Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUrząd Wojewódzki: Egzekucja tartaku zakończona

Urząd Wojewódzki: Egzekucja tartaku zakończona

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 20 grudzień 2018 13:45
Urząd Wojewódzki: Egzekucja tartaku zakończona Fot: Archiwum

W czwartek po południu wojewoda poinformował, że egzekucja tartaku przy ulicy Ujejskiego dobiegła końca. Dziś egzekutor Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego zakończył czynności przy ul. Ujejskiego 44 i 44/1 w Bydgoszczy. Nieruchomość została przekazana miastu w celu dokończenia budowy Trasy Uniwersyteckiej – informuje Urząd Wojewódzki.

Oznacza to, że będzie można dokończyć budowę II etapu Trasy Uniwersyteckiej na odcinku od alei Wojska Polskiego do alei Jana Pawła II. Inwestycja dofinansowana z Unii Europejskiej, ma już rok opóźnienia. Prace budowlane na tym fragmencie będą mogły ruszyć gdy pojawią się ku temu warunki pogodowe.

 

Warto przypomnieć to co podkreślamy od wielu miesięcy. Do egzekucji mogło w ogóle nie dojść. Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski miał możliwość porozumienia się z dotychczasowymi właścicielami działek przy ul. Ujejskiego, mógł np. dokonać wymiany gruntu. Zamiast tego wybrał drogę eskalacji konfliktu. Wreszcie, gdyby prezydent niezwłocznie po wydaniu ZRID-u złożył wniosek o egzekucję, dziś już jeździlibyśmy nową trasą – czytamy w komunikacie wojewody.

 

Prezydent Rafał Bruski natomiast stoi na stanowisku, iż zastosowana procedura ZRID jest dość powszechna przy inwestycjach drogowych i w największym stopniu zabezpiecza interes miasta. W opinii prezydenta, gdyby pójść drogą sugerowaną przez wojewodę, to uzyskiwanie pozwoleń trwałoby znacznie dłużej niż w przypadku zastosowanego ZRID.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Sondaże wskazują, że kujawsko-pomorskie zagłosuje za Trzaskowskim

    Batalia o to kto zostanie prezydentem RP do 2025 roku jest wyjątkowo zacięta, bastionami Andrzeja Dudy jest ściana wschodnia, gdzie np. w województwie podkarpackim prognozuje się jemu poparcie powyżej 70%. W większości województw według sondaży wygra jednak Rafał Trzaskowski, choć w żadnym tak spektakularnie jak Duda na Podkarpaciu.

  • Jaka będzie Polska po wyborach?

    Dokładnie za tydzień odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich, którą poprzedziła stosunkowo krótsza, ale za to pełna emocji kampania wyborcza. Emocje niekiedy przekraczały po obu stronach sporu granicę dobrego smaku. Czy po przyszłej niedzieli wszystko wróci do nazwijmy to normy, Polacy skupią się na czasie wakacyjnym? Może się tak zdarzyć, ale też trzeba się liczyć ze scenariuszem, iż dojdzie do zaognienia kryzysu politycznego.

Wiadomości z regionu