Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUrząd Wojewódzki: Egzekucja tartaku zakończona

Urząd Wojewódzki: Egzekucja tartaku zakończona

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 20 grudzień 2018 13:45
Urząd Wojewódzki: Egzekucja tartaku zakończona Fot: Archiwum

W czwartek po południu wojewoda poinformował, że egzekucja tartaku przy ulicy Ujejskiego dobiegła końca. Dziś egzekutor Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego zakończył czynności przy ul. Ujejskiego 44 i 44/1 w Bydgoszczy. Nieruchomość została przekazana miastu w celu dokończenia budowy Trasy Uniwersyteckiej – informuje Urząd Wojewódzki.

Oznacza to, że będzie można dokończyć budowę II etapu Trasy Uniwersyteckiej na odcinku od alei Wojska Polskiego do alei Jana Pawła II. Inwestycja dofinansowana z Unii Europejskiej, ma już rok opóźnienia. Prace budowlane na tym fragmencie będą mogły ruszyć gdy pojawią się ku temu warunki pogodowe.

 

Warto przypomnieć to co podkreślamy od wielu miesięcy. Do egzekucji mogło w ogóle nie dojść. Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski miał możliwość porozumienia się z dotychczasowymi właścicielami działek przy ul. Ujejskiego, mógł np. dokonać wymiany gruntu. Zamiast tego wybrał drogę eskalacji konfliktu. Wreszcie, gdyby prezydent niezwłocznie po wydaniu ZRID-u złożył wniosek o egzekucję, dziś już jeździlibyśmy nową trasą – czytamy w komunikacie wojewody.

 

Prezydent Rafał Bruski natomiast stoi na stanowisku, iż zastosowana procedura ZRID jest dość powszechna przy inwestycjach drogowych i w największym stopniu zabezpiecza interes miasta. W opinii prezydenta, gdyby pójść drogą sugerowaną przez wojewodę, to uzyskiwanie pozwoleń trwałoby znacznie dłużej niż w przypadku zastosowanego ZRID.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza ma poważnego partnera

  Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

 • PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

  W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz osiągnął historyczny sukces zdobywając Puchar Polski, po pokonaniu w meczu finałowym Zagłębia Lubin. Niedługo później bydgoski klub pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa. Później dla Zawiszy zaczął się gorszy czas, a trofea zniknęły.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 • Samorządy stracą, my powinniśmy zyskać

  Obniżka podatku PIT z 18% na 17% w październiku oraz zwolnienie osób do 26 roku życia z podatku dochodowego oznacza dla samorządów mniejsze przychody, co w przypadku Bydgoszczy przekłada się na ograniczenie inwestycji, w przypadku mniejszych samorządów niekiedy są potrzebne nawet cięcia w wydatkach bieżących, czy jak w przypadku Inowrocławia planowane podwyżki opłat lokalnych. Jak to się przełoży na nasze portfele?

 • Czas pokaże, czy politycznie jesteśmy dojrzalsi jako naród

  Jak spojrzymy na temperaturę sporu politycznego przez cztery ostatnie lata, chociażby na kryzys, który zostanie zapamiętany poprzez okupację sali sejmowej, to można mieć powód do niepokoju. Jednak to jest przeszłość, którą nie musimy już żyć, czy przyszłość może przynieść nową jakość w polskiej polityce? Ostatni tydzień pokazuje, że tak, bowiem wielu polityków pokazało, że jest ku temu wola. Czas pokaże, czy była to chwilowa refleksją związana ze Świętem Niepodległości, czy faktycznie politycznie jako Polacy jesteśmy już dojrzalsi.

Wiadomości z regionu

Śledź nas