Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWażny apel Rady Miasta dotyczący szkolnictwa medycznego

Ważny apel Rady Miasta dotyczący szkolnictwa medycznego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 20 grudzień 2018 07:21

W środę Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła apel kierowany przede wszystkim do paramentu, ale również regionalnego środowiska akademickiego. Podnoszony jest w nim problem trudnej sytuacji w ochronie zdrowia, związanej brakami kadr medycznych.

Rada Miasta Bydgoszczy mając na uwadze trudną sytuację ochrony zdrowia w Polsce i w województwie wynikającą głównie z jednej z najniższych liczb lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników medycznych przypadających na 1000 mieszkańców w Europie zwraca się z prośbą do Parlamentu RP, aby wyszedł naprzeciw podstawowej potrzebie społecznej – czytamy w stanowisku, autorstwa radnego prof. Macieja Świątkowskiego.

 

W dalszej części tego apelu pojawiają się konkretne propozycje działa – utworzenia w strukturze Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wielokierunkowego Wydziału Medycznego oraz Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy na bazie obecnego Collegium Medicum z siedzibą w Bydgoszczy.

 

Bydgoscy radni zwracają również uwagę – Po 14 latach projekt funkcjonowania Collegium Medicum w Bydgoszczy, w strukturze organizacyjnej UMK w Toruniu można ocenić, jako wysoce niezadowalający, czego wyrazem jest pozycja Collegium Medicum w Bydgoszczy w ósmej dziesiątce wszystkich publicznych szkół wyższych w coroczny, osiemnastym rankingu czasopisma ,,Perspektywy”. Wszystkie uczelnie medyczne w tym rankingu są w pierwszej trzydziestce uczelni w Polsce a dwie z nich są nawet w pierwszej dziesiąte, w tym CM Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu