Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDo Londynu odleciała 400 tysięczna pasażerka

Do Londynu odleciała 400 tysięczna pasażerka

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 20 grudzień 2018 14:17

Jak w każdy czwartek przed południem wystartował z Bydgoszczy samolot linii RyanAir do portu Londyn Stansted. Zapewne pasażerowie nie zdawali sobie sprawę, iż wśród nich znajduje się pasażerka będąca 400 tysięcznym pasażerem korzystającym z bydgoskiego lotniska w tym roku. Magiczną liczbę 400 tys. udało się przekroczyć pierwszy raz w historii bydgoskiego lotniska.

 

Pani Natalia mieszka w Nowym Mieście Lubawskim, ale jak przyznaje jest stałą klientką Portu Lotniczego Bydgoszcz. Dwa razy w roku lata bowiem do swojego brata w Wielkiej Brytanii. Dzisiaj powitał ją wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski wraz ze specjalnym tortem, którym częstowano również innych pasażerów lotu do Londynu. Otrzymała również dwuosobowy voucher na darmowy lot do stolicy Wielkiej Brytanii.

 

Bydgoskie lotnisko pani Natalii podoba się z powodu specyficznego klimatu – Nie jest to duże lotnisko, bardzo szybko przebiega proces odprawy. Moment i jestem gotowa do lotu.

 

Odprawienie 400 tysięcznego pasażera to dla Portu Lotniczego Bydgoszcz wydarzenie historyczne - Zaczynaliśmy od 280 tys., trwało to parę lat, trzeba ten rynek budować mozolnie – powiedział prezes PLB, Tomasz Morawczewski – Nie jesteśmy jakimś bardzo dynamicznie rozwijającym się regionem, ale co jest najważniejsze stabilnie rozwijającym się. Ostatnie kilkanaście miesięcy, to nie tylko wyraźny wzrost ruchu pasażerskiego, ale również zmiany w obrębie samego lotniska. Modernizacje, zaplanowane na kolejny okres, pozwolą na dalszą poprawę jakości i bezpieczeństwa odpraw, zwiększenie wygody podróżnych i umożliwią rozwój ruchu pasażerskiego w kolejnych latach.

 

 

Kolejnym stawianym celem dla Portu Lotniczego Bydgoszcz będzie osiągnięcie 500 tysięcy pasażerów, pozwalającym na osiągnięcie bilansowania się kosztów funkcjonowania lotniska. Obecnie bowiem PLB notuje kilkumilionową stratę, którą pokrywa Województwo Kujawsko-Pomorskiego i Miasto Bydgoszcz. Na przełomie lutego i marca będzie można oszacować, czy będzie to możliwe już w przyszłym roku.

 

- Ten sukces to efekt wieloletniej współpracy miasta, samorządu województwa i przewoźników lotniczych. Port Lotniczy Bydgoszcz ma szansę jeszcze lepiej wykorzystać swój potencjał. Jedną z kluczowych spraw jest poprawa jego dostępności komunikacyjnej poprzez budowę trasy S10 w kierunku autostrady A1 oraz skomunikowanie lotniska linią kolejową – komentuje prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS
  • Klub kolarski Romet chce się odrodzić

    Zakładowy Klub Sportowy ,,Romet” powstał w 1948 roku, w barwach tego klubu jeździli olimpijczycy oraz medaliści mistrzostw świata. W ostatnim czasie o klubie mało kto słyszał,ale jak twierdzą działacze działalność Rometu Bydgoszcz trwa nieprzerwanie do dzisiaj, ostatnio pojawiła się jednak chęć wyraźniejszego pokazania, że taka marka sportowa tworzy Bydgoszcz.

    Etykiety: Romet

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas