Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUrząd Wojewódzki: Egzekucja tartaku zakończona

Urząd Wojewódzki: Egzekucja tartaku zakończona

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 20 grudzień 2018 13:45
Urząd Wojewódzki: Egzekucja tartaku zakończona Fot: Archiwum

W czwartek po południu wojewoda poinformował, że egzekucja tartaku przy ulicy Ujejskiego dobiegła końca. Dziś egzekutor Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego zakończył czynności przy ul. Ujejskiego 44 i 44/1 w Bydgoszczy. Nieruchomość została przekazana miastu w celu dokończenia budowy Trasy Uniwersyteckiej – informuje Urząd Wojewódzki.

Oznacza to, że będzie można dokończyć budowę II etapu Trasy Uniwersyteckiej na odcinku od alei Wojska Polskiego do alei Jana Pawła II. Inwestycja dofinansowana z Unii Europejskiej, ma już rok opóźnienia. Prace budowlane na tym fragmencie będą mogły ruszyć gdy pojawią się ku temu warunki pogodowe.

 

Warto przypomnieć to co podkreślamy od wielu miesięcy. Do egzekucji mogło w ogóle nie dojść. Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski miał możliwość porozumienia się z dotychczasowymi właścicielami działek przy ul. Ujejskiego, mógł np. dokonać wymiany gruntu. Zamiast tego wybrał drogę eskalacji konfliktu. Wreszcie, gdyby prezydent niezwłocznie po wydaniu ZRID-u złożył wniosek o egzekucję, dziś już jeździlibyśmy nową trasą – czytamy w komunikacie wojewody.

 

Prezydent Rafał Bruski natomiast stoi na stanowisku, iż zastosowana procedura ZRID jest dość powszechna przy inwestycjach drogowych i w największym stopniu zabezpiecza interes miasta. W opinii prezydenta, gdyby pójść drogą sugerowaną przez wojewodę, to uzyskiwanie pozwoleń trwałoby znacznie dłużej niż w przypadku zastosowanego ZRID.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu