Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDo Londynu odleciała 400 tysięczna pasażerka

Do Londynu odleciała 400 tysięczna pasażerka

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 20 grudzień 2018 14:17

Jak w każdy czwartek przed południem wystartował z Bydgoszczy samolot linii RyanAir do portu Londyn Stansted. Zapewne pasażerowie nie zdawali sobie sprawę, iż wśród nich znajduje się pasażerka będąca 400 tysięcznym pasażerem korzystającym z bydgoskiego lotniska w tym roku. Magiczną liczbę 400 tys. udało się przekroczyć pierwszy raz w historii bydgoskiego lotniska.

 

Pani Natalia mieszka w Nowym Mieście Lubawskim, ale jak przyznaje jest stałą klientką Portu Lotniczego Bydgoszcz. Dwa razy w roku lata bowiem do swojego brata w Wielkiej Brytanii. Dzisiaj powitał ją wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski wraz ze specjalnym tortem, którym częstowano również innych pasażerów lotu do Londynu. Otrzymała również dwuosobowy voucher na darmowy lot do stolicy Wielkiej Brytanii.

 

Bydgoskie lotnisko pani Natalii podoba się z powodu specyficznego klimatu – Nie jest to duże lotnisko, bardzo szybko przebiega proces odprawy. Moment i jestem gotowa do lotu.

 

Odprawienie 400 tysięcznego pasażera to dla Portu Lotniczego Bydgoszcz wydarzenie historyczne - Zaczynaliśmy od 280 tys., trwało to parę lat, trzeba ten rynek budować mozolnie – powiedział prezes PLB, Tomasz Morawczewski – Nie jesteśmy jakimś bardzo dynamicznie rozwijającym się regionem, ale co jest najważniejsze stabilnie rozwijającym się. Ostatnie kilkanaście miesięcy, to nie tylko wyraźny wzrost ruchu pasażerskiego, ale również zmiany w obrębie samego lotniska. Modernizacje, zaplanowane na kolejny okres, pozwolą na dalszą poprawę jakości i bezpieczeństwa odpraw, zwiększenie wygody podróżnych i umożliwią rozwój ruchu pasażerskiego w kolejnych latach.

 

 

Kolejnym stawianym celem dla Portu Lotniczego Bydgoszcz będzie osiągnięcie 500 tysięcy pasażerów, pozwalającym na osiągnięcie bilansowania się kosztów funkcjonowania lotniska. Obecnie bowiem PLB notuje kilkumilionową stratę, którą pokrywa Województwo Kujawsko-Pomorskiego i Miasto Bydgoszcz. Na przełomie lutego i marca będzie można oszacować, czy będzie to możliwe już w przyszłym roku.

 

- Ten sukces to efekt wieloletniej współpracy miasta, samorządu województwa i przewoźników lotniczych. Port Lotniczy Bydgoszcz ma szansę jeszcze lepiej wykorzystać swój potencjał. Jedną z kluczowych spraw jest poprawa jego dostępności komunikacyjnej poprzez budowę trasy S10 w kierunku autostrady A1 oraz skomunikowanie lotniska linią kolejową – komentuje prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W tym roku Polonia Pucharu nie wywalczy

  W środę zostały dwa zaległe spotkania 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski. Pierwotnie te mecze miały został rozegrane w marcu, ale z uwagi na epidemię COVID-19 poczekały do połowy lipca. Okręgowy Puchar Polski, to jedyne rozgrywki w naszym województwie sezonu 2019/2020, które zostaną dokończone.

  Etykiety: piłka nożna
 • Co się odwlecze to nie uciecze

  Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Eksperci przewidywali, że po Wielkanocy zabraknie w Polsce respiratorów

  Okres Wielkanocny zapamiętamy głównie z głębokiego lockdownu, zaleceń aby unikać spotkań w zbyt szerokim gronie rodzinnym, a także prawie pustych kościołów w Wielkim Tygodniu. O przyczynach decyzji z tamtego okresu mówił we wtorek na Komisji Zdrowia wiceminister Waldemar Kraska. Komisja poświęcona była przygotowaniom do ewentualnej drugiej fali COVID-19.

  Etykiety: covid19 koronawirus
 • Krajobraz po bitwie – komentarz powyborczy

  Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie i będzie rządził do 2025 roku – w ten sposób można najprościej podsumować zakończoną batalię wyborczą. Obóz Zjednoczonej Prawicy ze zwycięstwa Dudy zapewne jest zadowolony, ale na tym powody do zadowolenia się kończą – przegrany najmłodszy elektorat, co nie jest dobrym prognostykiem na przyszłość, tak samo jak oparcie tego wcale nie imponującego zwycięstwa na głosujących z Podkarpacia czy Podlasia.

Wiadomości z regionu