Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCo dalej z Akademią Muzyczną?

Co dalej z Akademią Muzyczną?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 20 grudzień 2018 00:33
Co dalej z Akademią Muzyczną? Wizualizacja

Prezydent Rafał Bruski wyraża nadzieje, że rząd wywiąże się ze zobowiązań zawartych w Kontrakcie Terytorialnym, w kwestii dotyczącej budowy nowej siedziby Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Stanowiska zabierane przez wicepremiera Glińskiego poddają jednak taki scenariusz pod wątpliwość.

W poniedziałek pisaliśmy o tym, iż wicepremier Piotr Gliński w piśmie kierowanym do bydgoskiego samorządu stanął na stanowisku, iż co prawda rząd się zobowiązał zrealizować to zadanie, ale ostatecznie kosztorys inwestycji okazał się trzykrotnie wyższy - Pragnę zwrócić uwagę na fakt, że w Kontrakcie Terytorialnym dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego przewidziana została kwota finansowania z budżetu państwa w wysokości 55 mln zł, tymczasem przedstawiony przez władze Uczelni kosztorys inwestycji opiewa na niemalże trzykrotność tej kwoty, to jest 163 mln zł – napisał wicepremier.

 

W samym dokumencie Kontraktu Terytorialnym nie zapisano jednak żadnych kwot.

 

- Ministerstwo cały czas wiedziało jaki obiekt powstanie – komentuje stanowisko wicepremiera, prezydent Rafał Bruski, który podkreśla, iż ministerstwo kultury wsparło już opracowanie projektu dla tej inwestycji, czyli doskonale powinno zdawać sobie sprawę ile wszystko będzie kosztować – Można dzisiaj udawać, że nie wie się ile to będzie kosztować – komentuje dalej – Liczę, że rząd się z tych zobowiązań wywiąże.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Przeżyjmy te chwile raz jeszcze

    Europejska Federacja Lekkoatletyczna – European Athletics – opublikował niespełna trzyminutowy film podsumowujących tegoroczne Drużynowego Mistrzostwa Europy Super Liga, których gospodarzem była Bydgoszcz. Bohaterami filmu są reprezentanci Polski, ale czemu się dziwić, skoro zdominowali oni ten turniej, odnosząc historyczne zwycięstwo.

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas