwość.

W poniedziałek pisaliśmy o tym, iż wicepremier Piotr Gliński w piśmie kierowanym do bydgoskiego samorządu stanął na stanowisku, iż co prawda rząd się zobowiązał zrealizować to zadanie, ale ostatecznie kosztorys inwestycji okazał się trzykrotnie wyższy - Pragnę zwrócić uwagę na fakt, że w Kontrakcie Terytorialnym dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego przewidziana została kwota finansowania z budżetu państwa w wysokości 55 mln zł, tymczasem przedstawiony przez władze Uczelni kosztorys inwestycji opiewa na niemalże trzykrotność tej kwoty, to jest 163 mln zł – napisał wicepremier.

 

W samym dokumencie Kontraktu Terytorialnym nie zapisano jednak żadnych kwot.

 

- Ministerstwo cały czas wiedziało jaki obiekt powstanie – komentuje stanowisko wicepremiera, prezydent Rafał Bruski, który podkreśla, iż ministerstwo kultury wsparło już opracowanie projektu dla tej inwestycji, czyli doskonale powinno zdawać sobie sprawę ile wszystko będzie kosztować – Można dzisiaj udawać, że nie wie się ile to będzie kosztować – komentuje dalej – Liczę, że rząd się z tych zobowiązań wywiąże.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

  18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

  Etykiety: piłka nożna
 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

 • Od niedzieli duże zmiany w rozkładach jazdy

  W połowie grudnia, co roku na kolei ma miejsce ważne wydarzenie, mianowicie w życie wchodzą rozkłady jazdy pociągów na nowy sezon. Osobom wybierającym się w podróż zalecamy sprawdzenie nowego rozkładu, bowiem zmiany dotyczą większości kursów.

  Etykiety: kolej
 • Nasz raport w sprawie drogi ekspresowej S-5

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiadała oddanie dwóch odcinków drogi ekspresowej S-5, w województwie kujawsko-pomorskim, jeszcze w tym roku. Mamy prawie połowę grudnia, a na razie brak oficjalnych terminów. Przedstawiamy analizę również co do pozostałych odcinków.

Wiadomości z regionu

Śledź nas