Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWażny apel Rady Miasta dotyczący szkolnictwa medycznego

Ważny apel Rady Miasta dotyczący szkolnictwa medycznego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 20 grudzień 2018 07:21

W środę Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła apel kierowany przede wszystkim do paramentu, ale również regionalnego środowiska akademickiego. Podnoszony jest w nim problem trudnej sytuacji w ochronie zdrowia, związanej brakami kadr medycznych.

Rada Miasta Bydgoszczy mając na uwadze trudną sytuację ochrony zdrowia w Polsce i w województwie wynikającą głównie z jednej z najniższych liczb lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników medycznych przypadających na 1000 mieszkańców w Europie zwraca się z prośbą do Parlamentu RP, aby wyszedł naprzeciw podstawowej potrzebie społecznej – czytamy w stanowisku, autorstwa radnego prof. Macieja Świątkowskiego.

 

W dalszej części tego apelu pojawiają się konkretne propozycje działa – utworzenia w strukturze Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wielokierunkowego Wydziału Medycznego oraz Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy na bazie obecnego Collegium Medicum z siedzibą w Bydgoszczy.

 

Bydgoscy radni zwracają również uwagę – Po 14 latach projekt funkcjonowania Collegium Medicum w Bydgoszczy, w strukturze organizacyjnej UMK w Toruniu można ocenić, jako wysoce niezadowalający, czego wyrazem jest pozycja Collegium Medicum w Bydgoszczy w ósmej dziesiątce wszystkich publicznych szkół wyższych w coroczny, osiemnastym rankingu czasopisma ,,Perspektywy”. Wszystkie uczelnie medyczne w tym rankingu są w pierwszej trzydziestce uczelni w Polsce a dwie z nich są nawet w pierwszej dziesiąte, w tym CM Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Sondaże wskazują, że kujawsko-pomorskie zagłosuje za Trzaskowskim

    Batalia o to kto zostanie prezydentem RP do 2025 roku jest wyjątkowo zacięta, bastionami Andrzeja Dudy jest ściana wschodnia, gdzie np. w województwie podkarpackim prognozuje się jemu poparcie powyżej 70%. W większości województw według sondaży wygra jednak Rafał Trzaskowski, choć w żadnym tak spektakularnie jak Duda na Podkarpaciu.

  • Jaka będzie Polska po wyborach?

    Dokładnie za tydzień odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich, którą poprzedziła stosunkowo krótsza, ale za to pełna emocji kampania wyborcza. Emocje niekiedy przekraczały po obu stronach sporu granicę dobrego smaku. Czy po przyszłej niedzieli wszystko wróci do nazwijmy to normy, Polacy skupią się na czasie wakacyjnym? Może się tak zdarzyć, ale też trzeba się liczyć ze scenariuszem, iż dojdzie do zaognienia kryzysu politycznego.

Wiadomości z regionu